Soukupova žaloba na ČT? Může fňukat a žalovat, jak chce, vysmál se mu Kalousek

Šéf stanice Barrandov a předseda vznikajícího hnutí Jaromír Soukup oznámil, že podal trestní oznámení na Českou televizi. Vadí mu zveřejňování finančních výsledků jeho podnikání. Jeho krokům se ale vysmál předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, podle kterého ČT neřekla nic než pravdu.

Přidejte svůj názor 41 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).
doporučujeme

„TV Barrandov uvádí nový pořad,“ napsala před několika dny na sociálních sítích moderátorka pořadu ČT 168 hodin Nora Fridrichová ke grafice, na které je Soukup a pod ním nápis: „Dluhy Jaromíra Soukupa“. Právě tak by se podle jejích slov mohl jmenovat nový – v pořadí už dvanáctý – pořad majitele televize Barrandov.

Narážela tak na reportáž pořadu 168 hodin, podle které Soukup figuruje v 39 firmách, z nichž většinu sám vlastní. Kromě majitele má většina firem ještě jeden stejný rys – dluhy. Ztrátový je třeba vydavatelský dům Empresa Media, kde se ztráta pohybuje kolem 37 milionů korun. Právě Empresa je přitom vlajkovou lodí pro samotného Soukupa. Společnost Barrandov Televizní Studio, která provozuje TV Barrandov má pak údajně dluhy v astronomické výši 1,1 miliardy korun.

Soukup si stěžuje, že ČT zveřejnila lživé informace týkající se finančních výsledků jeho podnikání. Trestní oznámení míří jak na ředitele České televize Petra Dvořáka, tak i na Fridrichovou. Zároveň podává podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize.

„Generální ředitel České televize Petr Dvořák je zodpovědný za obsah, nese tedy plnou odpovědnost za to, že redaktoři a editoři jeho stanice se dopustili lživých a manipulativních výroků, které dlouhodobě poškozují dobré jméno mých firem. Česká televize tak dlouhodobě zneužívá svého postavení na trhu a evidentně ve vysílání nechává prezentovat osobní názory redaktorů, kteří rezignují na objektivitu vysílání,“ okomentoval situaci Jaromír Soukup v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Zprávy si všiml i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Jaromír Soukup může fňukat a žalovat, jak chce. Čísla, na rozdíl od Soukupa, nelžou,“ zastal se České televize poslanec. ČT. „Pokud má společnost větší finanční závazky, než je celý její majetek, pak je taková společnost plajte. Tak to prostě je a ČT neřekla nic jiného,“ dodal.

Jeho slova vyvolala celou řadu reakcí. „Zde nejde o kupeckou matematiku Kalousku ale o to v jaké konotaci kráčející Nora hospodářskou bilanci Soukupových projektů mediálně "prodala". Máme tu účelové žonglování s čísly aby byl vytvořen kýžený mediální obraz ideového nepřítele, a obávám se že to moc dobře víte,“ nesouhlasil s Kalouskovými slovy jeden z diskutujících.

Kalousek jej ale ihned usadil. „Dovolil bych si navrhnout: “pane Kalousku”, chcete-li mít přístup k mému účtu. “Kalousku” mi naposledy říkal páchnoucí fízl na MO VB v r. 89. Nebyl jste to Vy?“ odvětil diskutujícímu jeden ze zakladatelů TOP 09.

Loading...
Vstupte do diskuze (41)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

16.09.2019 22:24 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Prezident Václav Klaus ml.? Kontroverzní poslanec promluvil o tom, co…

16.09.2019 22:23 Aktualizováno Václav Klaus mladší má velké politické ambice. Netají se tím, že by se rád stal premiérem a dokonce…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama