Rath volá po „bruselské“ defenestraci, po boku stojí Huml. Staré tváře mění pro eurovolby kabát

Kampaň před květnovými evropskými volbami nabírá na intenzitě i u neparlamentních stran. Za Českou Suverenitu bude do Bruselu kandidovat bývalý středočeský hejtman David Rath, dnes bylo potvrzeno i jméno Stanislava Humla. Oba politici v minulosti vystřídali už několik stran.

David Rath
doporučujeme

Česká Suverenita, jejíž předsedkyní je bývalá sociálnědemokratická poslankyně Jana Volfová, podpořila už říjnovou kandidaturu trestně stíhaného Davida Ratha do Senátu. V litoměřickém obvodě tehdy obdržel necelých 5 % hlasů. V prosinci strana informovala o tom, že Rath bude za Českou Suverenitu kandidovat i v blížících se eurovolbách.

Bývalému hejtmanovi Středočeského kraje se současná politika nezamlouvá. „ANO je stranou jednoho muže. KSČM se přeměnila na obchodní společnost a kšeftuje státními prebendami. ODS ovládá nudná úřednická šeď. Do SPD nepustí Okamura nikoho, kdo by ho mohl přeskočit,“ nebere si Rath servítky.

Jeho pozornosti neunikla ani jeho dlouholetá strana. „ČSSD umírá díky tomu, že ji ovládli kariéristi a především diletanti,“ konstatuje Rath a předsedkyně Volfová přitakává: „ČSSD se postupně zbavila všech výrazných a zajímavých osobností a nahradila je úřednickou šedí, která má charisma hadrů na podlahu.“

„Česká Suverenita naopak chce na svých kandidátkách mít co nejvíce schopných a výrazných lidí,“ líčí David Rath na stranickém webu. Jedním z nich má být i jeho bývalý spolustraník Stanislav Huml, který přijal místo na kandidátce pro květnové volby do Evropského parlamentu. Těžiště svých snah vidí Huml v bezpečnostní politice, volá po rychlém a rázném ukončení migrace a uzavření hranic.

Jak název strany napovídá, stojí její představitelé hlavně o zachování národní suverenity. Jednotlivým členským státům chtějí vrátit právo veta, které měly před ratifikací Lisabonské smlouvy. „Bruselské úředníky by bylo nejlepší defenestrovat, stejně jako při druhé pražské defenestraci do hnoje, aby jen vypadli, ale bez zranění,“ říká Rath.

Rath i Huml jsou známí političtí chameleoni. Bývalý ministr zdravotnictví vystřídal barvy ODS, SD-LSNS a ČSSD. Právě v sociální demokracii se potkal s bývalým policistou Humlem, který dříve kandidoval v několikerých volbách za SNK Evropské demokraty a Věci veřejné. Za minulého režimu pak byl členem KSČ.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo v Senátu je projevem úcty k postojům horní komory, zní z opozice

12.08.2020 10:14 Jako projev úcty a respektu k českému Senátu vnímají dnešní vystoupení ministra zahraničí Spojených…

"S ČSSD to nemá příliš společného." Hamáček a spol. se vypořádali s rebely

12.08.2020 09:10 Lídr sociálních demokratů Jan Hamáček (ČSSD) hovořil s médii o krizi v Ústeckém kraji, kde se…

Petříček s Pompeem debatovali o bezpečnosti, Číně i technologiích

11.08.2020 21:38 Bezpečnostní témata, ale i vztahy mezi Spojenými státy, Evropskou unií a Čínou byly náplní dnešního…

Pompeo v Plzni připomněl 75 let od konce války

11.08.2020 18:43 Ministr zahraničí USA Mike Pompeo si dnes v Plzni připomněl 75. výročí konce druhé světové války a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama