Babiš je bohatší než Trump. Kellner dokonce čtyřikrát tolik

Premiér Andrej Babiš, který je v tuto chvíli na státní návštěvě ve Spojených státech, je bohatší než tamní prezident Donald Trump. Uvedly to server The Guardian a magazín Forbes.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Ze seznamu miliardářů časopisu Forbes vyplývá, že Babišův majetek je odhadován na 3,5 miliardy dolarů, tedy necelých 80 miliard korun. Trump má disponovat majetkem o výši 3,1 miliardy dolarů.

O rozdílech v majetkových poměrech informoval ve středu i The Guardian, který Babiše vykresluje jako vlastníka obřího průmyslového konglomerátu Agrofert v hodnotě 3,7 miliardy amerických dolarů, díky čemuž má být bohatší než Trump, který podle serveru vlastní majetek "pouze" ve výši  2,81 miliardy dolarů.

Jisté je, že Babiš není jediným Čechem, který je bohatší než Trump. Sám totiž není ani nejbohatším Čechem, tím zůstává Petr Kellner, který má majetek v hodnotě 15,5 miliardy dolarů zhruba 350 miliard korun.

Nejbohatšími lidmi na planetě zůstávají Jeff Bezos, zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního giganta Amazon. Disponuje majetkem ve výši 131 miliard dolarů. Na druhém místě se opět ocitl kdysi nejbohatší muž světa, Bill Gates. 

Zakladatel Microsoft vlastní jmění ve výši necelých 97 miliard dolarů. Třetí místo zaujal podnikatel a filantrop Warren Buffett. V roce 2008 byl nejbohatší muž planety, nyní má majetek o hodnotě 83 miliard dolarů a jako jediný ze všech tří magnátů si oproti loňskému roku pohoršil.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Premiér Babiš promluvil k národu. Zůstaňte o Velikonocích doma, žádá občany

09.04.2020 20:34 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali…

Maláčová chce vyšší ošetřovné, navrhne to vládě

09.04.2020 20:04 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zřejmě brzy navrhne vyšší ošetřovné pro…

Příští týden otevřou další obchody, rozhodne se o nich o svátcích

09.04.2020 18:00 Aktualizováno Příští týden budou otevřeny další obchody, které vláda nařídila v březnu uzavřít ve snaze zamezit…

Vláda schválila balíček na pomoc kultuře, uvolní přes miliardu korun

09.04.2020 17:13 Aktualizováno Vláda na pomoc kultuře zasažené opatřeními proti koronaviru uvolní přes miliardu korun. Pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy