Tvrdá kritika Schillerové a vlády: Řídí nás nemehla. Tenhle kabaret zaplatíme my všichni

Ministryně financí Alena Schillerová oznámila, že by ostatní ministři měli začít hledat úspory v souvislosti s přípravou rozpočtu na rok 2020. TOP 09 ale poukazuje na to, že kdyby vláda tolik nerozhazovala například na slevách na jízdném, nemusela by teď šetřit.

Přidejte svůj názor 152 komentářů

Alena Schillerová

Kučera na sociálních sítích připomněl, že šéfka rezortu financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno oznámila, že se kvůli strachu z propadu ekonomiky rozhodla provést škrty za 50 miliard korun. „Ministryni financí zvolna dochází, že rozpočtový mejdan pomalu končí. A dobrý hospodář ví, že neměl nikdy nastat,“ posteskl si místopředseda TOP 09.

Ne všichni to prý ale ještě pochopili. „Zcela to ovšem míjí ostatní ministry, kteří dále rozdávají slevy, dotace a jiné dárečky. Přitom není vyřešená důchodová reforma, naše děcka se tedy těžko dočkají slušných důchodů, financování zdravotnictví směřuje ke kolapsu...To vše mělo být hotovo v době blahobytu,“ upozorňuje.

Podle něj teď tato opatření čekají na vládu, která bude muset zodpovědně hospodařit a nebude mít ani korunu navíc. „A kde najít peníze? Jen populistické slevy na jízdném stojí ročně 6 miliard korun! Bohužel tenhle rozpočtový kabaret zaplatíme všichni,“ zdůraznil.

K slevám na jízdné se pak Kučera vrátil ještě jednou – tentokrát v souvislosti se zprávou, že České dráhy zřejmě budou muset zrušit některé spoje kvůli škrtům. „Nejdříve dát lidem vlaky zdarma a pak je zrušit. Tak to už je majstrštyk.… Mimochodem ty slevy na jízdném přijdou ročně na 6 miliard...“ připomněl znovu politik TOP 09.

Podobně to vidí i Kučerův stranický kolega a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Kdyby se pět let hloupě neutrácelo, nemuselo by se teď hloupě škrtat. Jsme schopný národ, jenom nás řídí nemehla,“ myslí si politik.

Vstupte do diskuze (152)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SPD udělala anketu o přijetí uprchlíků. Pak se začaly dít divné věci

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se…

To je velká facka pro Zemana. Nová zpráva o Babišovi vyvolala pořádný…

21.02.2019 22:10 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se brzy podívá do Bílého domu. Ředitel zahraničního odboru Kanceláře…

Komunisté u Babiše nepochodili. Rozpočet se měnit nebude, s Petříčkem si…

21.02.2019 19:55 Premiér Andrej Babiš (ANO) zatím odmítá požadavek komunistů na snížení rozpočtového schodku,…

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama