Reakce Česka na střelbu? Petříček je v šoku, Hamáček mluví o bezpečnostních opatřeních v Česku

Na střelbu ve Štrasburku reagují i čeští politici. Například ministr vnitra Jan Hamáček připomněl, že česká policie nejen kvůli vánočním trhům posílila bezpečnost už na začátku prosince. Slova účasti do Francie poslal i ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Střelba ve Štrasburku
doporučujeme

Slova účasti do Francie poslal například Šéf české diplomacie. „Raněným i pozůstalým po útoku ve Štrasburku vyjadřuji svoji účast. Nikdo nemá právo své požadavky, své názory, nebo své náboženství vnucovat ostatním lidem násilím. Doufám, že pachatel bude brzy dopaden a potrestán. Ve Štrasburku jsem několik let pracoval, o to víc mne to šokuje,“ uvedl Tomáš Petříček (ČSSD) na twitteru.

Podobně se vyjádřil i ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. „Vyjadřuji soustrast rodinám obětí útoku ve Štrasburku. Naše bezpečnostní složky monitorují veškeré možné hrozby v ČR i v zahraničí," informoval. 

Poukázal na to, že v Česku už platí zvýšená bezpečnostní opatření. „Bezpečnostní opatření mj. na vánočních trzích @PolicieCZ preventivně posílila již 1. 12. V tuto chvíli není zapotřebí tato opatření dále zvyšovat.“ dodal Hamáček.

„Teror je zlo. Nevím, jestli to byl teroristický čin, ale bylo to surové zabíjení. Myslím na nevinné oběti a soucítím s jejich rodinami,“ uvedl v reakci na střelbu europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina, který byl včera večer jen několik set málo metrů od místa střelby.

Podle předsedy KSČM střelba ve Štrasburku ukazuje na to, že bezpečnostní situace v Evropě není dobrá. „Nesmíme se uspokojit řečmi o tom, jak je u nás bezpečno, musíme požadovat od EK konečně místo slov činy na ochranu vnější hranice Evropy nebo si budeme muset zajistit státní hranici vlastní, bez EU,“ uvedl Vojtěch Filip.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Lidovci si na sjezdu zvolili nové vedení

25.01.2020 22:35 KDU-ČSL si na dnešním mimořádnem sjezdu zvolila nové vedení. Předsedou strany se stal jednoznačně…

Zelení si zvolili nové vedení. Poprvé mají v čele předsednické duo

25.01.2020 19:28 Aktualizováno Strana zelených si dnes na sjezdu v Ústí nad Labem zvolila poprvé dvojici spolupředsedů - muže a…

Okamurova SPD chce změny v kalendáři. 15. březen má být památný den

25.01.2020 18:53 Aktualizováno Poslanci SPD chtějí uzákonit 15. březen jako Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým…

KDU-ČSL volí místopředsedy. Kandidátů je sedm, tři budou mít smůlu

25.01.2020 15:01 Do čtyř pozic řadových místopředsedů KDU-ČSL kandiduje na dnešním mimořádném volebním sjezdu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama