Hádky o "čučkaře" pokračuje: Ovčáček zuří kvůli nejnovějšímu tweetu BIS

Na Bezpečnostní informační službu (BIS) se v posledních dnech zaměřila velká politická a mediální pozornost. Důvodem byla nově zveřejněná zpráva, kterou ostře kritizoval prezident Miloš Zeman. BIS se zastali nejen politici, ale i obyčejní lidé. Mluvčímu Hradu Jiřímu Ovčáčkovi se ale nelíbí, jak se BIS kvůli všemu tomu rozruchu vyjadřuje.

Přidejte svůj názor 155 komentářů

Jiří Ovčáček

Zeman výroční zprávu za rok 2017 označil za "plácání" a zpravodajce za "čučkaře". Zpravodajců se obratem zastali politici, včetně premiéra Andreje Babiše či ministra vnitra Jana Hamáčka. 

 „Děkujeme všem za obrovskou podporu, které se nám dostalo nejen na Twitteru. Díky za tisíce e-mailů a veřejnou podporu. Je to pro nás vzpruha i závazek. Jsme vaše Bezpečnostní informační služba!“ uvedla BIS na svém oficiálním twitteru.

Jenže těchto pár vět pořádně naštvalo právě Ovčáčka, který na tweet ostře zareagoval. „To je twitterový účet nějaké nové antizemanovské politické strany? Jak se jmenuje její předseda?“ podivoval se mluvčí Miloše Zemana.

Ovčáček už BIS i jejího šéfa Michala Koudelku, který v reakci na čtvrteční kritiku rozvědky prezidentem Milošem Zemanem prozradil, že BIS rozbila zpravodajskou síť jedné z ruských zpravodajských služeb působící na území České republiky a ochromila její činnost. Koudelka dodal, že o tom byl Zeman informován.

„Je nepřijatelné, aby ředitel BIS fakticky vystupoval v roli politika. ČR je demokratickou zemí, nevládne v ní jakákoliv tajná služba. Pan prezident si váží všech kvalitních pracovníků BIS, kteří pracují pro svou vlast a ctí principy demokracie a svobody,“ pustil se do Koudelky Ovčáček.

Uvedl také, že BIS má tomuto státu sloužit, ne dělat politiku. „To přísluší demokraticky zvoleným zástupcům lidu, kterým je BIS podřízena. Stejně tak BIS nepřísluší vměšovat se do vzdělávacího systému a doporučovat, co se nemá vyučovat,“ dodal Ovčáček.

Vstupte do diskuze (155)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Romský pseudokoncentrák? Policie žádá Sněmovnu o vydání Roznera (SPD) k…

12.12.2018 10:35 Aktualizováno Policie požádala Sněmovnu o vydání poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání za výroky o…

Církve brojí proti návrhu na zdanění restitucí: Požadavek KSČM je nehorázný

12.12.2018 10:23 Zástupci církví působících v České republice vyzvali dnes k razantnímu odmítnutí návrhu na zdanění…

Reakce Česka na střelbu? Petříček je v šoku, Hamáček mluví o…

12.12.2018 10:07 Na střelbu ve Štrasburku reagují i čeští politici. Například ministr vnitra Jan Hamáček připomněl,…

Odmítnutí stížnosti Babiše je skvělá zpráva, raduje se slovenský list

12.12.2018 09:35 Za skvělou zprávu dnes označil slovenský list Denník N, že Evropský soud pro lidská práva odmítl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama