Rath volá po „bruselské“ defenestraci, po boku stojí Huml. Staré tváře mění pro eurovolby kabát

Kampaň před květnovými evropskými volbami nabírá na intenzitě i u neparlamentních stran. Za Českou Suverenitu bude do Bruselu kandidovat bývalý středočeský hejtman David Rath, dnes bylo potvrzeno i jméno Stanislava Humla. Oba politici v minulosti vystřídali už několik stran.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

David Rath
doporučujeme

Česká Suverenita, jejíž předsedkyní je bývalá sociálnědemokratická poslankyně Jana Volfová, podpořila už říjnovou kandidaturu trestně stíhaného Davida Ratha do Senátu. V litoměřickém obvodě tehdy obdržel necelých 5 % hlasů. V prosinci strana informovala o tom, že Rath bude za Českou Suverenitu kandidovat i v blížících se eurovolbách.

Bývalému hejtmanovi Středočeského kraje se současná politika nezamlouvá. „ANO je stranou jednoho muže. KSČM se přeměnila na obchodní společnost a kšeftuje státními prebendami. ODS ovládá nudná úřednická šeď. Do SPD nepustí Okamura nikoho, kdo by ho mohl přeskočit,“ nebere si Rath servítky.

Jeho pozornosti neunikla ani jeho dlouholetá strana. „ČSSD umírá díky tomu, že ji ovládli kariéristi a především diletanti,“ konstatuje Rath a předsedkyně Volfová přitakává: „ČSSD se postupně zbavila všech výrazných a zajímavých osobností a nahradila je úřednickou šedí, která má charisma hadrů na podlahu.“

„Česká Suverenita naopak chce na svých kandidátkách mít co nejvíce schopných a výrazných lidí,“ líčí David Rath na stranickém webu. Jedním z nich má být i jeho bývalý spolustraník Stanislav Huml, který přijal místo na kandidátce pro květnové volby do Evropského parlamentu. Těžiště svých snah vidí Huml v bezpečnostní politice, volá po rychlém a rázném ukončení migrace a uzavření hranic.

Jak název strany napovídá, stojí její představitelé hlavně o zachování národní suverenity. Jednotlivým členským státům chtějí vrátit právo veta, které měly před ratifikací Lisabonské smlouvy. „Bruselské úředníky by bylo nejlepší defenestrovat, stejně jako při druhé pražské defenestraci do hnoje, aby jen vypadli, ale bez zranění,“ říká Rath.

Rath i Huml jsou známí političtí chameleoni. Bývalý ministr zdravotnictví vystřídal barvy ODS, SD-LSNS a ČSSD. Právě v sociální demokracii se potkal s bývalým policistou Humlem, který dříve kandidoval v několikerých volbách za SNK Evropské demokraty a Věci veřejné. Za minulého režimu pak byl členem KSČ.

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o doplácení sociálních služeb pokračuje. Maláčová se musela bránit

18.06.2019 21:11 Ve Sněmovně se dnes v podvečer rozhořel spor o doplacení sociálních služeb. Opoziční poslanci…

Proti Babišovi se protestuje už i v Bruselu. Vystoupili Peksa nebo Šojdrová

18.06.2019 20:39 Demisi českého premiéra Andreje Babiše dnes na demonstraci v Bruselu žádaly asi dvě stovky…

Národní sportovní agentura bude. Sněmovna přehlasovala Senát

18.06.2019 19:35 Aktualizováno Sněmovna dnes přes veto Senátu prosadila vznik Národní sportovní agentury, která má převzít od…

Střední Čechy si chtějí víc ukrojit z daní. Babiš souhlasí, je v tom ale…

18.06.2019 16:30 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) souhlasí s požadavkem Středočeského kraje na změnu rozpočtového určení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama