Fašistický režim na Ukrajině? Velvyslanectví kritizuje komunistu Grospiče i moderátorku ČT

Ukrajinské velvyslanectví v Praze si stěžuje na výroky komunistického poslance Stanislava Grospiče pronesené v ČT. Jeho slova o Ukrajině označila za „nepřijatelná“ a upozorňuje, že na ně moderátorka České televize, kde byl Grospič jako host, adekvátně nezareagovala.

Přidejte svůj názor 278 komentářů

Stanislav Grospič (KSČM/

Grospič v České televizi mluvil mimo jiné o vládě. „Nám primárně nejde o žádné osoby ve vládě. Jde nám o směřování zahraniční politiky, která se přiklonila k tomu, že bere na vědomí fašistický režim na Ukrajině. To nám zásadně vadí,“ uvedl komunista, který přímo kritizoval ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Dodal také, že komunisté budou zvažovat další podporu Babišově vládě.

Jeho slova o Ukrajině obratem odsoudila ukrajinská ambasáda. „Ve včerejší hlavní večerní zpravodajské relaci České televize poslanec KSČM Stanislav Grospič označil vládu na Ukrajině jako „fašistický režim“. Této v civilizovaném světě zcela nepřijatelné urážce a otevřené pomluvě celého státu se bohužel nedostalo náležité reakce ze strany moderátorky pořadu,“ ohradila se v oficiálním prohlášení.

„Obvykle nereagujeme na vyjádření komunistů, jejichž ideologie, stejně jako ideologie nacistická, jsou v naší zemi zakázány. Avšak s ohledem na to, že zmíněná osoba zastává funkci předsedy parlamentního výboru, očekávali bychom, že výrok poslance Grospiče odsoudí vedení Poslanecké sněmovny,“ uvedla ambasáda. Grospič stojí v čele mandátového a imunitního výboru, navíc je místopředseda ústavně-právního výboru.

Kromě toho se velvyslanectví obrátilo i na veřejnoprávní stanici. „Doufáme rovněž, že Česká televize nebude ve svém vysílání do budoucna podobná vyjádření tolerovat,“ dodali zástupci Ukrajiny v Česku.

Svého stranického kolegy se zastal i poslanec KSČM Jiří Dolejš. „UA se zlobí - no pravda, banderovci v Kyjevě nevládnou ale jsou na UA respektovaní, takže ten problém existuje,“ myslí si.

Vstupte do diskuze (278)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská ambasáda čachruje s českými byty? Moskva se rázně ohradila vůči…

20.03.2019 17:36 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na…

"Nepřijatelné!" Tureckou ambasádu v ČR rozlítily Zemanovy výroky

20.03.2019 17:31 Turecké velvyslanectví v Praze se ohradilo proti výrokům prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je…

Komentář: U Klausů v kuchyni aneb je velmi obtížné být synem Václava…

20.03.2019 16:56 Aktualizováno Komentář Josefa Brože - Státy vznikají a zanikají. Stejné je tomu i se stranami. Pokud ale nějaká…

Topolánek zuří: Ze Zemana je mi na blití

20.03.2019 16:55 Aktualizováno Expremiér Mirek Topolánek už sice vysokou politiku opustil, přesto ji dál sleduje a glosuje.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama