Zeman to nezvládl, my ano, zaradoval se pirátský poslanec. Pak se ale ozval Kalousek a bylo dusno

V zákoně je sice už od roku 1995 stanovenou, že za dvě neomluvené absence přijdou poslanci v příštím měsíci o polovinu platu, za čtyři neomluvené absence dokonce o plat celý. Až doteď to ovšem nikdo nehlídal. Změnilo se to teď, na poslance bude nově dohlížet organizační výbor Sněmovny. Dolní komora tuto úpravu schválila téměř jednomyslně. Piráti se radují, protože to koresponduje s jejich programem, Miroslav Kalousek už ale tak optimistický není.

Přidejte svůj názor 129 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).
doporučujeme

Pro návrh se vyslovilo 136 ze 170 přítomných poslanců, nikdo nebyl proti, někteří poslanci se nicméně zdrželi. „Neomluvené absence ve Sněmovně = menší nebo žádný plat v dalším měsíci. Ačkoliv je tohle pravidlo v zákoně již od roku 1995, nikdo absence poslanců doteď nekontroloval. Sněmovna ale přijala návrh našeho poslance Jakuba Michálka, který ke sledování absencí poslanců pověřuje organizační výbor Sněmovny. Poslanci se tak konečně budou muset řádně omlouvat nebo budou přicházet o své platy. Pustili jste nás na ně a my plníme své sliby,“ vzkázal předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Sám Michálek k tomu pak dodal: „O to se dosud marně pokusili Miroslava Němcová a Miloš Zeman. Nyní se tomu začne věnovat organizační výbor. Po roce můžeme vyhodnotit, zda to má pozitivní efekt na účast.“

Radost z přijetí návrh má i další Pirát. „Schváleno, nejde o ty peníze, ale o odbourávání papaláškých výhod, které poslanci mají proti běžným pracujícím. A prej že nic neprosadíme, Miloš Zeman a Miroslava Němcová to nezvládli, Piráti ano,“ zaradoval se na twitteru poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Jeho radost ale obratem zchladil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Dokázali jste to! Hlavní problém, kterému naše vlast čelí, je zdolán. Konečně se nemocní uzdraví, růže rozkvetou a ptáci začnou zpívat... No a společně si za rok řekneme, co se fakticky změnilo..." ironicky poznamenal Kalousek. 

Ferjenčík se tím ale nenechal jen tak rozhodit. „Tak pravil Miroslav Kalousek, který na toto hlasování do sněmovny nedorazil,“ rýpnul si do poslance Pirát.

„Kvalita našich politiků není jejich problém, ale chyba voličů,“ upozornil v té souvislosti někdejší premiér Mirek Topolánek. „V demokracii vědí průměrní voliči přesně, co chtějí a zaslouží si, aby to tvrdě a nemilosrdně dostali,“ dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (129)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Děláte ze mě vola!" Poslanci se přeli kvůli termínu mimořádné schůze…

26.04.2019 14:35 Poslanci se dnes přeli kvůli termínu svolání mimořádné schůze, na níž chtěli opoziční ODS, Piráti a…

Piráti chtějí žalovat Babiše, spor o Národní investiční plán graduje

26.04.2019 14:29 Piráti pohrozili předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) žalobou, pokud bude nadále odmítat…

Obří podvod? Mynář čelí trestnímu oznámení, podala ho Transparency…

26.04.2019 14:23 Aktualizováno Nevládní organizace Transparency International (TI) podala trestní oznámení na prezidentova…

Hrušínský to spočítal SPD: Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí, už se…

26.04.2019 14:05 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ostře odsoudil čtvrteční akci hnutí Svoboda a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama