Lidovci spustili anketu o sňatcích homosexuálů, z výsledků ale nadšení nebudou

Lidovci si na sociálních sítích pořádně naběhli. vytvořili anketu týkající se manželství homosexuálů. Navzdory očekávání se většina lidí na profilu KDU-ČSL vyslovila pro svazky pro stejnopohlavní páry. A navíc se pod anketou strhla vášnivá debata.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

manželství

KDU-ČSL na svých facebookových stránkách připomněl, že na 12. ledna připadá světový den manželství.. V rámci něj proto udělali anketu o tom, jak lidé vnímají pojem manželství a zda by do něj měli vstupovat i stejnopohlavní páry.

„Jak vidíte pojem manželství vy? Mělo by zůstat výhradou pro svazek muže a ženy, nebo ho vnímáte jinak?“ zajímalo lidovce. Přidali také dvě možnosti, jak na otázku odpovědět. Uživatelé měli na výběr variantu „Manželství je svazek muže a ženy“ a „Manželství i pro páry stejného pohlaví“.

img-responsive

KDU - ČSL vytvořila anketu o manželství | foto: Facebook

Češi ale lidovce překvapili, za pouhé dva dny hlasovalo přes 24 tisíc lidí a 78 procent z nich podpořilo manželství i pro homosexuály a pouze 22 procent zvolilo „manželství jako svazek muže a ženy“.

„Na pohlaví nezáleží. Manželství by mělo být uzákoněno i pro páry stejného pohlaví. Anketa hovoří zcela jasně. Aneb udělali si anketu, ale hlasovali jim tam lidi,“ uvedl v následné diskuzi pan Jarda. „Státem uzavřené manželství má být pro všechny. V kostelech si oddávejte klidně jen vámi zvolené skupiny,“ přidal se pak Jakub.

Řada lidí se divila, jak Češi hlasují. „Teda že zrovna pod touhle anketou najdu tolik rozumných a tolerantních lidí a tolik slušných komentářů, to bych nečekala,“ přiznala jedna z diskutujících. Další se podivují nad tím, proč se na něco takového lidovci vlastně ptají, když mají svůj pevně daný názor. „Řeknete mi už konečně, proč se na to pořád ptáte, když vás stejně jiný názor nezajímá?? K čemu to pak je, takové ankety?“ divil se pan Honza.

Narážel tak na fakt, že lidovci dlouhodobě hájí model tzv. tradiční rodiny, kterou tvoří žena, muž a děti. Na svém webu dokonce lidovci zahrnují pracující rodiny s dětmi mezi diskriminované skupiny. „V České republice patří pracující rodiny s dětmi k diskriminovaným skupinám,“ píše se na stránkách KDU-ČSL.

Homosexuální sňatky na celostátní úrovni umožňuje ve světě 25 zemí, z toho 16 v Evropě. Většina těchto států umožňuje i adopci dětí homosexuálními páry. Do této skupiny se má brzy přidat o Rakousko.

V některých zemích mohou homosexuálové uzavírat sňatky, ale jen v některých částech, například v určitých státech Mexika. Další země pak umožňují registrované partnerství osob stejného pohlaví. První z nich se v roce 1989 stalo Dánsko; ČR uzákonila registrované partnerství v červenci 2006.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídrem pirátské kandidátky do eurovoleb bude Kolaja

19.01.2019 15:22 Piráty povede do voleb do Evropského parlamentu softwarový specialista Marcel Kolaja. Ve…

Krajská ČSSD na Vysočině nominuje do čela strany Hamáčka

19.01.2019 14:52 Aktualizováno Sociální demokraté z Vysočiny nominovali na předsedu strany jejího stávajícího šéfa Jana Hamáčka.…

O Česku nikdo neví? Piráti nás chtějí zviditelnit v EU

19.01.2019 13:44 Aktualizováno Hlas České republiky musí být po volbách do Evropského parlamentu v Evropské unii více slyšet. Dnes…

Babiš v ohrožení. Piráti mu chtějí v eurovolbách zatopit

19.01.2019 12:59 Piráti chtějí v květnových volbách do Evropského parlamentu obdržet 20 procent hlasů. Příští rok…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama