Kalousek: Těžko si představit větší národní hanbu. Babiši, ušetři nás téhle potupy a odstup! A Zeman...

Jeden ze zakladatelů TOP 09 a předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek opět vyzval k rezignaci premiéra Andreje Babiše. Tentokrát v souvislosti se zprávou, že jeho údajný střet zájmů se bude řešit až v Bruselu. Kritikou nešetří ani na konto prezidenta Miloše Zemana.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Miroslav Kalousek

Kalousek se do vlády pustil například kvůli státnímu rozpočtu. Podle něj je smutné mít v dobrých časech špatný rozpočet. „,Vážení občané, vzhledem ke zvyšujícímu se riziku požáru rozlijeme všude benzín a vyhodíme hasicí přístroje." Připadá vám to jako hloupost? Tak takhle přesně se chová vláda ve své rozpočtové politice vzhledem k rizikům blížící se recese,“ varuje někdejší ministr financí.

Zaujala jej také zpráva, že střetem zájmů Andreje Babiše se bude příští týden zabývat Evropský parlament. „Evropský parlament bude projednávat ostudu České republiky. Důvodné podezření, že český premiér krade peníze evropských daňových poplatníků pro sebe. Těžko si představit větší národní hanbu. @AndrejBabis, ušetři nás téhle potupy a odstup!“ vzkázal premiérovi přes twitter šéf poslanců TOP 09.

Kromě toho se mu ani nelíbí, jak se chová prezident Miloš Zeman. Konkrétně zmínil kanál Dunaj-Odra-Labe, za který prezident vší silou bojuje. Jenže experti upozorňují, že na něj nejsou peníze. Není to ale zdaleka jediný problém, protože kanál nemá povolení, v řekách chybí voda a navíc by kvůli němu byly zbořeny stovky domů.

„Už patnáct let všichni víme, že kanál je totální ekonomický i ekologický nesmysl. Součástí aktuálního absurdního dramatu je fakt, že vláda vyhodila desítky milionů za nesmyslné studie jenom proto, aby chlácholila umanutého Děda vševěda na Hradě,“ rýpnul si na twitteru Kalousek.

A nesouhlasí ani s tím, jak hlava státu zhodnotila zprávu Bezpečnostní a informační služby (BIS) za loňský rok – především část týkající se údajných ruských a čínských agentů v Česku. Zeman na Barrandově například řekl, že zpráva je plná „plků“ a že zpravodajci jsou „čučkaři“.

„Prezident republiky veřejně zpochybňuje jednu z klíčových bezpečnostních složek státu. Málokdo pracuje na destrukci systému tak usilovně, jako Zeman,“ zlobí se Kalousek.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chci se mu omluvit... Kalousek svými slovy překvapil nejen politiky, ale i…

13.12.2018 22:24 Aktualizováno Omluva od politika se jen tak nevidí. Obzvláště, pokud je dobrovolná a ne soudně nařízená. Přesto…

Symbol habsburské navlády? Praha opět řešila kontroverzní Mariánský sloup

13.12.2018 20:01 Zastupitelé hlavního města se opět po roce zabývali Mariánským sloupem, který před sto lety svrhl…

Zdanění náhrad církvím je před schválením. Bolševici zabíjeli kněze,…

13.12.2018 17:21 Aktualizováno Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých…

Gazdík chce skončit v čele STAN. Hnutí potřebuje nový impulz, zdůvodnil

13.12.2018 17:00 Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama