Rath chce do Bruselu, je lídrem kandidátky České suverenity pro eurovolby 2019

Lídrem kandidátní listiny České suverenity pro volby do Evropského parlamentu je bývalý ministr zdravotnictví, poslanec a hejtman David Rath, který je nepravomocně odsouzen za korupci. Dvojkou je bývalý poslanec za Věci veřejné a ČSSD Stanislav Huml, na třetím místě kandidátky je předsedkyně České suverenity a dřívější poslankyně za ČSSD Jana Volfová. Strana to sdělila v dnešní tiskové zprávě.

David Rath
doporučujeme

"Jsem ráda, že na naší kandidátce najdou voliči opravdové sociální demokraty, kteří nevyměnili své názory za uchování si teplých místeček ve správních a dozorčích radách státu a odmítají poklonkovat Bruselu a jeho úředníkům. Také naši další kandidáti jsou především vlastenci a čeští občané, kteří budou bránit suverenitu České republiky," uvedla Volfová. Čtyřkou je Jan Rytíř a na pátém místě uzavírá kandidátku Vladimír Dryml.

Jako největší problémy Evropské unie vidí strana "snahu definitivně zničit suverenitu jednotlivých členských států EU, neřešení migrační krize a přebujelou administrativu Bruselu." Jako řešení těchto problémů Česká suverenita navrhuje zavedení práva veta na rozhodování Evropské komise i Evropského parlamentu pro každý členský stát, uzavření evropských hranic, vracení nelegálních uprchlíků do jejich zemí a zrušení řady evropských institucí a komisí.

Evropské volby se uskuteční 24. a 25. května. V roce 2014 je vyhrálo hnutí ANO, které získalo stejně jako TOP 09 a ČSSD čtyři europoslance. Po třech zástupcích v Evropském parlamentu mají KSČM a KDU-ČSL, dva ODS a jednoho Svobodní. Volby provázela rekordně nízká účast 18,2 procenta hlasujících. Voliči budou letos rozhodovat o 21 českých europoslancích.

Strany mají úřadům předložit kandidátky do 19. března, většina z nich už je představila. Vládní hnutí ANO plánuje kandidátku uzavřít 14. března.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petříček chce s Dostálovou jednat o kompenzacích pro turisty kvůli covidu

05.07.2020 16:55 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) chce jednat s ministryní pro místní rozvoj Klárou…

Vláda bude koronavirem dotlačena k přehodnocení priorit, tvrdí Vostrá

05.07.2020 16:08 Vláda bude dotlačena vzhledem k důsledkům koronavirové krize k přehodnocení priorit. V České…

Petříček by nehlasoval pro usnesení vlády proti rezoluci EP

05.07.2020 15:19 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) by nehlasoval pro usnesení vlády kritizující rezoluci…

Klaus kritizuje vládu i podporu ekonomiky: Pro mě je to konec světa,…

05.07.2020 13:23 Bývalý prezident Václav Klaus kritizuje navržený deficit státního rozpočtu na letošní rok 500…

Související:

Právě se děje

Další zprávy