Babiš měl v Davosu nápad! Nakousl kyselé Apple jablko

Komentář Josefa Brože - Každý dobrý nápad je odsouzen k zániku. Když premiér Andrej Babiš během své návštěvy ekonomického fóra ve švýcarském Davosu poznamenal, že by bylo dobře mít v Praze značkový obchod Apple Store, sklidil tím posměch. Proč?

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Andrej Babiš a Tim Cook
doporučujeme

Setkání se šéfem této americké korporace Timem Cookem ale nemusí být viděno jenom jako jeden z dalších vtipů, kterým hodlá Babiš zakrýt své jiné kauzy. 

Řečeno lidově: chceš-li Babiše bít, vždycky si hůl najdeš! Nebo ještě jinak: kde nic není, ani smrt nebere. Kdykoliv je u moci někdo - ať už si o těch lidech myslime, co chceme, kdo má demokraticky mandát od většiny voličů, může mít i nápady blbé. Tento k nim ale nepatří.

Pokud již premiér do.Davosu jede - a že tam před ním bylo mnoho jiných českých politiků - nebude přeci sedět tiše v koutku a potom cosi vypravovat o počasí na hřebenu. Premiér Babiš prostě využil svého postavení k nápadu, kterým možná někoho rozrušil na sociálních sítích, ale v zásadě svůj čas nepromarnil.

Možná by ho lépe využil někdo jiný. Ale když už tam byl, dokázal čas strávit užitečně. Proč mu nepřiznat snahu a aktivitu, která přichází s nápady, na než se leckdo ani nezmůže? Když v Paříži premiér zauvažoval nad tím, že by.mohla Národní galerie spolupracovat se Centrem Georgese-Pompidoua, dostalo se mu od jejího ředitele Jiřího Fajta rovněž posměchu, takže z toho nic nebude. Škoda. 

Přimlouval bych se proto za to,.aby se nápady nepovažovaly za obtížné zboží. Kdo nemá nápad, ať hodí kamenem. Jestliže někdo ale ví, co nejde, mohl by občas věnovat pozornost tomu, co by mohlo jít. Premiér Babiš v Davosu neudělal chybu.

Měli bychom mít odvahu to říct. Koneckonců bude muset i pan Cook říct, že to chce. Apple jistě naší zemi nezachrání. A možná tu nejsou ani lidé, kteří by ocenili jeho produkty. Co když je to ale jinak? Za mne má premiér Babiš za Davos palec nahoru.

Premiér Babiš prostě nakousl jablko, které pro něj bylo možná nakonec kyselé, ale... udělal to. 

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

16.09.2019 22:24 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Prezident Václav Klaus ml.? Kontroverzní poslanec promluvil o tom, co…

16.09.2019 22:23 Aktualizováno Václav Klaus mladší má velké politické ambice. Netají se tím, že by se rád stal premiérem a dokonce…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama