Rath chce do Bruselu, je lídrem kandidátky České suverenity pro eurovolby 2019

Lídrem kandidátní listiny České suverenity pro volby do Evropského parlamentu je bývalý ministr zdravotnictví, poslanec a hejtman David Rath, který je nepravomocně odsouzen za korupci. Dvojkou je bývalý poslanec za Věci veřejné a ČSSD Stanislav Huml, na třetím místě kandidátky je předsedkyně České suverenity a dřívější poslankyně za ČSSD Jana Volfová. Strana to sdělila v dnešní tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

David Rath
doporučujeme

"Jsem ráda, že na naší kandidátce najdou voliči opravdové sociální demokraty, kteří nevyměnili své názory za uchování si teplých místeček ve správních a dozorčích radách státu a odmítají poklonkovat Bruselu a jeho úředníkům. Také naši další kandidáti jsou především vlastenci a čeští občané, kteří budou bránit suverenitu České republiky," uvedla Volfová. Čtyřkou je Jan Rytíř a na pátém místě uzavírá kandidátku Vladimír Dryml.

Jako největší problémy Evropské unie vidí strana "snahu definitivně zničit suverenitu jednotlivých členských států EU, neřešení migrační krize a přebujelou administrativu Bruselu." Jako řešení těchto problémů Česká suverenita navrhuje zavedení práva veta na rozhodování Evropské komise i Evropského parlamentu pro každý členský stát, uzavření evropských hranic, vracení nelegálních uprchlíků do jejich zemí a zrušení řady evropských institucí a komisí.

Evropské volby se uskuteční 24. a 25. května. V roce 2014 je vyhrálo hnutí ANO, které získalo stejně jako TOP 09 a ČSSD čtyři europoslance. Po třech zástupcích v Evropském parlamentu mají KSČM a KDU-ČSL, dva ODS a jednoho Svobodní. Volby provázela rekordně nízká účast 18,2 procenta hlasujících. Voliči budou letos rozhodovat o 21 českých europoslancích.

Strany mají úřadům předložit kandidátky do 19. března, většina z nich už je představila. Vládní hnutí ANO plánuje kandidátku uzavřít 14. března.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi budou letos na stát pracovat 175 dní

25.05.2020 09:45 Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 24. června, loni to bylo 28…

Ministr školství Robert Plaga musel nečekaně na operaci

24.05.2020 22:04 Aktualizováno Úraz levé ruky, který si ministr zdravotnictví přivodil, si vyžádal chirurgický zákrok. Za jakých…

Komentář: Zláme lidem vládní nařízení vaz? Některé restaurace neotevřou,…

24.05.2020 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Jako by dostali od vlády danajský dar, který způsobuje obdarovanému spíše potíže než…

Zeman nového předsedu NS vybral podle věku, tvrdí Benešová

24.05.2020 12:30 Prezident Miloš Zeman vybral za nového předsedu Nejvyššího soudu (NS) Petra Angyalossyho i kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy