Ministr Petříček se vysmál oběma Klausům: Kritika od vás? To je pro mě jako ocenění

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je sice služebně nejmladší ministr vlády Andreje Babiše (ANO), neznamená to ale, že si nechá jen tak líbit kritiku. Na sociálních sítích sklidil velký ohlas svým komentářem, ve kterém se navezl do exprezidenta Václava Klause a jeho syna, Václava Klause mladšího (ODS).

Přidejte svůj názor 60 komentářů

Tomáš Petříček
doporučujeme

Václav Klaus mladší 18.. prosince na facebooku ostře zkritizoval Petříčkovu podporu globálního paktu o uprchlících. „Budu iniciovat skandální chování ministra zahraničí na summitu OSN na pořad sněmovny," napsal poslanec ODS. Do závorky ke statusu přidal smajlíka s popisem „cítí se vytočeně“.

Kritiku si pak Petříček vysloužil v lednu i od Klause staršího. Ten v rozhovoru pro Primu například tvrdil, že Česká republika měla vždy smůlu na ministry zahraniční a proto v rezortu dlouhodobě panuje chaos.

Petříček, o kterém se spekuluje jako o jednom z možných kandidátů na místopředsedu ČSSD, dal ale jasně najevo, že se slovy obou pánů Klausů spíše baví.

„Jsem ve funkci teprve krátce, ale už mne drtivě zkritizovali Václav Klaus st. i Václav Klaus ml. Vnímám to jako velké ocenění mé práce, a budu v ní proto pokračovat,“ vzkázal nejen jim, ale i dalším svým kritikům.

Jeho slova vyvolal poměrně bouřlivou debatu. A i když někteří varovali, že takovými výroky jen zatlouká hřebíky do rakve ČSSD. další mu dali za pravdu a za jeho práci ho pochválili.

„Bez ohledu na to, co říkají pánové Klausové, to fakt neděláte dobře. Vaše zahraniční politika (např. vztah k EU, migraci) je ve zjevném rozporu s názory většiny občanů, jak je dlouhodobě projevují v průzkumech veřejného mínění a koneckonců ve volbách,“ varovala jedna z Češek.

„První sociální demokrat v ministerském postu za kterého se nestydím,“ oponoval jiný diskutující. „Vydržte, mladý muži, vydržte...ti oba grázlové uhynou z vlastní zloby! Podpořil Petříčka další.

Loading...
Vstupte do diskuze (60)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Export do Číny? Svaz průmyslu chce omezit bariéry, Petříček volá po…

17.09.2019 12:23 Čeští politici by měli při jednáních s Čínou usilovat o omezení bariér pro vstup českých firem na…

Právo bránit se zbraní? Senátoři chystají doplnění Ústavy

17.09.2019 11:59 Zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní má chystaná senátorská novela,…

Kolik Miloš Zeman utratí a jaký má plat? Na tohle jdou peníze státu

17.09.2019 10:14 Aktualizováno V roce 2020 má ze státního rozpočtu dostat kancelář prezidenta republiky více než 400 milionů korun…

Nebudeme mít děti a budeme vegetariány? Ke změně klimatu je třeba…

17.09.2019 10:08 Ke změně klimatu je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) třeba přistupovat racionálně, nikoliv tak,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama