Babiš sklidil pořádný posměch: Musí mít dobrej matroš, kroutí hlavou Jurečka

Premiér Andrej Babiš si utrhl pořádnou ostudu.Často a rád se na svém profilu na facebooku zveřejňuje statusy o tom, co dělá a co připravuje. Za jeden takový příspěvek ale sklidil pořádný posměch.

Přidejte svůj názor 91 komentářů

Andrej Babiš /ANO/
doporučujeme

Babiš se pochlubil na facebooku, že navštívil Veletrh řemesel. Postěžoval si ale, že Česko má řemeslníků velký nedostatek. „Dokonce mi teď říkali, že v celé České republice máme jen DESET pokrývačů,“ divil se Babiš.

„Celkově to není dobře. Snažím se s tím něco dělat, chceme zavést praktickou výuku do škol, předmět zvaný Technika. Podporovat řemesla. Podle mě je v tom budoucnost. I proto jsem byl před víkendem opět na Veletrhu řemesel a už podruhé se tam setkal s Radou řemeslných cechů,“ pokračoval šéf hnutí ANO.

Jeho slovům se vysmála nejen řada diskutujících, ale i někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). „Tak já nevím, ale ve @strakovka musí mít dobrej matroš #chapejteDESET....“ nevěřil vlastním očím poslanec.

Pak poslal Babišovi slova známé písničky skupiny Buty. „Jednou ráno přišel vítr, vzal si střechu i s pokrývačem, i s klempířem, i s kominíkem, jenom dlaždič zůstal dole...“ notoval si pobavený Jurečka.

„Navzdory @AndrejBabis a jeho tvrzení, že tady máme v celé ČR #chapejteDESET pokrývačů, tak jen kousek od baráku jich mám jak na potvoru nějak moc,“ pokračoval lidovec, který premiérovi poslal i mapu, kde pokrývače najde.

A pak mu zasadil definitivní ránu. „Nechci panu premiérovi kazit představu.....#chapejteDESET pokrývačů dle jeho sdělení... Podle odhadu provozovatele portálu http://krytiny-strechy.sz  Martina Smutného v Česku aktivně působí 5000 až 7000 pokrývačských a klempířských firem, ve kterých pracuje asi 15.000 lidí,“ dodal Jurečka.

Posměšných poznámek si nakonec všiml i někdo z těch, kteří Babišovi sociální sítě spravují. Původní tvrzení následně bylo opraveno na: „Dokonce mi teď říkali, že v celé České republice máme jen DESET pokrývačů absolventů ročně.“

Loading...
Vstupte do diskuze (91)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ufňukánek roku, plky, lži, dezinformace. Mezi českými europoslanci se…

21.04.2019 15:59 Aktualizováno Před Evropskými volbami se přiostřuje rétorika těch, kteří by se rádi do Evropského parlamentu…

Dusno kvůli Babišovi a církvím. Poslanci se sejdou příští týden hned na…

21.04.2019 14:27 Poslanci se sejdou příští týden hned na dvou schůzích. Na pokračující řádné se mimo jiné vrátí k…

Hrušínský opět v ráži: Země se zmocnili Zeman a trestně stíhaný agent StB…

21.04.2019 13:21 Herec Jan Hrušínský sice podstoupil před pár dny v nemocnici v pražském IKEMu operaci srdce, na…

Čeští politici v šoku: Zaútočit na kostely během Velikonoc je šílené a…

21.04.2019 13:17 Aktualizováno Za šílené, nesmyslné a podlé označili čeští politici dnešní výbuchy v několika kostelech a hotelích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama