Další rána pro TOP 09. Sokolové ji vyhodili na ulici, prsty v tom má někdejší výrazná tvář strany

Zničehonic a bez udání důvodu vypověděla Česká obec sokolská TOP 09 z prostor Tyršova domu na pražském Újezdě. Serveru EuroZprávy.cz to potvrdila tisková mluvčí strany. Zajímavostí je, že ředitelem Tyršova domu je někdejší výrazný představitel TOP 09 Oldřich Lomecký.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Ilustrační foto.
doporučujeme

„Michnův palác svoji architekturou a umístěním v jedné z nejkrásnějších lokalit Prahy - Malé Strany představuje široké možnosti využití pro společenské, kulturní, slavnostní či obchodní akce,“ popisuje budovu na svých webových stránkách Česká obec sokolská. TOP 09 však její majestátní prostory už nadále využívat nebude.

„Mohu potvrdit, že TOP 09 obdržela výpověď bez udání důvodů z prostor v Michnově paláci. V současné době běží výpovědní lhůta a vybíráme nejvhodnější místo pro centrální kancelář,“ sdělila serveru EuroZprávy.cz tisková mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Ve druhém patře Michnova paláce tak už brzy žádného z politiků TOP 09 v návštěvních hodinách nezastihnete.

Prvním místostarostou České obce sokolské a ředitelem Tyršova domu je přitom někdejší výrazný politik TOP 09 a bývalý starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který se však po loňských komunálních volbách, v nichž už obhájil jen post zastupitele centrálního obvodu, se stranou nerozešel v dobrém.

„TOP 09 umožnila v Praze vládu aktivistů z Prahy Sobě a kryptokomunistů. Lídr TOP 09, který toto dojednal a zablokoval tím vítěze voleb, se pak sám přesunul do Bruselu, protože tam je to asi pohodlnější a lépe placené. Omlouvám se, ale v takové straně už nemůžu a nechci být,“ vzkázal Lomecký předsedovi pražské buňky Giancarlovi Lambertimu.

Lomecký straně vyčítá, že pod vedením nového předsedy Jiřího Pospíšila opustila své původní hodnoty a ideály. Nezamlouval se mu vstup do pražské koalice s hnutím Jana Čižinského a Pirátskou stranou, za jediného zbývajícího představitele pravicové politiky v hlavním městě označil ODS.

Přidal se tak po bok europoslance Jaromíra Štětiny, který už v barvách TOP 09 odmítá kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Pospíšila obvinil z rozkolu ve straně a upřednostňování vlastních zájmů před těmi stranickými. TOP 09 podle Štětiny ztratila tvář. Jak se ukazuje nyní, tak ztratila nejen ji, ale i své lukrativní sídlo v srdci Prahy.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se setkal se Šefčovičem a Drahoš už rýpe: Přijel se mu poklonit. Ale…

25.03.2019 18:06 Aktualizováno Už za týden bude jasno, kdo se stal novým slovenským prezidentem.. Do druhého kola postoupili…

Pomoc lidem v exekuci. Nezabavitelná částka se od června zvýší, schválila…

25.03.2019 17:22 Hranice, nad kterou se dlužníkům sráží peníze z výplaty bez omezení, se pro člověka bez rodiny od…

Odvolejte Rafaje, žádá Transparency International. Babiš dostal ostrý dopis

25.03.2019 17:11 Nevládní organizace Transparency International (TI) dnes otevřeným dopisem vyzvala vládu, aby…

ANO by vyhrálo volby. Piráti a ČSSD se přetahují o třetí místo, ukázal…

25.03.2019 16:16 Aktualizováno Největší podporu ve volbách do Sněmovny by nadále mělo hnutí ANO, podle volebního modelu Centra pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama