Favoritem na post předsedy ČSSD je Sobotka, ukázal průzkum

Praha - Sociální demokraty by měl vést Bohuslav Sobotka. U příležitosti dnešní volby předsedy na sjezdu socialistů v Brně si to myslí většina respondentů exklusivního bleskového průzkumu agentury Millward Brown pro LN. Informace přineslo páteční vydání Lidových novin (LN).

Přidejte svůj názor

Bohuslav Sobotka
doporučujeme

Sobotka získal hlasy čtyřiadvaceti procent z 568 respondentů starších osmnácti let z celého Česka, kteří odpovídali mezi 11. až 15. březnem. Sobotkův rival a jediný vyzývatel Michal Hašek získal jen šestnáct procent. Stejně jako bývalý předseda sociální demokracie Jiří Paroubek. Toho však urazila podle něj nedůstojná forma pozvání a na sjezd vůbec nepřijede. Zdaleka nejvíc, celkem devětatřicet procent dotázaných, odpovědělo, že jim je "úplně jedno", kdo se stane předsedou socialistů, což je svým způsobem také vypovídající.

Pro sociální demokraty tak může být mnohem zajímavější, koho by si přáli v čele vedení strany lidé, kteří je volili v posledních volbách do sněmovny. I u této skupiny respondentů podle průzkumu Millward Brown jasně vítězí Sobotka se ziskem pětatřiceti procent hlasů. Je ovšem těsně následován Jiřím Paroubkem, který nekandiduje a jehož zařazení do průzkumu si LN přály jen pro zajímavost. Paroubek u voličů ČSSD ztrácí na Sobotku pouhá dvě procenta, vyslovilo se pro něj třiatřicet procent dotázaných.

Hašek u voličů vlastní strany propadl: za předsedu by si ho přálo jen devatenáct procent lidí, kteří ve volbách dali hlas socialistům.

Loading...
Témata: ČSSD
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama