Přesuny peněz v rozpočtu: Sněmovna podpořila jen změny navrhované výborem a KSČM

Sněmovna dnes podpořila v dílčích hlasováních o přesunech peněz v návrhu rozpočtu jen úpravy rozpočtového výboru a poslanců KSČM, jež menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD toleruje. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se všemi těmito návrhy souhlasila.

Přidejte svůj názor

Poslanecká sněmovna

K ostatním několika desítkám poslaneckých požadavků na přesuny peněz v rozpočtu, jak je podali zástupci opozice, ale i Kateřina Valachová z koaliční ČSSD, ministryně dávala nesouhlasné stanovisko. Sněmovna je ve více než stovce hlasování zamítla.

Rozpočtový výbor mimo jiné navrhoval převést z několika kapitol 600 milionů korun pro obce na opravy a výstavbu základních a mateřských škol a nájemních bytů. Ve výboru to prosadila předsedkyně Miloslava Vostrá (KSČM).

Další z návrhů výboru se týkal přesunu 327 milionů korun v kapitole ministerstva práce a sociálních věcí na investice v sociálních službách, podával jej Roman Onderka (ČSSD).

Uspěl ale také Jan Hrnčíř z SPD, když mezi požadavky výboru byl i jeho návrh na pětimilionové navýšení částky na příspěvky na podporu zaměstnávání postižených lidí na úkor výdajů spojených s činností poradních orgánů na úřadu vlády.

Z individuálních poslaneckých návrhu uspěli v dílčích hlasováních Sněmovny dva komunističtí poslanci. Zdeněk Ondráček prosadil přesun 100 milionů korun z ochrany klimatu na ochranu pro policii a na výstavbu požárních stanic. Haně Aulické Jírovcové dolní komora schválila převedení 200 milionů korun z aktivní politiky zaměstnanosti na dotace v sociálních službách.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha 11 má nového starostu. Stal se jím Jiří Dohnal z Pirátů

19.02.2019 21:05 Aktualizováno Starostou Prahy 11 byl dnes zvolen Jiří Dohnal z Pirátů. Ve veřejné volbě jej podpořilo 28 ze 42…

Exkluzivně: Soukup ani Telička se do europarlamentu nedostanou, volby…

19.02.2019 19:48 Aktualizováno Hnutí List Jaromíra Soukupa, hnutí Hlas, které založil Pavel Telička spolu s europoslancem Petrem…

Souboj předsedů: Babiš a Okamura na sebe vytáhli své psy

19.02.2019 17:21 Aktualizováno Češi jsou milovníci psů a velmi emotivně reagují na každou zprávu o týrání zvířat. To si dobře…

Foldyna se pustil do ČT, pak ale přišla studená sprcha od Hamáčka

19.02.2019 17:10 Aktualizováno Poslanec a místopředseda ČSSD se v uplynulých dnech ohradil vůči seriálu Most!, který vysílá Česká…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama