ČSSD chce lidem odpouštět menší dluhy. Plivanec do tváře věřitelům i dlužníkům, vzkazuje Feri

Sociální demokracie plánuje navrhnout dluhovou amnestii, která by lidem odpustila závazky do výše 100 tisíc korun. To se však nezamlouvá komunistům, kteří vládu podporují, ani vybraným opozičním představitelům. Dominik Feri z TOP 09 nešetřil kritikou na adresu tohoto návrhu.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Feri, Dominik (TOP 09)

ČSSD chce ještě letos představit svému koaličnímu partnerovi návrh zákona, který by ulevil dlužníkům se závazky do 100 tisíc korun. V exekuci se podle dostupných dat nachází 863 tisíc lidí nad 15 let. Dluhová amnestie by postiženým umožnila odpuštění všech dluhů vůči státu do zmíněné výše.

„Ano, diskutujeme o tom. Ale například já podporuji především amnestii takzvaných dětských dluhů,“ potvrdila informaci na svém twitterovém profilu sociálnědemokratická poslankyně Kateřina Valachová. Podporu návrhu vyslovila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Zástupci vládního hnutí ANO připravovaný návrh kolegů z ČSSD zatím nechtějí komentovat. Komunisté, kteří menšinovou vládu obou stran v Poslanecké sněmovně podporují, byli o něco sdílnější. „Plošná amnestie není to pravé,“ napsal na Twitteru poslanec Jiří Dolejš.

Na téže sociální síti podrobil návrh kritice Dominik Feri. „Proboha, tohle byl hnusnej a nespravedlivej plivanec do tváře: A) věřitelům, B) dlužníkům, kteří se snaží dostát svým závazkům, C) dlužníkům, kteří svým závazkům dostát nezvládli, ale chtějí situaci řešit úpadkem a oddlužením,“ argumentuje poslanec TOP 09.

Za nesystémovou změnu označuje návrh i nezisková organizace Rubikon. Dluhy do sto tisíc totiž považuje za splatitelnější než ty vyšší, odpuštění by se tedy týkalo lidí, kteří jsou spíš schopni svým závazkům dostát.

Vstupte do diskuze (66)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonom promluvil pro EZ: Kdo doplatí na navýšení důchodů a rodičovského…

22.03.2019 11:40 Aktualizováno Spor o navýšení rodičovského příspěvku a penzí vzbudil řadu konfliktů uvnitř vládní koalice. Z…

Kolem Babiše je dusno: Všichni chodí kolem horké kaše. Ale tohle je…

22.03.2019 11:27 Jak již server EuroZprávy.cz informoval, Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické…

ODS zradila sama sebe, najala si herce a teď se diví. Kvůli vyloučení…

22.03.2019 09:44 Tajemník bývalého prezidenta republiky Václava Klause a šéf politického odboru jeho kanceláře…

Zeman koupil pozemek nedaleko zámku v Lánech, za 2,5 milionu korun

22.03.2019 09:12 Prezident Miloš Zeman koupil spolu se svou ženou Ivanou za 2,5 milionu korun pozemek v Lánech na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama