Okamura perlil. Bilion korun na Romy? Podal stížnost, politici se na něj sesypali

Brněnské Muzeum romské kultury se opět stalo terčem pro předsedu SPD Tomia Okamuru. Po výrocích na konto koncentračního tábora v Letech, který muzeum spravuje, přišel tentokrát s opravdu originálním dotazem, který se muzea přímo týkal.

Přidejte svůj názor 295 komentářů

Tomio Okamura
doporučujeme

Internetem se během včerejšího dne začala šířit písemná interpelace, kterou předseda hnutí SPD Tomio Okamura adresoval ministrovi kultury Antonínu Staňkovi (ČSSD). Okamuru totiž zajímaly některé věci týkající se provozu Muzea romské kultury, které sídlí v Brně.

„O jakou finanční částku přesně požádalo Muzeum romské kultury ve svém dopise z ledna 2019 na své výdaje?“ ptá se celkem běžně Okamura. „Proslýchá se, že v dopise požádali o částku bilion korun,“ dodává vzápětí.

Absurdnosti celé věci navíc předseda SPD napomohl ještě další prosbou. „Žádám Vás tedy o přesnou informaci, včetně specifikace, na jaké období tuto částku Muzeum romské kultury žádalo,“ napsal Okamura s tím, že ho zajímá, za jakým účelem chce muzeum pěněžní prostředky využít.

Okamura už pravost dokumentu potvrdil. „Nemůžou dostat tisíc miliard. Buď se pan Okamura přepsal v nulách, nebo to vůbec nechápu,“ vyjádřil se ministr kultury Staněk pro Deník N. Předseda hnutí SPD by podle jeho názoru měl používat zdravý rozum.

K tomu vyzvali Okamuru i další politici. „A co zkusit mozek?“ napsal na Twitteru poslanec KSČM Jiří Dolejš. „Zase chce někdo cíleně poškodit SPD Tomia Okamury a dělají si z něj legraci, takový dopis by pan místopředseda určitě neposlal,“ narážel na jednu z předchozích kauz někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka.

Muzeum romské kultury je správcem památníku v Letech u Písku, který se už dříve stal předmětem kontroverzních vyjádření zástupců SPD. Okamura o tamním koncentračním táboru prohlásil, že jej povětšinou nikdo nehlídal a lidé se tam mohli volně pohybovat. Poslanec Miloslav Rozner jej dokonce označil za „neexistující pseudokoncentrák“.

Na oba poslance byla podána trestní oznámení. Zatímco Okamurův případ policisté odložili, výroky Roznera se policisté po zásahu státní zástupkyně nadále zabývají.

Loading...
Vstupte do diskuze (295)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama