Tvrdá kritika Schillerové a vlády: Řídí nás nemehla. Tenhle kabaret zaplatíme my všichni

Ministryně financí Alena Schillerová oznámila, že by ostatní ministři měli začít hledat úspory v souvislosti s přípravou rozpočtu na rok 2020. TOP 09 ale poukazuje na to, že kdyby vláda tolik nerozhazovala například na slevách na jízdném, nemusela by teď šetřit.

Přidejte svůj názor 152 komentářů

Alena Schillerová

Kučera na sociálních sítích připomněl, že šéfka rezortu financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno oznámila, že se kvůli strachu z propadu ekonomiky rozhodla provést škrty za 50 miliard korun. „Ministryni financí zvolna dochází, že rozpočtový mejdan pomalu končí. A dobrý hospodář ví, že neměl nikdy nastat,“ posteskl si místopředseda TOP 09.

Ne všichni to prý ale ještě pochopili. „Zcela to ovšem míjí ostatní ministry, kteří dále rozdávají slevy, dotace a jiné dárečky. Přitom není vyřešená důchodová reforma, naše děcka se tedy těžko dočkají slušných důchodů, financování zdravotnictví směřuje ke kolapsu...To vše mělo být hotovo v době blahobytu,“ upozorňuje.

Podle něj teď tato opatření čekají na vládu, která bude muset zodpovědně hospodařit a nebude mít ani korunu navíc. „A kde najít peníze? Jen populistické slevy na jízdném stojí ročně 6 miliard korun! Bohužel tenhle rozpočtový kabaret zaplatíme všichni,“ zdůraznil.

K slevám na jízdné se pak Kučera vrátil ještě jednou – tentokrát v souvislosti se zprávou, že České dráhy zřejmě budou muset zrušit některé spoje kvůli škrtům. „Nejdříve dát lidem vlaky zdarma a pak je zrušit. Tak to už je majstrštyk.… Mimochodem ty slevy na jízdném přijdou ročně na 6 miliard...“ připomněl znovu politik TOP 09.

Podobně to vidí i Kučerův stranický kolega a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Kdyby se pět let hloupě neutrácelo, nemuselo by se teď hloupě škrtat. Jsme schopný národ, jenom nás řídí nemehla,“ myslí si politik.

Vstupte do diskuze (152)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bílý dům potvrdil březnovou schůzku Trumpa s Babišem. Česká diplomacie se…

21.02.2019 07:57 Úřad prezidenta Spojených států potvrdil nadcházející návštěvu předsedy české vlády Andreje Babiše…

Závadné maso z Polska směřovalo i do MP Krásno. Salmonela je běžná, tvrdí…

20.02.2019 20:16 Závadné polské maso s bakteriemi salmonely směřovalo i do valašskomeziříčské společnosti MP Krásno,…

Rebélie v ANO? Macura se po neúspěšné kandidatuře nebojí, chce návrat k…

20.02.2019 20:01 Primátor Ostravy Tomáš Macura po neúspěšné kandidatuře na místopředsedu hnutí ANO necítí, že by…

Trump pozval Babiše do Bílého domu, oznámil velvyslanec King

20.02.2019 19:26 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama