Češi ohodnotili práci Zemana. Oproti loňsku si prezident výrazně pohoršil

Lidé hodnotí práci prezidenta hůře než v loňském roce. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Jedničku nebo dvojku udělilo Miloši Zemanovi letos 36 procent dotázaných, přičemž loni v únoru to bylo 47 procent. Hodnocení premiéra zůstalo téměř stejné, podíl jedniček je mírně vyšší. Dlouhodobě nejlépe posuzují Češi práci městských a obecních úřadů. Naopak tradičně špatně jsou hodnoceny především výsledky privatizace, dále také činnost politických stran a podmínky života starých občanů.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

V hodnocení práce prezidenta zaznamenala letos agentura nejvýraznější oslabení pozitivních hodnocení ze všech oblastí. Loni představovala práce hlavy státu druhou nejlépe hodnocenou oblast, v aktuálním průzkumu je na šestém místě.

"V dlouhodobé perspektivě můžeme říci, že hodnocení práce prezidenta Miloše Zemana je více rozkolísané a proměnlivé v porovnání s hodnocením prezidenta Václava Klause, který významný propad zaznamenal až na závěr svého mandátu v reakci na kontroverzní krok s udělením amnestií," uvedli autoři průzkumu.

Upozorňují ale také, že jak hodnocení prezidenta, tak hodnocení premiéra je velmi vyhrocené, podíl "neutrálních" trojek je v porovnání s ostatními oblastmi nízký.

Nejlépe lidé hodnotí práci obecních a městských úřadů, kterým polovina občanů dává jedničku nebo dvojku. Druhou nejlépe hodnocenou oblastí je činnost premiéra, jedničkou nebo dvojkou ho hodnotí přes dvě pětiny dotázaných.

Dalšími nejlépe hodnocenými oblastmi jsou péče o bezpečnost občanů, možnost uplatnit vlastní schopnosti a kvalita zdravotní péče, pak následuje práce prezidenta.

Činnost vlády se umístila na desátém místě nejlépe hodnocených oblastí, jedničku nebo dvojku obdržela od 29 procent lidí. Jednou z mála oblastí, jejíž hodnocení je aktuálně mírně lepší než před rokem, je pak hodnocení vnitropolitické situace. V celkové hierarchii je ale stále mezi hůře hodnocenými oblastmi života společnosti. Činnost politických stran vnímají lidé setrvale kriticky. Meziročně hůře vnímají lidé situaci ve školství.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je rozhodnuto: Hamáček řekl, jestli Česko přijme dětské uprchlíky

19.01.2020 22:02 Aktualizováno Česko dětské uprchlíky z řeckých táborů nepřijme. Řecko požadovaný seznam 40 sirotků, jimž by mohla…

Zeman chce za ombudsmana Křečka. Má zkušenosti z hájení práv nájemníků

19.01.2020 20:53 Bývalý zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček má podle prezidenta Miloše Zemana nejlepší předpoklady…

Válková sama odstoupí z postu zmocněnkyně, myslí si Hamáček

19.01.2020 16:56 Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) je přesvědčen o tom, že Helena Válková (ANO) časem sama kvůli svému…

ČSSD má další problémy. Exčlenové se chtějí soudit

19.01.2020 16:09 ČSSD pravděpodobně čekají další žaloby, soudit se chtějí někteří vyloučení členové z Ostravy. Tvrdí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama