Klaus chválil Putina a vyvolal reakci Ukrajinců. Kolaboruje s cizí mocností, vzkazuje Štětina

Bývalý prezident Václav Klaus včera na televizi Prima ocenil chování ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinské provokace podporované Západem podle jeho názoru velkoryse přechází. Ukrajinský velvyslanec se však neváhal ozvat, situaci na Ukrajině přirovnal k obsazení Sudet. Europoslanec Jaromír Štětina šel ještě dál, když Klause obvinil z kolaborace s cizí mocností.

Přidejte svůj názor 134 komentářů

Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis.
doporučujeme

„Ukrajina je ponoukána politickými elitami Západu včetně našich, aby co nejvíc provokovala Rusko a prezidenta Putina. Tam vidím možné ohnisko nebezpečí a myslím, že se Putin ještě pořád chová opatrně a střízlivě a nenaskakuje na každou provokaci,“ řekl Václav Klaus v pořadu Partie televize Prima.

Putin se podle jeho názoru chová velice obezřetně, když nenaskakuje na provokace. „To je štěstí, protože kdyby tam byl někdo chaoticky uvažující, tak by ten kotel mohl vybuchnout,“ doplnil Klaus vzápětí.

„Po dnešním rozhovoru Václava Klause v televizi Prima bych na něj měl jedinou otázku: znamená jeho vyjádření o Ukrajině souhlas s těmi, kdo si mysleli, že to v roce 1938 bylo právě Československo, kdo vyprovokoval "opatrně a střízlivě" uvažujícího Hitlera,“ ptal se včera na svém twitterovém profilu ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis.

„Ano, pane velvyslanče,“ odvětil mu europoslanec Jaromír Štětina zvolený za TOP 09 a pod příspěvkem komentátora Aktuálně.cz Martina Fendrycha ještě dodal: „Václav Klaus kolaboruje s mocností, která proti nám vede hybridní informační válku.“ S pochvalou přispěchal na Twitteru i bývalý předseda strany Miroslav Kalousek.

Perebyjnis je velvyslancem v Praze od loňského ledna, střídavě zde však působil již mezi lety 1994 až 2004. Dříve zastupoval zájmy Ukrajiny ve Švédsku a Lotyšsku, mezitím pracoval pro ukrajinské ministerstvo zahraničí, kde působil mimo jiné jako mluvčí. Perebyjnis se rovněž může pochlubit vzděláním z Harvardské univerzity.

Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vypukl v listopadu 2013, na přelomu února a března následujícího roku Rusové anektovali poloostrov Krym. Naposledy se situace výrazně vyhrotila loni v listopadu, kdy ruská pobřežní stráž zabránila lodím ukrajinského námořnictva v proplutí Kerčským průlivem. Zajato bylo 24 námořníků, kteří byli následně posláni do vazby.

Loading...
Vstupte do diskuze (134)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Korupce ve společnosti Diamo? Havlíček odvolal jejího šéfa kvůli podpisu…

27.05.2019 15:17 Ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) dnes s okamžitou platností odvolal ředitele státního…

Politolog Mrklas hodnotí pro EZ eurovolby: Jak ovlivní osudy jednotlivých…

27.05.2019 13:01 ROZHOVOR - Volby do Evropského parlamentu jsou za námi. V Česku v nich podle očekávání zvítězilo…

Státním zaměstnancům porostou platy? Odbory chtějí zvýšit platy o 10%

27.05.2019 12:52 Požadavky odborářů na zvýšení platů ve veřejném sektoru pro příští rok se budou blížit deseti…

Češi se stydí za Jágra? Hokejista opět čelí kritice, tentokrát kvůli…

27.05.2019 11:31 Aktualizováno Hokejista Jaromír Jágr opět čelí kritice kvůli fotce, která se objevila na sociálních sítích.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama