Hnutí Hlas má dost podpisů k registraci. Šlo to rychleji, než jsem čekal, jásá Telička

Nové české politické hnutí Hlas má dostatek podpisů pro registraci u ministerstva vnitra. V rozhovoru poskytnutém českým novinářům ve Štrasburku to dnes řekl jeden ze zakladatelů hnutí, europoslanec Pavel Telička. Hnutí, na jehož vzniku se spolu s Teličkou podílel i europoslanec Petr Ježek, se nyní chystá sestavit kandidátku pro květnové volby do Evropského parlamentu.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Pavel Telička
doporučujeme

"Protnuli jsme pásku," odpověděl Telička na dotaz, zda se již podařilo získat podpisy od dostatečného počtu podporovatelů. "Já musím říci, že ten sběr podpisů, jakkoli jsme ho zahájili relativně pozdě a musel být intenzivní, proběhl rychleji a tudíž intenzivněji než jsem očekával," uvedl europoslanec. Telička byl v roce 2014 zvolen do Evropského parlamentu za hnutí ANO. Stejně jako jeho kolega Petr Ježek se s ním ale později rozešel.

Podle zákona musí žadatel o registraci politické strany či hnutí předložit mimo jiné podpisy nejméně jednoho tisíce občanů. "Jsme výrazně nad tou hranicí, kterou předepisuje zákon," zdůraznil dnes místopředseda Evropského parlamentu Telička.

Volby do Evropského parlamentu, které se v Česku uskuteční 24. a 25. května, budou prvními, do kterých se chce hnutí Hlas zapojit. Po registraci chce uskupení, které Telička označil za liberální, začít pracovat na kandidátní listině. Za motivaci pro vznik hnutí označil europoslanec i situaci v České republice, kde podle něj dochází k "naleptávání základních principů liberální demokracie".

Telička před pěti lety vedl kandidátku ANO do Evropského parlamentu, Ježek byl na druhém místě. Oba se do velké míry podíleli na programu ANO pro evropské volby. Telička později působil i jako expert ANO pro zahraniční politiku, přestože nebyl členem hnutí. Oba se s ANO rozešli kvůli odlišným názorům s předsedou hnutí Andrejem Babišem na evropskou i českou politiku.

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obří podvod? Mynář čelí trestnímu oznámení, podala ho Transparency…

26.04.2019 14:23 Aktualizováno Nevládní organizace Transparency International (TI) podala trestní oznámení na prezidentova…

Hrušínský to spočítal SPD: Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí, už se…

26.04.2019 14:05 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ostře odsoudil čtvrteční akci hnutí Svoboda a…

O útoku na Feriho píší i v zahraničí. V ČR není snadné být mladý a černý,…

26.04.2019 14:04 Aktualizováno O údajný útok na poslance TOP 09 Dominika Feriho se zajímají i v zahraničí. Zprávu o incidentu i…

Babiš bude mít v úterý napilno, do funkce uvede všechny tři nové ministry

26.04.2019 13:19 Premiér Andrej Babiš (ANO) by měl v úterý odpoledne stihnout uvést do úřadu všechny tři nové členy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama