Udženija pro EZ promluvila o Soukupově oslavě: Vypukla hysterie, kádrování bylo výsadou minulého režimu.

Podporovatelé a voliči ODS byli o víkendu v šoku z účasti 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženije na narozeninové oslavě mediálního podnikatele Jaromíra Soukupa. Politička však svou účast na akci považuje za zcela soukromou věc.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Alexandra Udženija
doporučujeme

Jak jsme informovali na EuroZprávy.cz, řada sympatizantů ODS vyjádřila své zklamání, vzhledem k politickým ambicím podnikatele Soukupa se totiž jedná o konkurenta ODS v nadcházejících volbách. Navíc předsednictvo ODS (jehož je Udženija pochopitelně členkou) vyhlásilo bojkot účasti v pořadech TV Barrandov, kterou Soukup vlastní a v níž moderuje řadu pořadů.

Na facebooku sympatizanti ODS houfně vyjadřovali, že strana ztratila své voliče. K tomu se vyjádřil i předseda strany Petr Fiala, který takovéto chování považuje za bulvarizaci politiky. Podle něj by se voliči měli rozhodovat racionálně podle politické práce politiků a podle programu s tím, že má ambice obsadit v příští vládě ministerská křesla a prosazovat pravicový program ODS.

Alexandra Udženija sdělila serveru EuroZprávy.cz, že by nechtěla prezentovat svou politickou práci prostřednictvím návštěvy oslav podnikatele Soukupa. "Pokud někdo hodnotí mojí práci podle toho komu jdu popřát k narozeninám, tak je to velmi smutné. Měla jsem za to, že takové kádrování bylo výsadou minulého režimu. Nechápu, že si někdo bere za právo říkat někomu jinému, co má dělat ve svém volném čase a komu půjde popřát," zdůraznila.

"Hysterie, která se kolem toho strhla je ukázkou, že nejde o politický střet názorů, ale o tom, aby vám někdo diktoval co máte a nemáte dělat ve svém soukromém čase. Což je pro mě zcela nepřijatelné," odmítla v reakci pro EuroZprávy.cz politička kritiku, která přišla od jejich vlastních potencionálních voličů. Jejich názor pro politiky ODS asi není zcela směrodatný.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dostálová: Praha nesmí zveřejnit audit k Babišovi, podle Bruselu je důvěrný

03.04.2020 16:36 Hlavní město Praha podle Evropské komise (EK) není oprávněno zveřejnit závěry auditu, který EK…

Ruská ambasáda vyhrožuje: Demolice sochy Koněva nezůstane bez reakce

03.04.2020 16:15 Ruské velvyslanectví se ostře ohradilo proti odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v…

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 14:45 Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Praha 6 nechala odstranit sochu Koněva, z Hradu zní ostrá kritika

03.04.2020 14:28 Aktualizováno Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy