SPD udělala anketu o přijetí uprchlíků. Pak se začaly dít divné věci

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se přijetí syrských sirotků do České republiky. Když v ní začaly převažovat hlasy pro přijetí, přidalo hnutí příspěvek o tom, že ti, kteří hlasovali pro přijetí, dostanou uprchlické děti do péče.

Přidejte svůj názor 307 komentářů

Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Václavském náměstí

Hnutí SPD, které je známé svým odmítavým postojem vůči migrantům, kvůli syrským sirotkům na facebooku vytvořilo anketu. „Měla by Česká republika přijmout syrské, afghánské či pákistánské sirotky, jak prosazuje europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová?“ zní otázka, na kterou mohou zájemci ještě několik dní odpovídat „ano“ nebo „ne“.

Ankety si všimla i sama Michaela Šojdrová, která vyzvala Čechy, aby se projevili. „Chcete si zahlasovat? Pojďme ukázat, jak to doopravdy je,“ uvedla na sociálních sítích. Přidala také průběžné výsledky ankety, ze kterých vyplývá, že 58 procent hlasujících bylo pro přijetí, 42 proti.

Tento poměr se během několika hodin ještě více přiklonil na stranu přijetí sirotků. Ve čtvrtek před polednem v ní hlasovalo více než 11 tisíc lidí – 73 procent bylo pro přijetí, 27 odpovědělo, že by sirotky do Česka nepřijalo.

Anketa tudíž dopadla jinak, než hnutí očekávalo. I proto SPD na svém profilu zveřejnilo zprávu určenou především těm, kteří by malé uprchlíky přijali. „Děkujeme za zpětnou vazbu. Máme IP adresy všech, kteří hlasovali pro možnost "ANO" a již jsme je předali paní europoslankyni Šojdrové. Až bude mít těch cca 2200 syrských, afghánských a pákistánských sirotků, tak se vám neprodleně ozve,“ postrašila hlasující SPD.

img-responsive

Svoboda a přímá demokracie (SPD) | foto: Facebook

Pak si hnutí zavtipkovalo také na účet ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. „Ty IP adresy nám mj. pomohla zjistit paní ministryně z ANO Nováková. Jasně nám řekla: "Čím více lidí hlasuje pro přijetí sirotků, tím více IP adres se mi podaří zjistit". Má úplnou pravdu a my ji děkujeme za pomoc. I tentokrát ukázala, že je opravdovou expertkou,“ dodala SPD na svém oficiálním profilu.

Hnutí nakonec ovšem anketu i následný komentář k ní smazalo. na důvod se server EuroZprávy.cz zeptal i mluvčí SPD, která ale věc zatím neokomentovala. 

Vstupte do diskuze (307)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská ambasáda čachruje s českými byty? Moskva se rázně ohradila vůči…

20.03.2019 17:36 Aktualizováno Ruské ministerstvo zahraničí dnes v Moskvě upozornilo českého velvyslance Vítězslava Pivoňku na…

"Nepřijatelné!" Tureckou ambasádu v ČR rozlítily Zemanovy výroky

20.03.2019 17:31 Turecké velvyslanectví v Praze se ohradilo proti výrokům prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je…

Komentář: U Klausů v kuchyni aneb je velmi obtížné být synem Václava…

20.03.2019 16:56 Aktualizováno Komentář Josefa Brože - Státy vznikají a zanikají. Stejné je tomu i se stranami. Pokud ale nějaká…

Topolánek zuří: Ze Zemana je mi na blití

20.03.2019 16:55 Aktualizováno Expremiér Mirek Topolánek už sice vysokou politiku opustil, přesto ji dál sleduje a glosuje.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama