Oblíbenost hejtmanů: Nejkontroverznější postavou je lidovec Čunek

Nejkontroverznějším hejtmanem v Česku je lidovec Jiří Čunek. Jeho práci sice pozitivně hodnotí 29 procent lidí, což je nejvíce že všech hejtmanů, celých 33 procent jej ale naopak hodnotí negativně nebo spíše negativně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Phonenix Research, který má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

Výsledky Průzkumu ukazují, že 29 procent respondentů hodnotí práci zlínského hejtmana Čunka kladně. Lidovec ale paradoxně také získal druhý největší počet negativních hodnocení (33 procent). Více už jich měl jen sociální demokrat Jiří Štěpán z Královéhradeckého kraje (38 procent). Toho naopak pozitivně hodnotí jen 16 procent dotázaných.

Druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem je pak Martin Půta (STAN) z Libereckého kraje. I on ale posbíral velké množství negativních reakcí (31 procent). Pomyslný bronz pak patří hejtmance Středočeského kraje Jaroslavě Pokorné Jermanové, kterou pozitivně hodnotí 27 procent lidí a negativně „jen“ 25 procent.

Jako špatnou Češi hodnotí také práci hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové, která je od roku 2016 také předsedkyně Asociace krajů ČR. Pozitivně ji vnímá pouhých 14 procent lidí, negativně pak 32 procent.

Pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi patří místo ve středu tabulky. Pozitivně jeho práci hodnotí 18 procent dotázaných, negativně pak 21 procent. Drtivá většina lidí (61 procent) uvedla, že ho nedokáže hodnotit.

Vůbec nejčastěji lidé nedokázali zhodnotit šéfku Jihočeského kraje Ivanu Stránskou (ČSSD). Hned 73 procent lidí v jejím případě odpovědělo "nevím nebo neumím odpovědět". Zároveň získala nejmenší počet kladných hlasů, pozitivně ji vnímalo je 7 procent dotázaných.

Druhé místo v tomto směru získal olomoucký hejtman Ladislav Oklešťěk (ANO), jehož práci nedokázalo zhodnotit 62 procent dotázaných.

Výzkum, který byl zaměřen na hodnocení hejtmanů, se uskutečnil ve dnech 30.11. 2018 - 9.1. 2019 a zapojilo se do něj 1281 respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel celé ČR ve věku od osmnácti let.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se naštval na opozici: To je absolutní hloupost a úmyslná fabulace

23.04.2019 08:28 Premiér Andrej Babiš se ve své nejnovějším týdenním hlášení vrátil k plánované změně na postu…

Dohra útoku na Feriho: Ozval se Klaus mladší i Ovčáček. A Kalousek se…

22.04.2019 22:01 Aktualizováno Útok dvou mužů na poslance TOP 09 Dominika Feriho vyvolal ostré reakce ze strany politiků. Většina…

Zeman, Babiš a Petříček komentují volby na Ukrajině. Co vzkázali…

22.04.2019 16:45 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) gratulovali herci Volodymyru…

Feri byl po napadení propuštěn z nemocnice, policie zná identitu útočníků

22.04.2019 13:06 Aktualizováno Poslanec TOP 09 Dominik Feri, který byl v neděli zraněn po napadení dvěma muži na ochutnávce vín v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama