Přesuny peněz v rozpočtu: Sněmovna podpořila jen změny navrhované výborem a KSČM

Sněmovna dnes podpořila v dílčích hlasováních o přesunech peněz v návrhu rozpočtu jen úpravy rozpočtového výboru a poslanců KSČM, jež menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD toleruje. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se všemi těmito návrhy souhlasila.

Přidejte svůj názor

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

K ostatním několika desítkám poslaneckých požadavků na přesuny peněz v rozpočtu, jak je podali zástupci opozice, ale i Kateřina Valachová z koaliční ČSSD, ministryně dávala nesouhlasné stanovisko. Sněmovna je ve více než stovce hlasování zamítla.

Rozpočtový výbor mimo jiné navrhoval převést z několika kapitol 600 milionů korun pro obce na opravy a výstavbu základních a mateřských škol a nájemních bytů. Ve výboru to prosadila předsedkyně Miloslava Vostrá (KSČM).

Další z návrhů výboru se týkal přesunu 327 milionů korun v kapitole ministerstva práce a sociálních věcí na investice v sociálních službách, podával jej Roman Onderka (ČSSD).

Uspěl ale také Jan Hrnčíř z SPD, když mezi požadavky výboru byl i jeho návrh na pětimilionové navýšení částky na příspěvky na podporu zaměstnávání postižených lidí na úkor výdajů spojených s činností poradních orgánů na úřadu vlády.

Z individuálních poslaneckých návrhu uspěli v dílčích hlasováních Sněmovny dva komunističtí poslanci. Zdeněk Ondráček prosadil přesun 100 milionů korun z ochrany klimatu na ochranu pro policii a na výstavbu požárních stanic. Haně Aulické Jírovcové dolní komora schválila převedení 200 milionů korun z aktivní politiky zaměstnanosti na dotace v sociálních službách.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Praha vypíše tendr na přístřešky MHD, stávající smlouva je prý nevýhodná.…

22.04.2019 11:20 Praha zatím neplánuje vypsat velkou zakázku na nové lavičky tak, jak o tom v souvislosti se soutěží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama