Soukupova žaloba na ČT? Může fňukat a žalovat, jak chce, vysmál se mu Kalousek

Šéf stanice Barrandov a předseda vznikajícího hnutí Jaromír Soukup oznámil, že podal trestní oznámení na Českou televizi. Vadí mu zveřejňování finančních výsledků jeho podnikání. Jeho krokům se ale vysmál předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, podle kterého ČT neřekla nic než pravdu.

Přidejte svůj názor 41 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

„TV Barrandov uvádí nový pořad,“ napsala před několika dny na sociálních sítích moderátorka pořadu ČT 168 hodin Nora Fridrichová ke grafice, na které je Soukup a pod ním nápis: „Dluhy Jaromíra Soukupa“. Právě tak by se podle jejích slov mohl jmenovat nový – v pořadí už dvanáctý – pořad majitele televize Barrandov.

Narážela tak na reportáž pořadu 168 hodin, podle které Soukup figuruje v 39 firmách, z nichž většinu sám vlastní. Kromě majitele má většina firem ještě jeden stejný rys – dluhy. Ztrátový je třeba vydavatelský dům Empresa Media, kde se ztráta pohybuje kolem 37 milionů korun. Právě Empresa je přitom vlajkovou lodí pro samotného Soukupa. Společnost Barrandov Televizní Studio, která provozuje TV Barrandov má pak údajně dluhy v astronomické výši 1,1 miliardy korun.

Soukup si stěžuje, že ČT zveřejnila lživé informace týkající se finančních výsledků jeho podnikání. Trestní oznámení míří jak na ředitele České televize Petra Dvořáka, tak i na Fridrichovou. Zároveň podává podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a Radě České televize.

„Generální ředitel České televize Petr Dvořák je zodpovědný za obsah, nese tedy plnou odpovědnost za to, že redaktoři a editoři jeho stanice se dopustili lživých a manipulativních výroků, které dlouhodobě poškozují dobré jméno mých firem. Česká televize tak dlouhodobě zneužívá svého postavení na trhu a evidentně ve vysílání nechává prezentovat osobní názory redaktorů, kteří rezignují na objektivitu vysílání,“ okomentoval situaci Jaromír Soukup v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Zprávy si všiml i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Jaromír Soukup může fňukat a žalovat, jak chce. Čísla, na rozdíl od Soukupa, nelžou,“ zastal se České televize poslanec. ČT. „Pokud má společnost větší finanční závazky, než je celý její majetek, pak je taková společnost plajte. Tak to prostě je a ČT neřekla nic jiného,“ dodal.

Jeho slova vyvolala celou řadu reakcí. „Zde nejde o kupeckou matematiku Kalousku ale o to v jaké konotaci kráčející Nora hospodářskou bilanci Soukupových projektů mediálně "prodala". Máme tu účelové žonglování s čísly aby byl vytvořen kýžený mediální obraz ideového nepřítele, a obávám se že to moc dobře víte,“ nesouhlasil s Kalouskovými slovy jeden z diskutujících.

Kalousek jej ale ihned usadil. „Dovolil bych si navrhnout: “pane Kalousku”, chcete-li mít přístup k mému účtu. “Kalousku” mi naposledy říkal páchnoucí fízl na MO VB v r. 89. Nebyl jste to Vy?“ odvětil diskutujícímu jeden ze zakladatelů TOP 09.

Vstupte do diskuze (41)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SPD udělala anketu o přijetí uprchlíků. Pak se začaly dít divné věci

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se…

To je velká facka pro Zemana. Nová zpráva o Babišovi vyvolala pořádný…

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se brzy podívá do Bílého domu. Ředitel zahraničního odboru Kanceláře…

Komunisté u Babiše nepochodili. Rozpočet se měnit nebude, s Petříčkem si…

21.02.2019 19:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) zatím odmítá požadavek komunistů na snížení rozpočtového schodku,…

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama