To je super nápad!! Ale navrhnout to nemůžu já, protože by to byl extremistický hybridní ruský útok, tvrdí Klaus

Maďarský premiér Viktor Orbán před několika dny pronesl výroční projev o stavu jeho země. Mimo jiné se opět ohradil proti migraci, Maďarsko podle něj nepotřebuje přistěhovalce, ale maďarské děti. A proto navrhl daňové úlevy pro rodiny s více dětmi. A tento návrh se setkal s nadšením i u některých český politiků.

Přidejte svůj názor 61 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Orbán by rád více podporoval rodiny s dětmi, ohlásil proto zavedení daňového zvýhodnění pro pro rodiny s nejméně dvěma dětmi. Ženy,, které porodí čtyři a více potomků, by pak podle něj už nikdy nemusely platit daň z příjmu.

Jeho slova zaujala i některé české poslance. „Pan Orbán má řešení, které tady chybí. Takovou to podporu pracující rodiny si můžeme jen přát,“ pochválil kroky maďarského premiéra poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

A úspěch měl tento balíček zvýhodnění pro rodinu i u poslance ODS Václava Klause. „To je super nápad!! Ale navrhnout to u nás nemůžu já, protože by to byl extremistický hybridní ruský útok na daňovou soustavu,“ poznamenal Klaus.

A opatření zaujalo i některé politiky z hnutí Svoboda a přímá demokracie. „Maďarsko - závidím vám vašeho premiéra,“ posteskla si poslankyně Tereza Hyťhová.

Loading...
Vstupte do diskuze (61)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Děláte ze mě vola!" Poslanci se přeli kvůli termínu mimořádné schůze…

26.04.2019 14:35 Poslanci se dnes přeli kvůli termínu svolání mimořádné schůze, na níž chtěli opoziční ODS, Piráti a…

Piráti chtějí žalovat Babiše, spor o Národní investiční plán graduje

26.04.2019 14:29 Piráti pohrozili předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) žalobou, pokud bude nadále odmítat…

Obří podvod? Mynář čelí trestnímu oznámení, podala ho Transparency…

26.04.2019 14:23 Aktualizováno Nevládní organizace Transparency International (TI) podala trestní oznámení na prezidentova…

Hrušínský to spočítal SPD: Hitlerovo a Pitomiovo Václavské náměstí, už se…

26.04.2019 14:05 Aktualizováno Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský ostře odsoudil čtvrteční akci hnutí Svoboda a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama