Překročil všechny meze. Je to nebezpečný h*jzl! Herman, Jurečka i Topolánek se pustili do ministra Staňka

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) schytal tvrdou kritiku za to, že pokřtil knihu komunisty Miroslava Grebeníčka, která se zabývají církevními restitucemi. Schytal to nejen od lidovců, ale třeba i od expremiéra Mirka Topolánka.

Přidejte svůj názor 214 komentářů

Antonín Staněk (ČSSD)
doporučujeme

Šéf rezortu kultury krátce před Vánocemi pokřtil knihu komunistického poslance Grebeníčka o církevních restitucích, která se jmenuje Ve znamení kříže. Tím naštval nejen lidovecké politiky.

Velmi ostře se vyjádřil například Staňkův předchůdce Daniel Herman (KDU-ČSL). „Stydím se za současného ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD)! Tím, že tzv. "pokřtil" Grebeníčkovu knihu o církevních restitucích, překročil všechny meze. Je mi líto, že v Nostickém paláci zasedl člověk, který neváhá aktivně podporovat komunistické lži. Jak hluboko jsme klesli!“ zlobí se lidovec.

Tím ale neskončil. „Zeman děkuje Filipovi, Staněk Grebeníčkovi. Kdy poděkují Semelové za to, že obhajuje vraždu M. Horákové?“ pokračoval v dalším příspěvku. Narážel tak na slova z vánočního poselství Miloše Zemana.

„Chtěl bych poděkovat předsedům tří politických stran, kteří našli odvahu k vytvoření a podpoře takové vlády, Andreji Babišovi, Janu Hamáčkovi a Vojtěchu Filipovi. Vládě přeji úspěch v její práci a opozici přeji, aby byla konstruktivním kritikem vládních návrhů a předkladatelem vlastních alternativ,“ uvedl prezident na svatého Štěpána.

Velmi podobně jako Herman zareagoval i lidovecký poslanec a někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka. „Že mu tuhle žumpu “křtí” ministr kultury za ČSSD to už ani nemá smysl komentovat.“ posteskl si.

„'Jsme téměř bezmocnými svědky toho, jak se církev stává součástí rozsáhlého vlastnického převratu, který v České republice stále ještě probíhá,' píše ve své knize Grebeníček. A tuhle knihu pokřtil ministr KULTURY za ČSSD Staněk. ČR verze prosinec 2018,“ přisadil si 1. místopředseda STAN Vít Rakušan.

Mnohem tvrdší byl někdejší premiér Mirek Topolánek. Byla to právě jeho druhá vláda, která schválila návrh, podle kterého by se církvím vrátila jen třetinu majetku, zbylé dvě třetiny by byly nahrazeny finanční částkou ve výši 83 miliard korun vyplácenou po dobu 60 let. Tento návrh však neprošel Poslaneckou sněmovnou. Po určitých koaličních neshodách další návrh schválila vláda Petra Nečase.

„O Staňkovi jsem doteď věděl jen to, že jeho náměstek produkuje záchodovou poezii. Už vím víc. Staněk je nebezpečný h*jzl,“ napsal na twitteru Topolánek.

K celé věci se na sociálních sítích vyjádřil i sám Staněk. „Knihu jsem nekřtil, pouze jsem směrem k autorovi a zúčastněným pronesl pár vět s obecným konstatováním, že žijeme v demokratické společnosti, v níž můžeme vyjadřovat různé názory. Knihu, její obsah či úhel pohledu jsem nehodnotil," upřesnil ministr kultury. 

Loading...
Vstupte do diskuze (214)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vlády přichází jasný názor: Česko má přijmout uprchlíky. Hrozí, že z…

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Česká republika by podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD měla přijmout nezletilé migranty…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Symbol Habsburků v centru Prahy? Návrat kontroverzního sloupu opět ve hře

23.01.2020 17:18 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se zřejmě vrátí Mariánský sloup v podobě repliky, kterou vytvořil…

Ke stavebnímu zákonu je 4500 připomínek, do věci se vložila ODS

23.01.2020 17:00 Opoziční ODS dnes vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) ke společnému jednání o vládním návrhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama