Babiš sklidil pořádný posměch: Musí mít dobrej matroš, kroutí hlavou Jurečka

Premiér Andrej Babiš si utrhl pořádnou ostudu.Často a rád se na svém profilu na facebooku zveřejňuje statusy o tom, co dělá a co připravuje. Za jeden takový příspěvek ale sklidil pořádný posměch.

Přidejte svůj názor 91 komentářů

Andrej Babiš /ANO/

Babiš se pochlubil na facebooku, že navštívil Veletrh řemesel. Postěžoval si ale, že Česko má řemeslníků velký nedostatek. „Dokonce mi teď říkali, že v celé České republice máme jen DESET pokrývačů,“ divil se Babiš.

„Celkově to není dobře. Snažím se s tím něco dělat, chceme zavést praktickou výuku do škol, předmět zvaný Technika. Podporovat řemesla. Podle mě je v tom budoucnost. I proto jsem byl před víkendem opět na Veletrhu řemesel a už podruhé se tam setkal s Radou řemeslných cechů,“ pokračoval šéf hnutí ANO.

Jeho slovům se vysmála nejen řada diskutujících, ale i někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). „Tak já nevím, ale ve @strakovka musí mít dobrej matroš #chapejteDESET....“ nevěřil vlastním očím poslanec.

Pak poslal Babišovi slova známé písničky skupiny Buty. „Jednou ráno přišel vítr, vzal si střechu i s pokrývačem, i s klempířem, i s kominíkem, jenom dlaždič zůstal dole...“ notoval si pobavený Jurečka.

„Navzdory @AndrejBabis a jeho tvrzení, že tady máme v celé ČR #chapejteDESET pokrývačů, tak jen kousek od baráku jich mám jak na potvoru nějak moc,“ pokračoval lidovec, který premiérovi poslal i mapu, kde pokrývače najde.

A pak mu zasadil definitivní ránu. „Nechci panu premiérovi kazit představu.....#chapejteDESET pokrývačů dle jeho sdělení... Podle odhadu provozovatele portálu http://krytiny-strechy.sz  Martina Smutného v Česku aktivně působí 5000 až 7000 pokrývačských a klempířských firem, ve kterých pracuje asi 15.000 lidí,“ dodal Jurečka.

Posměšných poznámek si nakonec všiml i někdo z těch, kteří Babišovi sociální sítě spravují. Původní tvrzení následně bylo opraveno na: „Dokonce mi teď říkali, že v celé České republice máme jen DESET pokrývačů absolventů ročně.“

Vstupte do diskuze (91)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček jednal s Trumpovým poradcem Boltonem, ten Česko pochválil

21.02.2019 16:56 Aktualizováno Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro otázky národní bezpečnosti John Bolton ocenil…

SPD prohrávala ve vlastní anketě o přijetí syrských sirotků, pak se začaly…

21.02.2019 16:42 Aktualizováno Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se…

Černošice postoupily Babišovu kauzu krajskému úřadu, ten má tři možnosti

21.02.2019 16:14 Černošický městský úřad postoupil kauzu podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Zmocněnkyně pro lidská práva končí ve funkci, přesouvá se na MPSV

21.02.2019 15:26 Aktualizováno Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková opustí na konci března funkci. Odejde i z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama