Oblíbenost hejtmanů: Nejkontroverznější postavou je lidovec Čunek

Nejkontroverznějším hejtmanem v Česku je lidovec Jiří Čunek. Jeho práci sice pozitivně hodnotí 29 procent lidí, což je nejvíce že všech hejtmanů, celých 33 procent jej ale naopak hodnotí negativně nebo spíše negativně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Phonenix Research, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/

Výsledky Průzkumu ukazují, že 29 procent respondentů hodnotí práci zlínského hejtmana Čunka kladně. Lidovec ale paradoxně také získal druhý největší počet negativních hodnocení (33 procent). Více už jich měl jen sociální demokrat Jiří Štěpán z Královéhradeckého kraje (38 procent). Toho naopak pozitivně hodnotí jen 16 procent dotázaných.

Druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem je pak Martin Půta (STAN) z Libereckého kraje. I on ale posbíral velké množství negativních reakcí (31 procent). Pomyslný bronz pak patří hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové, kterou pozitivně hodnotí 27 procent lidí a negativně „jen“ 25 procent.

Jako špatnou Češi hodnotí také práci hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové, která je od roku 2016 také předsedkyně Asociace krajů ČR. Pozitivně ji vnímá pouhých 14 procent lidí, negativně pak 32 procent.

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi patří místo ve středu tabulky. Pozitivně jeho práci hodnotí 18 procent dotázaných, negativně pak 21 procent. Drtivá většina lidí (61 procent) uvedla, že ho nedokáže hodnotit.

Vůbec nejčastěji lidé nedokázali zhodnotit šéfku Jihočeského kraje Ivanu Stránskou (ČSSD). Hned 73 procent lidí v jejím případě odpovědělo "nevím nebo neumím odpovědět". Zároveň získala nejmenší počet kladných hlasů, pozitivně ji vnímalo je 7 procent dotázaných.

Druhé místo v tomto směru získal olomoucký hejtman Ladislav Oklešťěk (ANO), jehož práci nedokázalo zhodnotit 62 procent dotázaných.

Výzkum, který byl zaměřen na hodnocení hejtmanů, se uskutečnil ve dnech 30.11. 2018 - 9.1. 2019 a zapojilo se do něj 1281 respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel celé ČR ve věku od osmnácti let.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bílý dům potvrdil březnovou schůzku Trumpa s Babišem. Česká diplomacie se…

21.02.2019 07:57 Úřad prezidenta Spojených států potvrdil nadcházející návštěvu předsedy české vlády Andreje Babiše…

Závadné maso z Polska směřovalo i do MP Krásno. Salmonela je běžná, tvrdí…

20.02.2019 20:16 Závadné polské maso s bakteriemi salmonely směřovalo i do valašskomeziříčské společnosti MP Krásno,…

Rebélie v ANO? Macura se po neúspěšné kandidatuře nebojí, chce návrat k…

20.02.2019 20:01 Primátor Ostravy Tomáš Macura po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí, že by…

Trump pozval Babiše do Bílého domu, oznámil velvyslanec King

20.02.2019 19:26 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama