Ondráček se naštval: Chtěl jsem Petříčkovi vyprat žrádlo za jeho kecy na Ukrajině. Pak promluvil i o ČT

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček chtěl v rámci interpelací vysvětlení od ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) o jeho slovech pronesených při návštěvě Ukrajiny. Ministr se ale z jednání omluvil, protože má dnes na programu neformální setkání ministrů zahraničních věcí EU v rumunské Bukurešti. Tak si to s ním Ondráček vyřídil alespoň prostřednictvím sociálních sítí.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Dopoledne se Ondráček chystal zapojit do interpelací na členy vlády. „Přátelé, je čtvrtek tedy den interpelací na ministry. Byl jsem připraven vyprat žrádlo ministru zahraničí Petříčkovi za jeho kecy na Ukrajině a podporu tamního režimu velebícího zločince Stapana Banderu. Jenže pan ministr se z jednání omluvil a nebude přítomen. Ach jo, to se pak těžko pracuje,“ postěžoval si komunistický poslanec.

Svou otázku sice může šéfovi české diplomacie poslat písemně, to ale prý nemá moc smysl. „Písemná interpelace je podle mě k ničemu protože odpověď za měsíc už nebude aktuální a bude na stole jiný jeho skandál. Nejlepší by bylo, kdyby ho pan předseda vlády vyhodil,“ je přesvědčen Ondráček.

Petříček byl na začátku tohoto týdne na dvoudenní návštěvě Ukrajiny, kde jednal nejen se svým ukrajinským protějškem Pavlem Klimkinem ale i s prezidentem Petrem Porošenkem a dalšími členy vlády. Petříček Kyjev mimo jiné ujistil, že ČR plně podporuje suverenitu, územní integritu, jednotu a nezávislost Ukrajiny. „Jasně odsuzujeme a neuznáváme nelegální připojení Krymu k Ruské federaci. Součástí naší odpovědi na ruskou agresi by mělo být posílení strategické komunikace a úsilí při odhalování dezinformací,“ uvedl také.

Ondráček se pozastavil také nad dalším programem jednání. „Poslanecká sněmovna projednává zprávy o činnosti a hospodaření České televize. Kdyby byly odmítnuty dvě po sobě jdoucí zprávy vedlo by to k pádu Rady ČR,“ vysvětloval.

 „Většina poslanců svým hlasováním nyní schválila zprávu o činnosti České televize v roce 2016,“ napsal a přidal naštvaného smajlíka. „Vše je tedy v pořádku, objektivita a vyváženost ve vysílání zřejmě existuje a není si na co stěžovat. Na hlasování však nakonec nedošlo. Zeptejte se svého poslance, jak bude hlasovat? Já budu PROTI schválení,“ dodal důrazně Ondráček, který dlouhodobě ČT kritizuje.

Loading...
Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Senilní bolševik Zeman, podřezat ho jako svini", psal politik z ODS. Teď…

19.05.2019 21:21 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala odsoudil jako neakceptovatelné vyjádření občanského demokrata z Jesenice u…

Kdo vyhraje eurovolby? Favoritem je podle průzkumů ANO před Piráty. Jak si…

19.05.2019 19:40 Aktualizováno Výsledky průzkumů voličských preferencí lze kvůli volbám do Evropského parlamentu oznámit naposledy…

Konkurenceschopnost českých firem v zahraničí? Pomoci má program The…

19.05.2019 15:22 Zlepšit výzkumné a inovační aktivity malých a středních podniků i jejich konkurenceschopnost v…

Rozpočet na vědu by měl meziročně růst o 0,5 mld korun

19.05.2019 14:30 Rozpočet navrhovaný Radou pro výzkum, vývoj a inovace by měl meziročně růst o zhruba půl miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama