Vedení Asociace krajů ČR beze změn. V čele zůstává Vildumetzová, podpořil ji Čunek

Vedení asociace krajů ČR zůstává stejné jako doposud. Kromě předsedkyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) zůstávají ve svých funkcích i její zástupci. Na pozici prvního místopředsedy tak pokračuje Jiří Běhounek (ČSSD), řadovými místopředsedy zůstanou i nadále Jiří Čunek (KDU-ČSL), Martin Půta (STAN) a Oldřich Bubeníček (KSČM). O složení vedení rozhodla na svém čtvrtečním zasedání v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku rada asociace krajů. ČTK to řekla její mluvčí Michaela Vrbová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jana Vildumetzová

Vildumetzová po znovuzvolení uvedla, že si podporu ostatních hejtmanů a hejtmanek váží. "Výsledek volby je pro mě signálem, že uplynulé dva roky v roli předsedkyně Asociace krajů ČR přinesly jasné výsledky a zároveň je pro mě potvrzením, že hejtmani vidí smysl v tom, abychom v nastavených aktivitách pokračovali. Mou snahou po celou dobu bylo a vždy bude hájit zájmy všech krajů a naplňovat jejich společné cíle," uvedla Vildumetzová.

Hejtmani už před měsícem po jednání s vládou prostřednictvím zlínského hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) vyjádřili přání, aby Vildumetzová ve vedení asociace pokračovala.

Jana Mračková Vildumetzová v minulosti častokrát kritizovala kumulaci vysokých funkcí. Když se na podzim roku 2017 stala i poslankyní, nejprve avizovala, že si jednu z funkcí vybere a že funkci hejtmanky bude do té doby vykonávat jako neuvolněná. To se ale nestalo. V únoru řekla krajským zastupitelům, že rozhodnutí padne nejpozději do konce roku, ale pravděpodobně dříve. To se také nestalo. Stále tak mimo jiné bere dva platy, poslanecký i hejtmanský.

Definitivní oznámení o tom, jak si s funkcemi poslankyně a hejtmanky poradí, tak zřejmě padne na posledním jednání zastupitelstva Karlovarského kraje v tomto roce. Má se konat 13. prosince.

Asociace krajů má 14 členů - 13 hejtmanů a pražského primátora. Vznikla, aby hájila a prosazovala společné zájmy krajů například směrem k vládě a státní správě. Vláda se se členy asociace pravidelně setkává a jedná o problémech v regionech.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrušínský se vysmál dění na sjezdu ANO: Tohle se Babišovi, Faltýnkovi a…

18.02.2019 22:28 Aktualizováno Hnutí ANO si na víkendovém sjezdu volilo nové vedení. Překvapení se nekonalo, post předsedy obhájil…

TOP 09 a STAN stvrdily dohodu: Kandidátku pro eurovolby vede Pospíšil,…

18.02.2019 20:36 Aktualizováno Na prvních třech místech kandidátky Starostů a nezávislých a TOP 09 do květnových voleb do…

Ministerstvo průmyslu chce v Praze evropské středisko pro umělou…

18.02.2019 20:22 Česká republika má zájem zřídit v Praze jedno z budoucích takzvaných evropských center excelence…

Co bude s kojeneckými ústavy? Ministerstva do konce roku představí své…

18.02.2019 17:41 Ministerstva zdravotnictví a práce by měla do konce roku připravit návrh, jak Česko naloží s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama