Dohra včerejší Jílkové: Senátor Vystrčil přišel ze studia a začal se omlouvat

V pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové bylo velmi dusno kvůli sociálním dávkám a podpoře rodin. Už ve studiu se překřikovali hosté i diváci. A hádky se přenesly i na sociální sítě. Jeden z hostů, senátor ODS Miloš Vystrčil, dokonce po pořadu zveřejnil svou omluvu.

Michaela Jílková v pořadu Máte slovo

Moderátorka Michaela Jílková společně se svými hosty diskutovala o zvyšování sociálních dávek. Ve studiu bylo od počátku velmi rušno, padala dokonce slova o hulvátech či vyžírkách. Po skončení pořadu se k věci na sociálních sítích vrátil například senátor ODS Miloš vystrčil. 

Ten se omluvil za nepravdu pronesenou při debatě. „V Máte slovo jsem přisoudil vznik příspěvku na péči ODS. Byl to můj omyl a omlouvám se zejména Zdeňku Škromachovi. Nevím proč, ale měl jsem pocit, že se tak stalo v roce 2006 až když byl již ministrem práce a sociálních věcí Petr Nečas,“ uznal svou faktickou chybu senátor.

Diváci se kvůli zatím poslednímu odvysílanému pořadu rozdělili na dva nesmiřitelné tábory. Bouřlivá debata se strhla třeba na facebookovém profilu ministryně práce Jany Maláčové, která své příznivce na pořad zvala.

Podle některých podobné debaty nic nepřinesou. „Trapná, rozhádaná beseda, která nic neřeší a nevyřeší, paní Maláčová, slušelo by méně arogance a výkřiků, že teď´máte slovo...paní Jílková tuto debatu absolutně nezvládá,“ domnívá se jedna z divaček.

Podle některých zvládala Maláčová debatu dobře a argumentovala věcně, podle jiných by ale do podobných pořadů raněji ani neměla chodit. „Tak paní ministryně je naprosto mimo a nenechá ani nikoho domluvit,“ napsal přímo Maláčové jeden z nespokojených občanů.

„Nikdy jsem ČSSD nevolil, ale paní ministryně je naprosto skvělá. Dlouho jsem neviděl politika v debatě tak věcně a srozumitelně mluvit. Věřím jí, že svou práci dělá na 100%. Senátor z ODS a ten mladý "ekonom" byli úplně mimo, děsná tragédie ti dva,“ nesouhlasil další z diváků. „Zdravím, byla jste naprosto skvělá, hovořila jste věcně a srozumitelně. Vůbec mi nevadilo,kdybyste byla premiérkou ČR,“ přidal se další.

Babiš večer vystoupí s projevem ke státnímu svátku

28.10.2021 13:05 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer vystoupí s projevem, jeho tématem bude dnešní státní svátek…

Klaus: Česko stojí na křižovatce, začíná jít o všechno. Zkritizoval snahy…

28.10.2021 12:49 Česko opět stojí na klíčové křižovatce, na které začíná jít o všechno. V Míčovně na Pražském hradě…

Maláčová žádá Babiše o svolání vlády, jako řešení vidí dotace pro…

27.10.2021 20:35 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) požádala premiéra Andreje Babiše (ANO) o…

Nemáme nástroje k řešení dopadů cen energií, tvrdí ministerstvo práce

27.10.2021 16:53 Aktualizováno Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by…

Vláda by mohla o růstu minimální mzdy rozhodnout 5. listopadu

27.10.2021 15:49 Vláda by o zvýšení minimální mzdy pro příští rok mohla rozhodovat v pátek 5. listopadu.…

Česko se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické…

27.10.2021 14:41 Česká republika se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické koncepce…

NCOZ prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách

27.10.2021 14:08 Aktualizováno Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta…

Podle Babiše je rozhodnutí Senátu o zvýšení platů politiků podvod nové…

27.10.2021 12:49 Aktualizováno Rozhodnutí Senátu, který dnes zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních…

Vystrčil jednal s tchajwanským ministrem o hospodářské spolupráci či…

27.10.2021 12:21 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes jednal s tchajwanským ministrem zahraničí Josephem Wuem o…

Senát zamítl zmrazení platů vrcholných politiků

27.10.2021 11:12 Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát dnes zamítl návrh…

Související:

Právě se děje

reklama