Hádky o "čučkaře" pokračuje: Ovčáček zuří kvůli nejnovějšímu tweetu BIS

Na Bezpečnostní informační službu (BIS) se v posledních dnech zaměřila velká politická a mediální pozornost. Důvodem byla nově zveřejněná zpráva, kterou ostře kritizoval prezident Miloš Zeman. BIS se zastali nejen politici, ale i obyčejní lidé. Mluvčímu Hradu Jiřímu Ovčáčkovi se ale nelíbí, jak se BIS kvůli všemu tomu rozruchu vyjadřuje.

Přidejte svůj názor 155 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Zeman výroční zprávu za rok 2017 označil za "plácání" a zpravodajce za "čučkaře". Zpravodajců se obratem zastali politici, včetně premiéra Andreje Babiše či ministra vnitra Jana Hamáčka. 

 „Děkujeme všem za obrovskou podporu, které se nám dostalo nejen na Twitteru. Díky za tisíce e-mailů a veřejnou podporu. Je to pro nás vzpruha i závazek. Jsme vaše Bezpečnostní informační služba!“ uvedla BIS na svém oficiálním twitteru.

Jenže těchto pár vět pořádně naštvalo právě Ovčáčka, který na tweet ostře zareagoval. „To je twitterový účet nějaké nové antizemanovské politické strany? Jak se jmenuje její předseda?“ podivoval se mluvčí Miloše Zemana.

Ovčáček už BIS i jejího šéfa Michala Koudelku, který v reakci na čtvrteční kritiku rozvědky prezidentem Milošem Zemanem prozradil, že BIS rozbila zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící na území České republiky a ochromila její činnost. Koudelka dodal, že o tom byl Zeman informován.

„Je nepřijatelné, aby ředitel BIS fakticky vystupoval v roli politika. ČR je demokratickou zemí, nevládne v ní jakákoliv tajná služba. Pan prezident si váží všech kvalitních pracovníků BIS, kteří pracují pro svou vlast a ctí principy demokracie a svobody,“ pustil se do Koudelky Ovčáček.

Uvedl také, že BIS má tomuto státu sloužit, ne dělat politiku. „To přísluší demokraticky zvoleným zástupcům lidu, kterým je BIS podřízena. Stejně tak BIS nepřísluší vměšovat se do vzdělávacího systému a doporučovat, co se nemá vyučovat,“ dodal Ovčáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (155)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Praha vypíše tendr na přístřešky MHD, stávající smlouva je prý nevýhodná.…

22.04.2019 11:20 Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti se soutěží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama