Schillerová a Babiš to schytali: To je amatérismus překrývaný marketingem, penězi a strachem

Ministryně financí Alena Schillerová navrhla, aby stát už dál neplatil za státní pojištěnce. Tento krok by podle ní byl navázán na zrušení superhrubé mzdy. Proti plánu se ihned ohradily téměř všechny strany včetně vládní ČSSD. Premiér Andrej Babiš se teď navíc nechal slyšet, že je také proti. Opoziční politici tyto vládní veletoče tvrdě kritizují.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Schillerová už v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce připustila, že její návrh změnit systém zdravotního pojištění možná neprojde. Argumentovala sice tím, že nový systém by nebyl závislý na ekonomickém cyklu, podporu ale nenašla ani u Babiše. Ten se nechal slyšet, že reformu podporovat nebude.

Podle politiků je spor o státní pojištěnce dalším důkazem, jak chaoticky vláda pracuje. „Představa, že by paní ministryně Schillerová bez souhlasu premiéra Babiše přišla s tak razantní změnou plateb zdravotního pojištění je úsměvná. To jen premiér viděl reakci na hloupý nápad a hodil zpátečku. Takto se ale promyšlená daňová politika nedělá,“ varuje ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

Podobně to vidí i místopředseda ODS Martin Kupka. „Někdy mám pocit, že všechny ty neuvěřitelně výroky ministrů Ťoka o sněhu, Novákové o datech a naposledy Schillerové o zdravotním pojištění mají sloužit jen k tomu, aby vzápětí vystoupil Andrej Babiš a prezentoval se jako moudrý a laskavý napravovatel přehmatů,“ poznamenal na sociálních sítích.

Do Babiše se kvůli tahanicím o reformu systému veřejného zdravotního pojištění pustil i expremiér Mirek Topolánek. „Aha. Takže v dubnovém čaulidi bude něco jako 'byly tu takové návrhy, zase vod Kalouska, aby důchodci jako neměli zdravotní pojištění, ale s tím jsem já udělal rychlý konec a ty důchodce som zachránil…',“ rýpnul si někdejší kandidát na prezidenta.

Kritický je také šéf české pobočky nevládní organizace Transparency International David Ondráčka. „Platby za pojištěnce zrušíme/nezrušíme; nová budova Národní galerie ano/už ne; úředníky přijmeme/vyhodíme; halu ano/ne. Zprávy jen za 1 den.. Nekoncepčnost a chaos premiéra Babiše je zničující, amatérismus překrývaný marketingem, penězi a strachem,“ myslí si Ondráčka.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka mezi Klausem ml. a ODS kvůli uprchlíkům? Géniové z Trikolory, to je…

17.10.2019 09:24 Mezi poslanci Trikolory a ODS vypukla pořádná slovní přestřelka. Důvodem je tzv. institut strpění…

Bytová krize v Česku: Dostálová předloží nový zákon, patrně spadne pod stůl

17.10.2019 09:13 Nový zákon o dostupném bydlení v Česku v tomto volebním období platit zřejmě nezačne. Ministerstvo…

Tomáš Klus překvapil: Tohle ve světě nemá obdoby. Jsem pyšný na naši…

16.10.2019 23:40 Aktualizováno Českou republiku navštívil předseda tibetské exilové vlády Lozanga Sanggjäa. V sídle Senátu se…

Babiš si dupl, chce nové jaderné bloky. Česko se může dostat do křížku s EU

16.10.2019 19:16 Aktualizováno Česko musí prosadit stavbu nových jaderných bloků, i kdyby kvůli tomu mělo porušit evropské právo.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama