Alternativu pro ČR povede do eurovoleb Samková. Odmítá "multikulti", islám či euro

Advokátka Klára Samková povede ve volbách do Evropského parlamentu kandidátku euroskeptické Alternativy pro Českou republiku. Podporu jí vyjádřila i řada dalších politických subjektů, které se označují za euroskeptické a vlastenecké. Samková to dnes řekla novinářům. Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční 24. a 25. května.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Klára Samková

Na druhém místě kandidátky bude místopředseda Alternativy pro ČR Luděk Nezmar, třetím předseda Svazu faremních zpracovatelů ČR a místopředseda politického hnutí Změna pro lidi Ivan Hrbek, čtvrtý pak jeden zakladatelů Strany svobodných, který založil nový subjekt Liga svobody Milan Vodička, řekla Samková na dotaz ČTK. Podporu jí vyjádřilo také brněnské hnutí Slušní lidé či spolek Islám v ČR nechceme. Další jména na kandidátce advokátka oznámí začátkem března, zároveň vyzvala další ideové podobně smýšlející subjekty, aby se k ní připojily.

"Kandidují za nás nezávislí občané, které možná znáte díky jejich veřejnému působení. Kandidují za nás lidé, kteří už léta pracují na tom, aby právo a svoboda zvítězily nad regulacemi, cenzurou a státní buzerací," stojí na stránkách uskupení.

Jako ideová východiska pro volby do EP Alternativa pro ČR na svém webu označila například odmítání eura a islámu v ČR, či "experimentů s multikulti, gender a homosexualismem, jakož i neomarxistických ideologií", za další cíl označila boj proti "zbabělé migrační politice EU".

"Jsme si vědomi toho, že vystoupit z EU je téměř nemožné. Stačí se podívat jaké obrovské problémy má s brexitem Velká Británie," uvedla dnes Samková. Jejím cílem je vrátit EU do stavu před Lisabonskou smlouvou. Advokátka následně označila EU za nepřítele a zdůraznila, že "bojové pole nevyklidí", byť jsou pravomoci EP podle ní omezené.

Samková měla před pěti lety vést do evropských voleb hnutí Úsvit Tomia Okamury. Po odvysílání reportáže Českého rozhlasu dva týdny před hlasováním hnutí Samkovou vyzvalo, aby sama odstoupila kvůli podezření, že údajně oklamala Českou spořitelnu a skrytě pomohla oddlužit jednu z firem. Samková tehdy tvrdila, že ji i hnutí chce někdo zdiskreditovat. Dnes Samková uvedla, že Okamurova SPD spolupráci v nadcházejících volbách odmítla.

Letos v lednu Samková podala vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové trestní oznámení na novináře Janka Kroupu a Jana Pokorného a Český rozhlas, který je zaměstnává. Viní je, že před pěti lety v reportáži, kvůli níž odstoupila z voleb do EP, použili dokumenty získané trestným činem. Médiím řekla, že v kauze vysílané rozhlasem nepadlo žádné trestní oznámení a nikdo nebyl poškozen. Spolu s poškozením dobrého jména advokátky se podle Samkové novináři dopustili trestných činů maření voleb a rozvracení republiky. Český rozhlas v reakci uvedl, že se vyjádří, až bude znát obsah trestních oznámení.

Samková uvedla, že materiály použité v reportáži vynesla z její advokátní kanceláře její tehdejší asistentka, za což byla pravomocně odsouzena. K trestnímu oznámení Samková podle svého vysvětlení přistoupila až nyní, protože čekala na definitivní verdikt nad bývalou zaměstnankyní.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První projekce výsledků eurovoleb: Koho Češi vyšlou do Bruselu a kdo…

18.02.2019 12:44 Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše by po květnových volbách mohlo v novém europarlamentu získat osm…

Česko jako vědecká velmoc? Ze schválených peněz se vyčerpalo 99 procent

18.02.2019 12:30 Ze schválených 33,8 miliardy korun ze státního rozpočtu na vědu, výzkum a inovace pro rok 2018 se…

Chceme, aby byl „český hlas" v Evropě slyšet. Zatím jen stojíme u fontánky…

18.02.2019 12:16 ROZHOVOR - Není patrně v České republice člověka jiného, než je on, který by se nebál mluvit nahlas…

Hrušínský se vysmál dění na sjezdu ANO: Tohle se Babišovi, Faltýnkovi a…

18.02.2019 11:17 Hnutí ANO si na víkendovém sjezdu volilo nové vedení. Překvapení se nekonalo, post předsedy obhájil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama