Hádky o "čučkaře" pokračuje: Ovčáček zuří kvůli nejnovějšímu tweetu BIS

Na Bezpečnostní informační službu (BIS) se v posledních dnech zaměřila velká politická a mediální pozornost. Důvodem byla nově zveřejněná zpráva, kterou ostře kritizoval prezident Miloš Zeman. BIS se zastali nejen politici, ale i obyčejní lidé. Mluvčímu Hradu Jiřímu Ovčáčkovi se ale nelíbí, jak se BIS kvůli všemu tomu rozruchu vyjadřuje.

Přidejte svůj názor 155 komentářů

Jiří Ovčáček

Zeman výroční zprávu za rok 2017 označil za "plácání" a zpravodajce za "čučkaře". Zpravodajců se obratem zastali politici, včetně premiéra Andreje Babiše či ministra vnitra Jana Hamáčka. 

 „Děkujeme všem za obrovskou podporu, které se nám dostalo nejen na Twitteru. Díky za tisíce e-mailů a veřejnou podporu. Je to pro nás vzpruha i závazek. Jsme vaše Bezpečnostní informační služba!“ uvedla BIS na svém oficiálním twitteru.

Jenže těchto pár vět pořádně naštvalo právě Ovčáčka, který na tweet ostře zareagoval. „To je twitterový účet nějaké nové antizemanovské politické strany? Jak se jmenuje její předseda?“ podivoval se mluvčí Miloše Zemana.

Ovčáček už BIS i jejího šéfa Michala Koudelku, který v reakci na čtvrteční kritiku rozvědky prezidentem Milošem Zemanem prozradil, že BIS rozbila zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící na území České republiky a ochromila její činnost. Koudelka dodal, že o tom byl Zeman informován.

„Je nepřijatelné, aby ředitel BIS fakticky vystupoval v roli politika. ČR je demokratickou zemí, nevládne v ní jakákoliv tajná služba. Pan prezident si váží všech kvalitních pracovníků BIS, kteří pracují pro svou vlast a ctí principy demokracie a svobody,“ pustil se do Koudelky Ovčáček.

Uvedl také, že BIS má tomuto státu sloužit, ne dělat politiku. „To přísluší demokraticky zvoleným zástupcům lidu, kterým je BIS podřízena. Stejně tak BIS nepřísluší vměšovat se do vzdělávacího systému a doporučovat, co se nemá vyučovat,“ dodal Ovčáček.

Vstupte do diskuze (155)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš obhájil pozici předsedy hnutí ANO, Faltýnek je 1. místopředseda,…

17.02.2019 18:44 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238…

ODS tepe Babiše: Konečně se ukázala pravda. ANO je levicová strana

17.02.2019 18:43 Aktualizováno Dvě tváře má podle Občanské demokratické strany (ODS) politika Andreje Babiše a hnutí ANO. Na jednu…

Vláda podle Zamrazilové letos splní plánovaný schodek rozpočtu

17.02.2019 17:09 Vládě se podaří v letošním roce splnit plánovaný schodek rozpočtu 40 miliard korun, ale nebude to…

Evropské volby Čechy nezajímají. Většina ani neví, kdy budou

17.02.2019 17:03 Více než polovina Čechů podle agentury Kantar CZ neví, kdy se budou konat volby do Evropského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama