Další rána pro TOP 09. Sokolové ji vyhodili na ulici, prsty v tom má někdejší výrazná tvář strany

Zničehonic a bez udání důvodu vypověděla Česká obec sokolská TOP 09 z prostor Tyršova domu na pražském Újezdě. Serveru EuroZprávy.cz to potvrdila tisková mluvčí strany. Zajímavostí je, že ředitelem Tyršova domu je někdejší výrazný představitel TOP 09 Oldřich Lomecký.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Ilustrační foto.

„Michnův palác svoji architekturou a umístěním v jedné z nejkrásnějších lokalit Prahy - Malé Strany představuje široké možnosti využití pro společenské, kulturní, slavnostní či obchodní akce,“ popisuje budovu na svých webových stránkách Česká obec sokolská. TOP 09 však její majestátní prostory už nadále využívat nebude.

„Mohu potvrdit, že TOP 09 obdržela výpověď bez udání důvodů z prostor v Michnově paláci. V současné době běží výpovědní lhůta a vybíráme nejvhodnější místo pro centrální kancelář,“ sdělila serveru EuroZprávy.cz tisková mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Ve druhém patře Michnova paláce tak už brzy žádného z politiků TOP 09 v návštěvních hodinách nezastihnete.

Prvním místostarostou České obce sokolské a ředitelem Tyršova domu je přitom někdejší výrazný politik TOP 09 a bývalý starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který se však po loňských komunálních volbách, v nichž už obhájil jen post zastupitele centrálního obvodu, se stranou nerozešel v dobrém.

„TOP 09 umožnila v Praze vládu aktivistů z Prahy Sobě a kryptokomunistů. Lídr TOP 09, který toto dojednal a zablokoval tím vítěze voleb, se pak sám přesunul do Bruselu, protože tam je to asi pohodlnější a lépe placené. Omlouvám se, ale v takové straně už nemůžu a nechci být,“ vzkázal Lomecký předsedovi pražské buňky Giancarlovi Lambertimu.

Lomecký straně vyčítá, že pod vedením nového předsedy Jiřího Pospíšila opustila své původní hodnoty a ideály. Nezamlouval se mu vstup do pražské koalice s hnutím Jana Čižinského a Pirátskou stranou, za jediného zbývajícího představitele pravicové politiky v hlavním městě označil ODS.

Přidal se tak po bok europoslance Jaromíra Štětiny, který už v barvách TOP 09 odmítá kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Pospíšila obvinil z rozkolu ve straně a upřednostňování vlastních zájmů před těmi stranickými. TOP 09 podle Štětiny ztratila tvář. Jak se ukazuje nyní, tak ztratila nejen ji, ale i své lukrativní sídlo v srdci Prahy.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová zuří kvůli komunistům: Nezapomenu na tu krutost a zběsilost,…

16.01.2019 22:07 Aktualizováno Herečka Eva Holubová u příležitosti 50. výročí upálení Jana Palacha zapomínala nejen na dětství a…

Schwarzenberg je zděšen: Poklonkujeme mocipánům. Od Mnichova jsme ztratili…

16.01.2019 22:07 Aktualizováno Svůj příspěvek k výročí upálení Jana Palacha zveřejnil také čestný předseda TOP 09, někdejší šéf…

Jaromír Soukup se vrhl do politiky: Zakládá hnutí proti zkorumpovaným…

16.01.2019 21:03 Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit…

Ústavní soud reaguje na kauzu Mynář: Kontakty v živých kauzách budou…

16.01.2019 19:32 Ústavní soudci se podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského dohodli, že v živých kauzách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama