Ponížení Schillerové v přímém přenosu? U Moravce to vřelo, dusno bylo i po natáčení

V neděli v Otázkách Václava Moravce debatovali ministryně financí Alena Schillerová a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Kromě tématu možného zrušení superhrubé mzdy ovšem došlo i na osobní výpady. A nejvíce to odnesla právě Schillerová.

Alena Schillerová
doporučujeme

Ministryně Schillerová u Moravce hájila svůj revoluční návrh změny v platbách zdravotního pojištění. A to i přesto, že sama připustila, že její návrh zřejmě neprojde. Její plán zkritizoval i Kalousek.

„Stát dnes za své pojištěnce platí čtyřikrát méně, než odvádí zaměstnanec se zaměstnavatelem z průměrného platu. Navrhujeme snížení zdravotního pojištění a zvýšení plateb státu za důchodce a děti. Zvýší se tak čistá mzda, sníží cena práce a pojistné částky budou férovější,“ uvedl Kalousek už před debatou na twitteru.

Právě Kalousek Schillerovou pořádně vytočil, Politička si následně posteskla, že kvůli němu přišla od čas, který mohla strávit s vnukem. „Já jsem kvůli vám přijela o den dřív z dovolené na horách. Opustila jsem svého milovaného čtyřletého vnuka, ale to nevadí,“ rozčilovala se.

A nepotěšil ji ani moderátor Václav Moravec. Alena Schillerová na něj spustila: „Pane doktore…" A Václav Moravec jí na to pohotově odvětil: „Ne, říkejte mi redaktore, tady nejsme u zubaře!"

Debatu hojně komentovali lidé i na sociálních sítích. Do ministryně si rýpnul i epxremiér a bývalý prezidentský kandidát Mirek Topolánek. „Sleduji po řadě let OVM. Schillerová docela drze lže. Je to neuvěřitelný rozdíl proti @kalousekm . Je to skutečně jeden s nejslabších ministrů financí posledních dekád. Myslím, že měla raději lyžovat s vnukem,“ vzkázal jí prostřednictvím twitteru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Vnitro eviduje 350 žádostí o kompenzaci za opatření za 4,8 miliardy

24.10.2020 10:05 Ministerstvo vnitra eviduje k minulému pátku 350 žádostí o kompenzaci za ztráty, které vznikly v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama