Babiš je bohatší než Trump. Kellner dokonce čtyřikrát tolik

Premiér Andrej Babiš, který je v tuto chvíli na státní návštěvě ve Spojených státech, je bohatší než tamní prezident Donald Trump. Uvedly to server The Guardian a magazín Forbes.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Ze seznamu miliardářů časopisu Forbes vyplývá, že Babišův majetek je odhadován na 3,5 miliardy dolarů, tedy necelých 80 miliard korun. Trump má disponovat majetkem o výši 3,1 miliardy dolarů.

O rozdílech v majetkových poměrech informoval ve středu i The Guardian, který Babiše vykresluje jako vlastníka obřího průmyslového konglomerátu Agrofert v hodnotě 3,7 miliardy amerických dolarů, díky čemuž má být bohatší než Trump, který podle serveru vlastní majetek "pouze" ve výši  2,81 miliardy dolarů.

Jisté je, že Babiš není jediným Čechem, který je bohatší než Trump. Sám totiž není ani nejbohatším Čechem, tím zůstává Petr Kellner, který má majetek v hodnotě 15,5 miliardy dolarů zhruba 350 miliard korun.

Nejbohatšími lidmi na planetě zůstávají Jeff Bezos, zakladatel, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního giganta Amazon. Disponuje majetkem ve výši 131 miliard dolarů. Na druhém místě se opět ocitl kdysi nejbohatší muž světa, Bill Gates. 

Zakladatel Microsoft vlastní jmění ve výši necelých 97 miliard dolarů. Třetí místo zaujal podnikatel a filantrop Warren Buffett. V roce 2008 byl nejbohatší muž planety, nyní má majetek o hodnotě 83 miliard dolarů a jako jediný ze všech tří magnátů si oproti loňskému roku pohoršil.

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Hovno pro Babiše." Před sídlem vlády se strhla mela kvůli rodičovské

25.03.2019 12:02 Použité dětské pleny přineslo dnes ráno premiérovi Andreji Babišovi (ANO) do úřadu vlády několik…

Zeman se setkal se Šefčovičem a Drahoš už rýpe: Přijel se mu poklonit. Ale…

25.03.2019 11:51 Už za týden bude jasno, kdo se stal novým slovenským prezidentem.. Do druhého kola postoupili…

Čau lidi, Maláčová permanentně něco slibuje. Já vám řeknu, jak to je,…

25.03.2019 09:29 Hádky o rodičovský příspěvek nekončí. Zatímco ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) tvrdí, že hnutí…

Kdo tu komu dělá ostudu? Bylo to jinak a vy jste pokrytec, vrátil…

24.03.2019 22:01 Aktualizováno Předseda poslaneckého klubu TOP09 Miroslav Kalousek kritizoval předsedu české poslanecké sněmovny…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama