Nesmysly a manipulace, to dokáže jen dokáže jen on. Telička, Kalousek a další se pustili do Babiše

Premiér Andrej Babiš byl na víkendovém sněmu hnutí ANO opět zvolen předsedou. Jeho slova, která pronesl v projevu pořádně nadzvedla řadu opozičních politiků. některým se nelíbil a jeho slova o Evropské unii, dalším pro změnu o tom, jak chce pomáhat živnostníkům.

Přidejte svůj názor 92 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si rýpnul do Babiše kvůli slovům, která na sjezdu přednesl. „V roce 2018 stanul v čele české vlády příslušník slovenského národa. Všichni se ptají, jak se to mohlo stát a ono je to tak prosté: Národní genetické předurčení,“ povzdechl si Kalousek.

Místopředsedkyně TOP 09 se zase nelíbilo, jak se Babiš do její strany navážel. „Pan Babiš ve svém projevu mluvil o tom, že se vztekáme, že ANO podporuje naši novelu trestního zákona, která zpřísňuje tresty za týrání zvířat. Ne, my jen říkáme, že ten zákon jsme předložili v červnu 2018 a už mohl být dávno schválen,kdyby se ANO neřídilo pouze veřejným míněním,“ připomněla Markéta Pekarová Adamová,

To ODS se zase nelíbí, jak Babiš vystupuje. Na jedné straně totiž slibuje boj proti nehospodárnosti a podporu živnostníků, na druhé straně ale zvyšuje jejich administrativní zátěž. „Chceme malý a levný stát zasnil se premiér Babiš, za jehož vlády o desetitisíce vzrostl počet státních zaměstnanců a nabobtnaly výdaje státního rozpočtu. To je stejný bizár, jako kdyby Vojtěch Filip v kněžské sutaně horoval za finanční soběstačnost církví a chválil restituce,“ rýpnul si ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

„Andrej Babiš je buď humorista, nebo už neví, co říká a co dělá: „Chceme malý a levný stát, který nikoho neotravuje.“ Fakta: nárůst úředníků o tisíce, likvidační pokuty za EET, megalomanské projekty typu vládní čtvrť a nakonec přiznání, že peníze už došly a bude nutné zvýšit daně,“ přidal se místopředseda ODS Martin Kupka.

Babiše kritizují i ti, kteří s ním v minulosti spolupracovali. „Zapnul jsem projev @AndrejBabis na sněmu ANO. Právě mluvil o EU. Vydržel jsem se dívat dvě minuty. Mix nesmyslu a manipulaci, který dokáže jen on. Ale ze všeho nejvíce upoutá, ze není schopen ani po letech sebemenší znalosti,“ posteskl si europoslanec Pavel Telička, který se do Evropského parlamentu dostal na kandidátce hnutí ANO a který se s Babišem kvůli názorovým rozdílům poté rozešel.

„Andrej Babiš - demokrat: Europoslanci mají podporovat českou vládu. Já bych navrhoval, aby v EP seděli jen ti za ANO a ještě pokud možno ti plně servilni.“ navrhuje Telička.

Loading...
Vstupte do diskuze (92)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová a Vostrá se střetly v televizi. Komunisté trvají na snížení…

16.06.2019 14:42 Aktualizováno Komunisté trvají na snížení schodku státního rozpočtu pro příští rok na 30 miliard korun. V…

Vláda něco tají? Opozice chce ve Sněmovně opět řešit financování…

16.06.2019 14:14 Opozice v čele s ODS chce v úterý ve Sněmovně znovu řešit financování sociálních služeb v krajích.…

Okamura má smůlu? ČSSD bude ve vládě s ANO, dokud to půjde, říká Onderka

16.06.2019 12:27 ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO,…

Soukup se vzteká na senátora Růžičku, vadí mu Zelený salónek

15.06.2019 21:57 Aktualizováno Senátor Jiří Růžička podpořil připravovanou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana. O svém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama