Práce české vlády: Babiš maká a všichni Češi ho znají. Jak si ale vedou jeho ministři?

Nejznámějším členem české vlády je její šéf Andrej Babiš (ANO). Práci premiéra zároveň lidé hodnotí jako nejlepší ze všech členů kabinetu. Ukazuje to průzkum aktuální výzkum projektu Phoenix research on-line zaměřený na veřejné znalosti jednotlivých členů české vlády, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Přidejte svůj názor 62 komentářů

Vláda ČR
doporučujeme

Andreje Babiše zná celkem 92 procent Čechů, na druhém místě následuje se 78 procenty 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). O bronz se pak dělí ministr dopravy Dan Ťok a ministr životního prostředí Richard Brabec (oba 75 procent).

Šéfku rezortu financí Alenu Schillerovou (ANO) zná 62 procent lidí a šéfa diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD) každý druhý Čech. Pak následuje značný propad. Ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) zná jen 26 procent lidí, o 10 procent hůř jsou na tom ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) a ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Nad deseti procenty se pohybují ještě ministryně průmyslu Marta Nováková (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Jen každý desátý Cech zná šéfa rezortu zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD). A na chvostu jsou ministr školství Robert Plaga (ANO), ministr Kultury Antonín Staněk (ČSSD) a ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (ČSSD).

A jak Češi hodnotí práci ministrů? Babiš je na tom nejlépe se 42 procenty, následuje Jan Hamáček s 29 procenty a Richard Brabec s 25 procenty. Na pátém místě za Maláčovou (14 procent) se umístil i přes problémy s D1 Dan Ťok (12 procent). Za ním skončila Schillerová s deseti procenty. Práci ostatních ministrů hodnotí Češi méně než deseti procenty.

Výzkum u příležitosti blížícího se půlročního výročí činnosti tzv. druhé vlády Andreje Babiše byl proveden ve dnech 25.11. - 17.12.2018 na vzorku 1088 respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel celé ČR ve věku od osmnácti let. Statistická chyba u uvedené skupiny se pohybuje v rozmezí +- 2,5 procenta

Vstupte do diskuze (62)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolem Babiše je dusno: Všichni chodí kolem horké kaše. Ale tohle je…

22.03.2019 22:38 Aktualizováno Jak již server EuroZprávy.cz informoval, Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické…

Zeman se v neděli setká se slovenským kandidátem Šefčovičem

22.03.2019 22:31 Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne v Lánech přijme slovenského prezidentského kandidáta…

Piráti a STAN se vlamovali do Babišovy kauzy? Středočeské ANO vzneslo…

22.03.2019 16:38 Aktualizováno Středočeští zastupitelé za ANO tvrdí, že se někteří politici snažili ovlivňovat rozhodnutí…

Parlament a odbojáři uctili památku hrdiny Morávka, po nich i Vodičkův svaz

22.03.2019 16:27 Zástupci obou komor Parlamentu, ministerstva obrany, Prahy i odbojářských sdružení dnes uctili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama