Schwarzenberg po náročné operaci srdce opět úřaduje? Přímo z nemocnice poslal VIDEO

Karel Schwarzenberg před pár dny prodělal operaci srdce. Se zdravotními problémy se potýkal už v minulých měsících, podle kolegů z TOP 09 se mu ale daří dobře. Navíc už se v nemocnici stačil sejít s kandidátkou na slovenskou prezidentku.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Karel Schwarzenberg
doporučujeme

Čestný předseda TOP 09 minulý týden prodělal operaci srdeční chlopně, kterou mu už lékaři v minulosti vyměnili. Operace se podařila a politikovi se daří čím dál lépe.

„Nejlepší zpráva dnešního dne: Karel Schwarzenberg je po operaci a dobře se zotavuje. Milý Kary, mám radost, že si Tě ještě užijeme," pochvaloval si ve čtvrtek senátor TOP 09 Tomáš Czernin.

Háček byl v tom, že je Schwarzenberg alergický na heparin – tedy látku ředící krev. Celková narkóza proto nepřipadala v úvahu a politik tak dostal jen lokální anestezii.

Ani kvůli zdravotním komplikacím ale jeden ze zakladatelů nepřestává myslet na politiku. Na videu, které vzniklo přímo v nemocnici po operaci, stačil podpořit kandidátku na slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. „Zvolení Zuzany Čaputové by byla změna nejen pro Slovensko. Čas k tomu dozrál,“ myslí si Schwarzenberg.

Politik například uvedl, že za posledních 30 let u nás i na Slovensku zažil několik prezidentů, kteří se spíše chovali jako „zvolení panovníci, nikoliv jako služebníci státu“. „A tudíž by mě velmi zajímal ženský přístup k tomu. Čas dozrál k tomu, aby byla zvolena žena,“ myslí si čestný muž, který se v historicky první české prezidentské volbě postavil ve druhém kole Miloši Zemanovi. Zvolení ženy na Slovensku by podle něj byla změna i pro celou střední Evropu.

Čaputová jeho slova ocenila.  „Děkuji za podporu knížeti Karlu Schwarzenbergovi, spolu to dokážeme!“ napsala na svém facebookovém profilu.

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti dali košem STAN, do předvolebního bloku nejdou

21.07.2019 11:41 Piráti nevidí důvod zapojovat se do předvolebního bloku demokratických stran, o kterém hovořil…

ODS chce porazit hnutí ANO. Zvažuje nový velký plán

21.07.2019 10:21 Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami…

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama