Tomáš Sokol promluvil o Čapím hnízdu: Budou Babiš a jeho příbuzní nakonec odsouzeni?

Tomáš Sokol patří mezi nejznámější a nejúspěšnější české advokáty. Čas od času se vyjadřuje i k politice. Naposledy promluvil třeba o výrocích prezidenta Miloše Zemana nebo premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a kauze Čapí hnízdo,

Přidejte svůj názor 164 komentářů

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.

Podle Sokola loni padlo na politickém poli příliš mnoho zbytečných výroků, které ničemu nepomohly a spíše komplikovaly situaci. „Ze své iniciativy politikům v této zemi nechci vzkazovat nic. Reagoval jsem jen na dotaz. Myslím, že by měli vážit slovo. Chápu, že s voliči musí komunikovat, jsou hodnoceni podle toho, jak se k čemu vyjádří, kde co tweetují... Ale kdyby bylo trošku větší ticho, bylo by to určitě lepší,“ posteskl si v rozhovoru pro Český rozhlas plus.

Konkrétní vzkaz adresoval také prezidentu Miloši Zemanovi. „Za prvého adresáta bych považoval pana prezidenta. Výrok o zpravodajské službě, že jsou to čučkaři, mně připadá velmi neprofesionální. Bez ohledu na to, co si myslí. Jde o to, co říká nahlas,“ uvedl advokát.

Pozastavil se také u šéfa vlády Andreje Babiše. V kauze čapí hnízdo je ale podle svých slov skeptický. „Z informací, které mám z veřejných zdrojů, je malá pravděpodobnost, že bude pan premiér odsouzen. Jeho případný podíl je obtížně trestně postižitelný,“ vysvětluje Sokol.

Jenže v případě jeho rodiny je prý situace odlišná. „Jiná otázka je, jakou bude mít radost, že budou postiženi ti, kteří jsou přímí aktéři události, tedy jeho příbuzní,“ rýpnul si.

Vstupte do diskuze (164)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Praha vybrala nočního starostu, má změnit image české metropole

21.01.2019 16:50 Aktualizováno Pražští radní dnes vybrali tzv. nočního starostu. Stal se jím Jan Štern. Radní zároveň schválili…

Boj s dezinformacemi? EU hodlá přitvrdil. Zasedne bezpečnostní rada, řekl…

21.01.2019 16:23 Bezpečnostní rada státu bude v únoru řešit, který český úřad má být odpovědný za kontakt s…

Jednání tripartity se vyhrotilo, Babiš použil "výrazně tvrdá slova"

21.01.2019 16:04 Zprávy o udržitelnosti veřejných financí v Česku by se měly připravovat na kratší období, ne na půl…

Aktivisté odmítají pokutu za vyhozené kytice při 17. listopadu, podali…

21.01.2019 15:55 Oba aktivisté, kterým městský úřad Prahy 1 vyměřil pokuty za vyhození kytic politiků při oslavách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama