Vondráček úpěl. Kubera při setkání na Hradě vykouřil 16 cigaret

Jako v kuřárně si zřejmě musel připadat předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) při dnešním obědě tří nejvyšších ústavních činitelů u prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Vášnivý kuřák, předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) novinářům prozradil, že vykouřil skoro krabičku cigaret a prezident patrně přibližně stejný počet. Vondráček při odchodu ze schůzky uvedl, že si i vzhledem ke svému původu připadal jako moravské uzené.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Radek Vondráček (ANO)
doporučujeme

Navzdory tomu Vondráček setkání vnímá jako přátelské a neformální. "Já jsem říkal: příjemně strávené dvě hodiny pasivního kouření s panem Kuberou a s panem prezidentem," řekl novinářům předseda dolní komory, bývalý "společenský kuřák".

Kubera potom, co nahlédl do krabičky cigaret, vypočítal, že cigaret vykouřil 16. "Nevím u pana prezidenta, ale kouřil stejně. Samozřejmě pan předseda Sněmovny úpěl," poznamenal šéf Senátu.

Obědové menu tvořila pražská šunka od kosti s čerstvým křenem, telecí medailonky s omáčkou z hříbků, variace domácích knedlíků, čokoládová zmrzlina, káva, čaj, portské a hruškovice.

Předsedové obou parlamentních komor dostali od prezidenta knihu o lánské oboře. "Zrovna možná byste hned mohli spekulovat, proč o lánské oboře, když je tam nějaký problém. Ale to s tím opravdu nesouvisí," podotkl Kubera. Vondráčka zaujaly fotografie v knize a protože v oboře nikdy nebyl, knihu chápe jako pozvánku. Zakázky Lesní správy Lány vyšetřuje policie.

Tři nejvyšší ustavní činitelé hovořili například o příští schůzce ústavních činitelů o koordinaci zahraniční politiky, která se uskuteční koncem ledna, o brexitu i o dalších tématech, k nimž aktuálně patřilo i výročí sebeupálení Jana Palacha.

Vondráček uvedl, že má na Palachův čin jiný pohled než Kubera, který je na rozdíl od předsedy dolní komory pamětníkem této události. "Je to zajímavá debata, když se baví ty generace mezi sebou, co vlastně pro koho jak a co znamená," podotkl. Prezident se k tématu podle Vondráčka vyjadřoval minimálně.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce koalici zachovat, Šmarda ať se vzdá nominace

18.08.2019 13:14 Premiér Andrej Babiš (ANO) si přeje, aby pokračovala koalice mezi hnutím ANO a sociálními demokraty…

Třaskavý Balkán: Vypukne válka Srbska s Kosovem? Zeptali jsme se odbornice

18.08.2019 12:07 ROZHOVOR - Západní Balkán je regionem, který přidělává EU vrásky na čele. Srbsko a Kosovo jsou na…

Babišovi došla trpělivost: Ať ČSSD řekne, jestli nechce být ve vládě

17.08.2019 19:40 Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek…

Rakety USA v Asii. Bude válka? Expert nám prozradil, o co Američanům jde.…

17.08.2019 07:41 ROZHOVOR - Východní Asie je dalším místem, kde to v současnosti vře. Prodemokratičtí demonstranti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama