Petříček vrátil úder Ondráčkovi: Vysmál se mu za slova o "praní žrádla" a "kecech na Ukrajině"

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) poslal peprnou odpověď komunistickému poslanci Zdeňku Ondráčkovi, který jej včera kritizoval na sociálních sítích. Ondráček po něm v rámci interpelací chtěl ujasnit výroky, které šéf české diplomacie pronesl při návštěvě Ukrajiny, Petříček ale ve Sněmovně nebyl.

Přidejte svůj názor 176 komentářů

Tomáš Petříček
doporučujeme

Ondráček si postěžoval, že Petříček není přítomný na interpelacích. „Byl jsem připraven vyprat žrádlo ministru zahraničí Petříčkovi za jeho kecy na Ukrajině a podporu tamního režimu velebícího zločince Stapana Banderu. Jenže pan ministr se z jednání omluvil a nebude přítomen. Ach jo, to se pak těžko pracuje,“ uvedl poslanec na svém facebooku. Dodal, že by bylo nejlepší, kdyby ho premiér z vlády vyhodil.

Jeho slova nenechal Petříček bez patřičné reakce. „Nevíte, co je vyprat žrádlo? Abych věděl, co mne čeká... Ale svačinu si pro jistotu nevezmu,“ vysmál se slovům komunisty ministr zahraničí. „A teď vážně. Panu poslanci se nevyhýbám, klidně se s ním kdykoliv potkám, ale dnes jsem na zasedání #Gymnich v Bukurešti,“ připomněl ve čtvrtek Petříček, proč se interpelací nemohl zúčastnit.

„Rád bych ho vyzval, ať si ty "kecy na Ukrajině" důkladně přečte. Byl jsem první oficiální česká návštěva na Ukrajině po pěti letech. Dohodl jsem zřízení česko-ukrajinského fóra, které bude rozvíjet spolupráci do budoucna a řešit sporné věci z minulosti. Dohodli jsme se s ředitelem ukrajinských archivů na jejich zpřístupnění, aby se historie dala narovnat. A také jsem uctil památku československých vojáků, kteří pod generálem Svobodou padli při osvobozování Kyjeva od wehrmachtu. Pak jsem uctil miliony obětí ukrajinského hladomoru, který cíleně vyvolal stalinský režim. Nemám rád totalitarismus kdekoliv na světě, jsem přesvědčený bojovník proti neonacismu. Tím bych ty "kecy" považoval za vyřízené,“ uzavřel věc ministr.

Ondráček si pak v pátek ráno neopomněl přidat další rýpnutí. Připomněl aktuální zprávu, podle které český kamioňák Jiří Sagan, který byl ve Francii odsouzen za pašování migrantů, dostal přísnější trest. Odvolací soud rozhodl, že si má místo 18 měsíců odsedět rovné dva roky.

„Toto jsou pro mě priority, kterým by se měl věnovat ministr zahraničí Petříček a ne podkuřováním ukronackům. Co dělá neviditelný ministr spravedlnost?“ udeřil nejen na Petříčka, ale i na jeho kolegu Jana Kněžínka (za ANO).

Loading...
Vstupte do diskuze (176)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Senilní bolševik Zeman, podřezat ho jako svini", psal politik z ODS. Teď…

19.05.2019 21:21 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala odsoudil jako neakceptovatelné vyjádření občanského demokrata z Jesenice u…

Kdo vyhraje eurovolby? Favoritem je podle průzkumů ANO před Piráty. Jak si…

19.05.2019 19:40 Aktualizováno Výsledky průzkumů voličských preferencí lze kvůli volbám do Evropského parlamentu oznámit naposledy…

Konkurenceschopnost českých firem v zahraničí? Pomoci má program The…

19.05.2019 15:22 Zlepšit výzkumné a inovační aktivity malých a středních podniků i jejich konkurenceschopnost v…

Rozpočet na vědu by měl meziročně růst o 0,5 mld korun

19.05.2019 14:30 Rozpočet navrhovaný Radou pro výzkum, vývoj a inovace by měl meziročně růst o zhruba půl miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama