Primátor Ostravy bude místopředsedou ANO? Macurova hvězda stoupá

Moravskoslezská organizace hnutí ANO dnes na svém sněmu v Ostravě nominovala na post předsedy šéfa hnutí Andreje Babiše. Na pozici místopředsedy získal nominaci například také ostravský primátor Tomáš Macura. Ten se bude ucházet i o místo v předsednictvu hnutí. ČTK tom dnes informovala krajská manažerka ANO Markéta Nowaková.

Přidejte svůj názor

Tomáš Macura

Na prvního místopředsedu hnutí nominoval krajský sněm opět předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Na řadové místopředsedy byli nominováni ostravský primátor Tomáš Macura a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál.

Na člena předsednictva nominoval sněm havířovského primátora Josefa Bělicu, Macuru a karlovarskou hejtmanku Janu Mračkovou Vildumetzovou, řekla.

Na kandidátku pro volby do Evropského parlamentu krajský sněm podle ní nominoval europoslankyni Martinu Dlabajovou a podnikatele Pavla Lapiše. Na krajském sněmu byli taktéž schváleni delegáti na celostátní sněm.

"Ten se uskuteční v únoru a za Moravskoslezský kraj se ho kromě zvolených delegátů zúčastní i poslanci a senátoři," řekl hejtman a předseda moravskoslezské organizace hnutí Ivo Vondrák. Příští týden se rovněž v Ostravě uskuteční celorepubliková ideová konference.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlínská ČSSD nominovala na předsedu strany Jana Hamáčka

20.01.2019 18:27 Aktualizováno Sociální demokraté ve Zlínském kraji na dnešní krajské konferenci nominovali na předsedu strany…

Babišova pozice je neotřesitelná. Krajské sněmy hnutí ANO ho jednohlasně…

20.01.2019 15:47 Krajské sněmy hnutí ANO, které dnešním dnem končí, jednomyslně podpořily, aby premiér Andrej Babiš…

Bodový systém se od základu změní. Za menší prohřešky se trestat nebude

20.01.2019 13:57 Ministerstvo dopravy předloží na začátku února do meziresortního připomínkového řízení návrh na…

Zeman chce ztížit poslancům vetování zákonů

20.01.2019 13:53 Sněmovna by měla k přehlasování prezidentského veta potřebovat 120 místo nynějších 101 hlasů. Dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama