Petříček vrátil úder Ondráčkovi: Vysmál se mu za slova o "praní žrádla" a "kecech na Ukrajině"

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) poslal peprnou odpověď komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi, který jej včera kritizoval na sociálních sítích. Ondráček po něm v rámci interpelací chtěl ujasnit výroky, které šéf české diplomacie pronesl při návštěvě Ukrajiny, Petříček ale ve Sněmovně nebyl.

Přidejte svůj názor 176 komentářů

Tomáš Petříček
doporučujeme

Ondráček si postěžoval, že Petříček není přítomný na interpelacích. „Byl jsem připraven vyprat žrádlo ministru zahraničí Petříčkovi za jeho kecy na Ukrajině a podporu tamního režimu velebícího zločince Stapana Banderu. Jenže pan ministr se z jednání omluvil a nebude přítomen. Ach jo, to se pak těžko pracuje,“ uvedl poslanec na svém facebooku. Dodal, že by bylo nejlepší, kdyby ho premiér z vlády vyhodil.

Jeho slova nenechal Petříček bez patřičné reakce. „Nevíte, co je vyprat žrádlo? Abych věděl, co mne čeká... Ale svačinu si pro jistotu nevezmu,“ vysmál se slovům komunisty ministr zahraničí. „A teď vážně. Panu poslanci se nevyhýbám, klidně se s ním kdykoliv potkám, ale dnes jsem na zasedání #Gymnich v Bukurešti,“ připomněl ve čtvrtek Petříček, proč se interpelací nemohl zúčastnit.

„Rád bych ho vyzval, ať si ty "kecy na Ukrajině" důkladně přečte. Byl jsem první oficiální česká návštěva na Ukrajině po pěti letech. Dohodl jsem zřízení česko-ukrajinského fóra, které bude rozvíjet spolupráci do budoucna a řešit sporné věci z minulosti. Dohodli jsme se s ředitelem ukrajinských archivů na jejich zpřístupnění, aby se historie dala narovnat. A také jsem uctil památku československých vojáků, kteří pod generálem Svobodou padli při osvobozování Kyjeva od wehrmachtu. Pak jsem uctil miliony obětí ukrajinského hladomoru, který cíleně vyvolal stalinský režim. Nemám rád totalitarismus kdekoliv na světě, jsem přesvědčený bojovník proti neonacismu. Tím bych ty "kecy" považoval za vyřízené,“ uzavřel věc ministr.

Ondráček si pak v pátek ráno neopomněl přidat další rýpnutí. Připomněl aktuální zprávu, podle které český kamioňák Jiří Sagan, který byl ve Francii odsouzen za pašování migrantů, dostal přísnější trest. Odvolací soud rozhodl, že si má místo 18 měsíců odsedět rovné dva roky.

„Toto jsou pro mě priority, kterým by se měl věnovat ministr zahraničí Petříček a ne podkuřováním ukronackům. Co dělá neviditelný ministr spravedlnost?“ udeřil nejen na Petříčka, ale i na jeho kolegu Jana Kněžínka (za ANO).

Loading...
Vstupte do diskuze (176)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus si podal Českou televizi. Takhle prý přepisuje historii

06.12.2019 23:06 Aktualizováno Exprezident Václav Klaus se zaměřil na pořad Focus,který vysílá Česká televize. Tvrdí, že jeho…

Vláda kašle na klimatickou krizi? Jednání studentů s Babišem bylo vyhrocené

06.12.2019 17:41 Za neproduktivní označili zástupci celosvětového studentského ekologického hnutí Fridays for Future…

Prezident Zeman si přes Vánoce bere dovolenou, na leden plánuje ples

06.12.2019 16:04 Prezident Miloš Zeman si přes Vánoce vybere dovolenou, stráví ji na zámku v Lánech. Dovolenou bude…

Petříček jednal s francouzským protějškem. Děkoval za podporu disentu před…

06.12.2019 15:27 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) dnes poděkoval svému francouzskému protějšku Jeanu-Yvesu Le…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama