SPD oznámí lídra pro eurovolby v polovině února. Bude "koalice" se Soukupem?

SPD zveřejní lídra své kandidátky pro evropské volby ve druhé polovině února. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekli předseda a místopředseda hnutí Tomio Okamura a Radim Fiala. Podle Okamury SPD neuzavřela žádné dohody o spolupráci ve volbách s jinými subjekty.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

SPD
doporučujeme

"V současné době probíhají naše krajské konference, které budou vybírat z jednotlivých krajů kandidáty na kandidátku do Evropského parlamentu. Jakmile skončí, do poloviny února, tak my budeme vědět, z koho budeme tu kandidátku sestavovat," řekl Fiala.

Okamura uvedl, že na termínu stanovení lídrů kandidátek v polovině února se SPD dohodla s ostatními uskupeními sdruženými ve frakci Evropa národů a svobody (ENF), kam patří například francouzská nacionalistická Národní fronta (FN) Marine Le Penové nebo populistická Svobodná strana Rakouska (FPÖ).

Předseda SPD také vyjádřil přesvědčení, že pozdější zveřejnění jména lídra pro evropské volby nebude znamenat handicap vůči ostatním stranám. "My naše programové priority, co se týče našich euroskeptických názorů, myslím prezentujeme dostatečně," řekl Okamura.

Vyloučil také, že by SPD s někým jednala o volební spolupráci. "My jsme s nikým žádnou koaliční smlouvu neuzavřeli a ani nevím, že by taková jednání měla v tuto chvíli s někým finišovat," řekl.

V médiích se objevily spekulace, že by o spolupráci s SPD v evropských volbách mohl mít zájem mediální podnikatel Jaromír Soukup, který oznámil založení vlastního politického uskupení.

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční 24. a 25. května, budou rozhodovat o 21 českých europoslancích. Lídry kandidátek pro volby zatím představilo šest stran. Piráty povede softwarový specialista Marcel Kolaja, ostatní strany zvolily své nynější europoslance: ODS Jana Zahradila, ČSSD Pavla Poce, KSČM Kateřinu Konečnou, lidovci Pavla Svobodu a STAN Stanislava Polčáka. ANO zatím o lídrovi nerozhodlo, jeho předseda Andrej Babiš preferuje europoslankyni Ditu Charanzovou.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se rozčílil: Je mi zle, tohle je neuvěřitelné! Pak se vysmál…

16.07.2019 22:29 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš po týdnu zveřejnil další ze svých hlášení. Tohle nese pořadové číslo 100. V…

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 22:04 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

Komunisté a ANO jsou spokojeni se spoluprací při toleranci vlády

16.07.2019 19:50 Komunisté a představitelé hnutí ANO se při hodnocení toleranční dohody shodli, že spolupráce má…

Fraška, otrávená ČSSD. Z krajů se valí kritika na vedení strany, ozvali se…

16.07.2019 17:07 Aktualizováno Regionální představitelé sociální demokracie, které dnes oslovila ČTK, jsou většinou spokojeni s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama