Vedení Asociace krajů ČR beze změn. V čele zůstává Vildumetzová, podpořil ji Čunek

Vedení asociace krajů ČR zůstává stejné jako doposud. Kromě předsedkyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) zůstávají ve svých funkcích i její zástupci. Na pozici prvního místopředsedy tak pokračuje Jiří Běhounek (ČSSD), řadovými místopředsedy zůstanou i nadále Jiří Čunek (KDU-ČSL), Martin Půta (STAN) a Oldřich Bubeníček (KSČM). O složení vedení rozhodla na svém čtvrtečním zasedání v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku rada asociace krajů. ČTK to řekla její mluvčí Michaela Vrbová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jana Vildumetzová

Vildumetzová po znovuzvolení uvedla, že si podporu ostatních hejtmanů a hejtmanek váží. "Výsledek volby je pro mě signálem, že uplynulé dva roky v roli předsedkyně Asociace krajů ČR přinesly jasné výsledky a zároveň je pro mě potvrzením, že hejtmani vidí smysl v tom, abychom v nastavených aktivitách pokračovali. Mou snahou po celou dobu bylo a vždy bude hájit zájmy všech krajů a naplňovat jejich společné cíle," uvedla Vildumetzová.

Hejtmani už před měsícem po jednání s vládou prostřednictvím zlínského hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) vyjádřili přání, aby Vildumetzová ve vedení asociace pokračovala.

Jana Mračková Vildumetzová v minulosti častokrát kritizovala kumulaci vysokých funkcí. Když se na podzim roku 2017 stala i poslankyní, nejprve avizovala, že si jednu z funkcí vybere a že funkci hejtmanky bude do té doby vykonávat jako neuvolněná. To se ale nestalo. V únoru řekla krajským zastupitelům, že rozhodnutí padne nejpozději do konce roku, ale pravděpodobně dříve. To se také nestalo. Stále tak mimo jiné bere dva platy, poslanecký i hejtmanský.

Definitivní oznámení o tom, jak si s funkcemi poslankyně a hejtmanky poradí, tak zřejmě padne na posledním jednání zastupitelstva Karlovarského kraje v tomto roce. Má se konat 13. prosince.

Asociace krajů má 14 členů - 13 hejtmanů a pražského primátora. Vznikla, aby hájila a prosazovala společné zájmy krajů například směrem k vládě a státní správě. Vláda se se členy asociace pravidelně setkává a jedná o problémech v regionech.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tohle už Zeman vážně přehnal? Senát by měl začít jednat o jeho odvolání,…

10.12.2018 08:38 Český prezident Miloš Zeman tento týden poskytl rozhovor ruské televizi NTV. V něm označil…

Vláda dnes v Kamenici neformálně jednala o změnách zákonů

09.12.2018 19:53 K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se dnes odpoledne sešli členové…

Maláčová má problém s možnou rezignací Dostálové

09.12.2018 14:39 Kdyby policie obvinila ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO) v souvislosti s…

Hospodářská komora vyzvala vládu, aby ulevila zaměstnavatelům

09.12.2018 14:23 Splnění pěti bodů, které by měly ulevit zaměstnavatelům od vysoké odvodové zátěže a zmírnit dopady…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama