Kritizovat Zemana a spol. se nevyplácí? Někdo se teď pokouší poškodit mé divadlo, zlobí se Hrušínský

Hereš a šéf Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský patří k těm umělcům, kteří se nebojí promluvit i o politických tématech, Za svou kritiku prezidenta Miloše Zemana či premiéra Andreje Babiše si nejednou musel vyslechnout ošklivé komentáře. Teď se prý navíc někdo snaží poškodit jeho divadlo.

Jan Hrušínský představuje obálku knihy o Divadle Na Jezerce

Hrušínský nejen na svém profilu, ale i na profilu divadla upozorňuje, že se objevila snaha poškodit Divadlo Na Jezerce video-spotem. „Od roku 2013, kdy se znovu objevil pan Zeman a do politiky vstoupil pan Babiš, jsme svědky nárůstu dezinformací,“ postesk si herec.

Zmiňuje i konkrétní případy spojené s prezidentskou volbou. „Vzpomínáte, jak byla v první prezidentské volbě celá země oblepena billboardy s Janem Fischerem v milicionářské uniformě a kalašnikovem přes rameno? Vzpomeňte i na podvodné e-maily, ve kterých byl pan Drahoš označován za pedofila před druhou prezidentskou volbou,“ připomněl hoaxy, které podle některých názorů mohly poškodit Zemanovy soupeře.

Sám Hrušínský přiznává, že několikrát odmítl možnost vstoupit do politik. „Naposledy v tomto týdnu, kdy jsem nepřijal nabídku kandidovat v doplňující volbě do Senátu – protože vedu divadlo a považuji za poctivé dělat svou práci na sto procent) Nebýt profesionálním politikem ale není důvod, abych se jako svobodný občan ČR k věcem veřejným nevyjadřoval,“ vzkázal těm, kteří jej v minulosti za jeho komentáře kritizovali.

I proto se domnívá, že by měl existovat zákon, který by zakazoval obelhávání voličů. „Jedna prokázaná lež – a diskvalifikace pro vstup nebo pokračování v politice. V e-mailových schránkách českých občanů by pak nepřistávala vylhaná videa jako např. „o divadle mladého Hrušínského, vrcholu kultury pro dobytky v Praze.“ Nechce se mi dokazovat, že s tímhle nemáme na Jezerce nic společného. Více se tím nezbedou, který hloupý video-spot anonymně rozesílá, a má pravděpodobně počítač plný kvalitních filmů pro dospělé - bůhví, na kterém hradě se inspiroval - zabývat nebudu,“ napsal ve svém prohlášení divadelník.

Zároveň ocenil ty, kteří na zmíněný hoax neskočili. „Přesto děkuji všem lidem, kterým podvodný video-spot s jakousi pornografií IV. cenové skupiny přistál v e-mailové schránce, a bylo jim jasné, že nemá s Divadlem Na Jezerce nic společného,“ dodal Hrušínský.

Babiš chce příští týden řešit, kdo povede BIS po Koudelkově konci

30.07.2021 13:48 Premiér Andrej Babiš (ANO) chce vyřešit, kdo povede Bezpečnostní informační službu (BIS) po…

Poslanci schválili zákon o odškodnění za výbuchy ve Vrběticích

30.07.2021 13:45 Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z…

Volby by vyhrálo ANO, druhá je koalice Spolu. STAN a Piráti se propadli,…

30.07.2021 12:08 Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená…

Babiš v čele ústecké kandidátky? Podle politologů strategie

29.07.2021 14:47 Postavení premiéra Andreje Babiše do čela kandidátky hnutí ANO v Ústeckém kraji místo Středočeského…

Babiš povede kandidátku ANO v Ústeckém kraji, utká se s Bartošem

29.07.2021 00:44 Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v…

Babiš o budoucnosti šéfa BIS Koudelky rozhodne až po volbách, do nich bude…

28.07.2021 16:05 Politolog Ladislav Mrklas se domnívá, že premiér Andrej Babiš ponechá ředitele Bezpečnostní…

Babiš se nemusí omlouvat Kalouskovi za výroky ve Sněmovně, určil soud

28.07.2021 12:53 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za…

Úprava jihomoravské kandidátky ČSSD je reakcí na průzkum, tvrdí Valachová

28.07.2021 12:28 Úprava jihomoravské kandidátky vedením ČSSD byla podle místopředsedkyně poslaneckého klubu strany…

Dětské skupiny budou nadále i pro starší děti a na jesle se nezmění

28.07.2021 12:07 Aktualizováno Dětské skupiny budou nadále i pro starší děti a na jesle se nezmění. Sněmovna tak dnes upravila…

Sněmovna zmírnila nárok na ošetřovatelské volno, prodloužila otcovskou

28.07.2021 10:45 Aktualizováno Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho…

Související:

Právě se děje