Babiš je bohatší než Trump. Kellner dokonce čtyřikrát tolik

Premiér Andrej Babiš, který je v tuto chvíli na státní návštěvě ve Spojených státech, je bohatší než tamní prezident Donald Trump. Uvedly to server The Guardian a magazín Forbes.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Ze seznamu miliardářů časopisu Forbes vyplývá, že Babišův majetek je odhadován na 3,5 miliardy dolarů, tedy necelých 80 miliard korun. Trump má disponovat majetkem o výši 3,1 miliardy dolarů.

O rozdílech v majetkových poměrech informoval ve středu i The Guardian, který Babiše vykresluje jako vlastníka obřího průmyslového konglomerátu Agrofert v hodnotě 3,7 miliardy amerických dolarů, díky čemuž má být bohatší než Trump, který podle serveru vlastní majetek "pouze" ve výši  2,81 miliardy dolarů.

Jisté je, že Babiš není jediným Čechem, který je bohatší než Trump. Sám totiž není ani nejbohatším Čechem, tím zůstává Petr Kellner, který má majetek v hodnotě 15,5 miliardy dolarů zhruba 350 miliard korun.

Nejbohatšími lidmi na planetě zůstávají Jeff Bezos, zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního giganta Amazon. Disponuje majetkem ve výši 131 miliard dolarů. Na druhém místě se opět ocitl kdysi nejbohatší muž světa, Bill Gates. 

Zakladatel Microsoft vlastní jmění ve výši necelých 97 miliard dolarů. Třetí místo zaujal podnikatel a filantrop Warren Buffett. V roce 2008 byl nejbohatší muž planety, nyní má majetek o hodnotě 83 miliard dolarů a jako jediný ze všech tří magnátů si oproti loňskému roku pohoršil.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymáhat náhradu škody po Hradu? Dle zákona to nebylo možné, brání se…

21.10.2019 16:56 Ministerstvo financí nevymáhalo od kanceláře prezidenta náhradu škody, kterou zaplatilo za její…

Kdo by měl kontrolovat Českou televizi? Čtveřice poslanců ČSSD předložila…

21.10.2019 16:18 Čtveřice poslanců sociální demokracie předložila ve Sněmovně návrh, aby hospodaření veřejnoprávní…

Zeman proti Zemanovi. Nejvyšší žalobce nedostal z Hradu pozvání na 28.…

21.10.2019 15:52 Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních…

Budou rektoři opět bojkotovat Zemana? Masarykova univerzita mění postoj k…

21.10.2019 15:49 Aktualizováno Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš se 28. října zúčastní slavnostního udílení státních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama