Ministr Petříček se vysmál oběma Klausům: Kritika od vás? To je pro mě jako ocenění

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je sice služebně nejmladší ministr vlády Andreje Babiše (ANO), neznamená to ale, že si nechá jen tak líbit kritiku. Na sociálních sítích sklidil velký ohlas svým komentářem, ve kterém se navezl do exprezidenta Václava Klause a jeho syna, Václava Klause mladšího (ODS).

Přidejte svůj názor 60 komentářů

Tomáš Petříček
doporučujeme

Václav Klaus mladší 18.. prosince na facebooku ostře zkritizoval Petříčkovu podporu globálního paktu o uprchlících. „Budu iniciovat skandální chování ministra zahraničí na summitu OSN na pořad sněmovny," napsal poslanec ODS. Do závorky ke statusu přidal smajlíka s popisem „cítí se vytočeně“.

Kritiku si pak Petříček vysloužil v lednu i od Klause staršího. Ten v rozhovoru pro Primu například tvrdil, že Česká republika měla vždy smůlu na ministry zahraniční a proto v rezortu dlouhodobě panuje chaos.

Petříček, o kterém se spekuluje jako o jednom z možných kandidátů na místopředsedu ČSSD, dal ale jasně najevo, že se slovy obou pánů Klausů spíše baví.

„Jsem ve funkci teprve krátce, ale už mne drtivě zkritizovali Václav Klaus st. i Václav Klaus ml. Vnímám to jako velké ocenění mé práce, a budu v ní proto pokračovat,“ vzkázal nejen jim, ale i dalším svým kritikům.

Jeho slova vyvolal poměrně bouřlivou debatu. A i když někteří varovali, že takovými výroky jen zatlouká hřebíky do rakve ČSSD. další mu dali za pravdu a za jeho práci ho pochválili.

„Bez ohledu na to, co říkají pánové Klausové, to fakt neděláte dobře. Vaše zahraniční politika (např. vztah k EU, migraci) je ve zjevném rozporu s názory většiny občanů, jak je dlouhodobě projevují v průzkumech veřejného mínění a koneckonců ve volbách,“ varovala jedna z Češek.

„První sociální demokrat v ministerském postu za kterého se nestydím,“ oponoval jiný diskutující. „Vydržte, mladý muži, vydržte...ti oba grázlové uhynou z vlastní zloby! Podpořil Petříčka další.

Loading...
Vstupte do diskuze (60)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci pošlou stížnost k ústavnímu soudu ohledně restitucí do konce týdne

21.05.2019 10:15 Ústavní stížnost na zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný církvím v restitucích, kterou…

Kampaň před eurovolbami? Až na výjimky je netransparentní

21.05.2019 08:44 Kampaň před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu je až na výjimky netransparentní,…

Největší tajemství uprchlíků odhaleno. Rozluštil ho Klaus ml.

20.05.2019 22:09 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus je známým odpůrcem teorie globálního oteplování. Odpor k varováním…

Idioti, stydím se. Tak tam nelez, p**o. Kvůli návštěvě Zaorálka a spol. v…

20.05.2019 21:55 Aktualizováno Několik českých poslanců se chystá na cestu do KLDR. delegace vedená někdejším šéfem české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama