Operátory chce "přiškrtit" i TOP 09: Navrhuje zkrátit výpovědní lhůty u smluv

Smlouvy s mobilními operátory na dobu neurčitou by měly mít výpovědní lhůtu maximálně sedm dnů, navrhuje TOP 09. Nyní jsou tyto lhůty minimálně třicetidenní. Podle TOP 09 by zkrácení výpovědních lhůt společně usnadnilo lidem přecházení mezi operátory a společně s příchodem čtvrtého operátora na český trh by mohlo vést ke snížení cen. Strana svůj návrh předloží jako samostatnou novelu zákona, je ale připravena ho zapracovat i jako pozměňovací návrh do novel zákona o elektronické komunikaci, které připravují vládní ANO a opoziční Piráti.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Jiří Pospíšil
doporučujeme

Návrhy na změnu zákona, které v tomto týdnu představili samostatně Piráti a ANO, řeší pouze změnu operátora u lidí, kteří mají smlouvu na dobu určitou, řekl dnes novinářům předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "Většina smluv není na dobu určitou, ale na dobu neurčitou," upozornil. Připravovaná novela tak podle něj dopadne na víc lidí než ostatní návrhy.

Vláda tento týden schválila návrh zákona, podle kterého by se zkrátila doba pro přenesení telefonního čísla od jednoho operátora ke druhému z deseti dnů na dva. Návrh také předpokládá snížení smluvních pokut pro přechod mezi operátory před vypršením smlouvy. Podobný návrh připravují i Piráti.

TOP 09 chce svou novelu připravit jako samostatný zákon, očekává ale, že by se ve Sněmovně mohla projednávat i s ostatními návrhy. Poslankyně Helena Langšádlová uvedla, že pokud by se návrhy ANO a Pirátů projednávaly dřív, její strana by se svou novelu pokusila do novely začlenit jako pozměňující návrh.

Pospíšil dnes také upozornil, že samotná změna zákona o elektronických komunikacích ke zlevnění mobilních služeb nepovede. Vláda podle něj musí dělat vše pro přilákání čtvrtého operátora na tuzemský trh, aby se zvýšila konkurence. Kabinet by podle Pospíšila měl také vznést podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), aby prověřil, zda mezi současnými operátory není nějaká forma kartelové dohody o cenách služeb.

Pospíšil také vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odvolal z funkce ministryni průmyslu Martu Novákovou (za ANO) a aby odešel i její náměstek Ivan Pilný (ANO). Současné vedení ministerstva podle TOP 09 nedělá dost pro zlevnění mobilních služeb pro zákazníky.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putinovy pasy pro separatisty z Donbasu? Česko protestuje: Rusko pošlapává…

26.04.2019 16:41 Ministerstvo zahraničí dnes odsoudilo ruský záměr udělovat ve zjednodušeném režimu občanství…

Staněk je jak z dob normalizace? Umělci podepisují říznou petici za…

26.04.2019 16:01 Zástupci kulturních institucí a umělci sepsali petici za odvolání ministra kultury Antonína Staňka …

Další rošáda ve vládě: Vicepremiéra Brabce mají nahradit Schillerová a…

26.04.2019 15:57 Menšinová vláda ANO a ČSSD pod vedením Andreje Babiše (ANO) bude mít od úterý tři vicepremiéry.…

Ruská propaganda píše o Česku: V Praze proti Bruselu protestovalo 25 tisíc…

26.04.2019 15:39 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se včera sešly stovky lidí,kteří se zúčastnily demonstrace sněmovního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama