Vondráček se za večírek ve Sněmovně omluvil, ale neodstoupí

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se omluvil lidem, jichž se dotklo, že při rozlučkové akci před minulými volbami hrál na kytaru a zpíval na předsednickém pultu v tehdy opravovaném jednacím sálu. K omluvě ho vyzval premiéra a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Část opozičních politiků volá po Vondráčkově odstoupení. Z Vondráčkova dnešního vyjádření v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 vyplynulo, že rezignovat nehodlá.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Radek Vndráček
doporučujeme

"Jestliže jsem se dotkl něčích citů, jestli to opravdu bere jako znesvěcení, jestli to bere nikoli jako trošku uvolnění, jako zlidštění toho prostoru, tak mě to mrzí a moc se za to omlouvám," řekl Frekvenci 1 Vondráček. Poslankyni ODS a bývalé předsedkyni dolní komory Miroslavě Němcové, která ho vyzvala podobně jako šéf TOP 09 Jiří Pospíšil k rezignaci, je připraven omluvit se osobně. K výzvám k odstoupení ale Vondráček uvedl, že jedna věc je zbožné přání nebo politický boj, druhá věc je realita.

Událost, o níž informoval server Seznam Zprávy, Vondráček označil za uzavřenou akci. Šlo podle něho o rozlučku s končícími poslanci. Odehrála se v říjnu 2017. Vondráček, jak popsal, zahrál tři písně společně s Miloslavem Janulíkem (ANO).

Babiš míní, že akce byla klukovina, pokládá ji za nevhodnou. "Myslím, že by se měl omluvit, vysvětlit to," řekl novinářům během návštěvy Spojených států. K výzvám části opozice k Vondráčkově rezignaci uvedl, že "opozice nemá co dělat, tak vždycky něco žádá".

Němcová označila zveřejněné fotografie "z mejdanu ANO ve Sněmovně" za projev neúcty k historickému a památkově chráněnému prostoru. Spolu s bezprostřední Vondráčkovou reakcí, že akce sálu prospěla a do budoucna by chtěl nějaké hudební vystoupení zopakovat, ilustrují podle ní aroganci, zpupnost a nepochopení povinností jednoho z nejvyšších ústavních představitelů. Pospíšil soudí, že "poskakující poslanci hnutí ANO po předsednické lavici Poslanecké sněmovny je absolutní neúcta k ústavním institucím". Část poslanců chce, aby se případem zabývala Sněmovna.

O aroganci moci psal na twitteru v souvislosti se zveřejněnými fotografiemi také místopředseda STAN Vít Rakušan. Šéf lidoveckých poslanců Jan Bartošek poznamenal, že "takto se chovali bolševici po dobytí Zimního paláce".

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček zuří: Lidový soud vynáší na Václaváku rozsudky. Lidové milice a…

22.05.2019 10:52 ¨Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček tvrdě odsoudil úterní protivládní demonstraci na…

Zeman jako druhý Hitler? Radní za ODS se za výrok omluvil

22.05.2019 09:57 Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal…

Co když Zeman nepřijme Staňkovu demisi? Babiš už má plán B

22.05.2019 08:27 Premiér Andrej Babiš (ANO) je připraven navrhnout odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD),…

Největší tajemství uprchlíků odhaleno. Rozluštil ho Klaus ml.

21.05.2019 22:42 Aktualizováno Bývalý prezident Václav Klaus je známým odpůrcem teorie globálního oteplování. Odpor k varováním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama