Schwarzenberg se pustil do Babiše: Buduje si Andrejgrad. Měl by se nejdřív pořádně zamyslet

Český předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se poměrně ostře navezl do premiéra Andreje Babiše (ANO). Kritizuje jej za nápad vystavět zcela novou úřednickou čtvrť v Praze. peníze by podle něj měly putovat někam úplně jinam.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

Schwarzenberg, který se před pár měsíci potýkal se zápalem plic se nezají tím, že čas od času musí do nějaké té nemocnice. „Už nějaký týden navštěvuji různá zdravotnická zařízení v Praze, důvodem jsou mé různé neduhy, ty ale zase tak dalece zajímavé nejsou. Nicméně jsem měl díky tomu možnost tato zařízení také důkladně poznat,“ vysvětluje čestný předseda TOP 09.

To, co v nemocnicích u nás viděl, v něm zanechalo rozporuplné pocity. „Musím říci, a mám možnost porovnávat s podobnými zařízeními v Německu a v Rakousku, že lékařský um a vlídnost sester jsou u nás pozoruhodné. Sice se s nikým nijak nemazlí, ale jsou věcní a důkladní. Starost o pacienta je zde opravdu potěšující,“ pochválil české zdravotníky.

Daleko méně potěšující je podle něj stav samotných lékařských zařízení. „A to si dokáži představit, že v Praze to ještě nejsou zdaleka ty nejhorší případy, leckde v okresních nemocnicích to může být ještě horší,“ varuje Schwarzenberg.

V té souvislosti si ovšem neodpustil kritiku premiéra Andreje Babiše. „Nyní se mluví o tom, že se pan premiér chystá vybudovat velkou úřednickou čtvrť v Letňanech. Už od doby kamenné si mocipáni vždy rádi stavěli pomníky. To vidíme skrz veškeré lidské dějiny a dnes to obdivujeme třeba na pyramidách, nebo na zámku ve Versailles a jinde,“ rýpnul si do šéfa ANO.

„Pan premiér má snahu vybudovat na věčné časy jakýsi Andrejgrad. Když ale srovnám veřejný zájem na nových kancelářských budovách pro státní úředníky a urgentní potřebu investic do modernizace zdravotnických zařízení, tak bych přece jen navrhl se ještě zamyslet, jestli ony miliardy, pokud je vláda má, neinvestovat v nejbližších letech do zdravotnictví, a teprve potom si dopřát vlastní úřednickou čtvrť na věčnou památku této vlády,“ dodává Schwarzenberg.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Podivné změny kvůli Babišovi? Šéf středočeského úřadu usadil kritiky

14.02.2019 16:06 Aktualizováno V oddělení přestupků na středočeském krajském úřadu, které by mělo rozhodovat o odvolání v kauze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama