Pražská buňka ČSSD chce Tomáše Petříčka na postu místopředsedy

Pražská sociální demokracie dnes na krajské konferenci zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Hlasovala pro něho drtivá většina delegátů. ČTK to sdělil mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. O dalších kandidátech do vedení strany, které se bude volit na březnovém sjezdu, pražští sociální demokraté nehlasovali, nenominovali tedy ani na šéfa strany Jana Hamáčka. Předsedou své krajské organizace znovu zvolili Petra Pavlíka.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Tomáš Petříček

"Děkuji za svou dnešní nominaci pražské organizaci jako kandidáta na místopředsedu ČSSD. Teď si tu důvěru chci odpracovat," napsal ČTK Petříček v sms zprávě.

"Mám radost, že se pražská sociální demokracie jednoznačně postavila za Tomáše Petříčka. Naše strana potřebuje ve svém čele osobnosti, jako je on. Svoji prací ve vládě i dosavadní činností v ČSSD prokázal, že je schopen nalézt pro naši stranu ztracené voliče a prezentovat novou tvář české demokratické levice," napsal ČTK Pavlík.

Pro Petříčka hlasovalo podle Hlaváčka téměř 93 procent delegátů. Petříček se stal minstrem zahraničí loni v říjnu poté, co ČSSD ustoupila prezidentu Miloši Zemanovi a vzdala se nominace europoslance Miroslava Pocheho, kterého prezident odmítal. Petříčka nyní Zeman kritizuje, jeho odchod z funkce žádají komunisté.

Pražští sociální demokraté na dnešní jednání ani nezařadili bod týkající se volby kandidáta na předsedu strany. Na rozdíl od jiných krajů tak nepodpořili současného předsedu Hamáčka. Deník Právo dnes napsal, že tímto krokem chce pražská ČSSD prosadit Petříčka na post místopředsedy. Hamáček má zatím čtyři nominace z krajských konferencí. Získal je v Libereckém, Pardubickém, Královéhradeckém a Středočeském kraji. Nominaci nedostal v Ústeckém kraji. Žádný jiný kandidát na šéfa strany se zatím neobjevil.

ČSSD má po rezignaci Jiřího Zimoly nyní čtyři místopředsedy: Romana Onderku, Martina Netolického, Jaroslava Foldynu a Janu Fialovou. Vedle Petříčka bude usilovat o vstup do vedení strany také jeho vládní kolegyně, ministryně práce Jana Maláčová.

Předsedou krajského výkonného výboru dnes delegáti zvolili Petra Pavlíka. Byl jediným kandidátem a hlasovalo pro něj 121 ze 167 delegátů. "Mou prioritou je jednoznačně návrat ČSSD do zastupitelstva hlavního města i zastupitelstev městských částí," uvedl Pavlík. "Musíme přesvědčit voliče a voličky, že má smysl nás volit. Musíme se zkrátka vrátit k poctivé opoziční komunální politice a důsledné obhajobě zájmů Pražanů. Žijeme v bohatém městě, chci, aby z toho měli prospěch skutečně všichni občané," dodal. Pavlík se stal šéfem pražské ČSSD poprvé loni v lednu, kdy nahradil ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka, který rezignoval.Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU musí podle Babiše vyčkat: Na tahu jsou Britové, divoký brexit by byl…

16.01.2019 08:22 Evropská unie musí podle českého premiéra Andreje Babiše vyčkat, jaký další postup zvolí Británie…

Na tvrdý brexit jsme připraveni, vzkazuje Hamáček. Hospodářská komora jeho…

15.01.2019 22:22 Odmítnutí brexitové dohody britským parlamentem se dalo čekat, uvedl místopředseda vlády Jan…

Feri se obořil na Klause mladšího: Zase lže. Ale co čekat od génia boje se…

15.01.2019 22:21 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri se důrazně ohradil proti slovům jeho poslaneckého kolegy Václava…

Dnešek nemá vítěze. Čeští europoslanci dávají najevo rozčarování z…

15.01.2019 22:20 Aktualizováno Čeští europoslanci se shodují, že odmítnutí brexitové dohody britským parlamentem znamená další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama