SPD udělala anketu o přijetí uprchlíků. Pak se začaly dít divné věci

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu týkající se přijetí syrských sirotků do České republiky. Když v ní začaly převažovat hlasy pro přijetí, přidalo hnutí příspěvek o tom, že ti, kteří hlasovali pro přijetí, dostanou uprchlické děti do péče.

Přidejte svůj názor 307 komentářů

Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Václavském náměstí
doporučujeme

Hnutí SPD, které je známé svým odmítavým postojem vůči migrantům, kvůli syrským sirotkům na facebooku vytvořilo anketu. „Měla by Česká republika přijmout syrské, afghánské či pákistánské sirotky, jak prosazuje europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová?“ zní otázka, na kterou mohou zájemci ještě několik dní odpovídat „ano“ nebo „ne“.

Ankety si všimla i sama Michaela Šojdrová, která vyzvala Čechy, aby se projevili. „Chcete si zahlasovat? Pojďme ukázat, jak to doopravdy je,“ uvedla na sociálních sítích. Přidala také průběžné výsledky ankety, ze kterých vyplývá, že 58 procent hlasujících bylo pro přijetí, 42 proti.

Tento poměr se během několika hodin ještě více přiklonil na stranu přijetí sirotků. Ve čtvrtek před polednem v ní hlasovalo více než 11 tisíc lidí – 73 procent bylo pro přijetí, 27 odpovědělo, že by sirotky do Česka nepřijalo.

Anketa tudíž dopadla jinak, než hnutí očekávalo. I proto SPD na svém profilu zveřejnilo zprávu určenou především těm, kteří by malé uprchlíky přijali. „Děkujeme za zpětnou vazbu. Máme IP adresy všech, kteří hlasovali pro možnost "ANO" a již jsme je předali paní europoslankyni Šojdrové. Až bude mít těch cca 2200 syrských, afghánských a pákistánských sirotků, tak se vám neprodleně ozve,“ postrašila hlasující SPD.

img-responsive

Svoboda a přímá demokracie (SPD) | foto: Facebook

Pak si hnutí zavtipkovalo také na účet ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. „Ty IP adresy nám mj. pomohla zjistit paní ministryně z ANO Nováková. Jasně nám řekla: "Čím více lidí hlasuje pro přijetí sirotků, tím více IP adres se mi podaří zjistit". Má úplnou pravdu a my ji děkujeme za pomoc. I tentokrát ukázala, že je opravdovou expertkou,“ dodala SPD na svém oficiálním profilu.

Hnutí nakonec ovšem anketu i následný komentář k ní smazalo. na důvod se server EuroZprávy.cz zeptal i mluvčí SPD, která ale věc zatím neokomentovala. 

Loading...
Vstupte do diskuze (307)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

16.09.2019 22:24 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Prezident Václav Klaus ml.? Kontroverzní poslanec promluvil o tom, co…

16.09.2019 22:23 Aktualizováno Václav Klaus mladší má velké politické ambice. Netají se tím, že by se rád stal premiérem a dokonce…

Valorizace důchodů o 900 korun? Seniorům stejně v kapse moc nezůstane,…

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Důchodci od roku 2020 dostanou k důchodu průměrně 900 korun navíc. Tím by ale zvyšování důchodů…

Wagnerová vystoupila v ČT. Vyzvala lidi, aby vyšli do ulic

16.09.2019 22:21 Aktualizováno Okolnostmi zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo se zabýval nedělní pořad ČT Otázky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama