Topolánek nesmí na Hrad na konferenci o NATO? Někdo mě škrtnul. Asi za trest, postěžoval si

Na Pražském hradě se dnes koná konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Tu pravidelně od roku 2014 pořádá Sdružení Jagello 2000, z.s. Pravidelně se na ní setkávají špičky politické reprezentace a přední bezpečnostní experti. Jenže jak se zdá, najdou se i tací, kteří by tam sice být měli, ale kteří pozvánku vůbec nedostali.

Mirek Topolánek
doporučujeme

Dnešní akce ve Španělském sále vyvolává mimořádnou pozornost, protože si Česko připomíná 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance. Účastní se jí nejen zástupci Česka, ale i prezidenti Polska, Maďarska a Slovenska či bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright, které konferenci zahájila.

Záštitu nad 6. ročníkem konference převzali prezident České republiky Miloš Zeman, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra České republiky Jan Hamáček, ministr obrany České republiky Lubomír Metnar a ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček.

Jedna známá tvář ovšem pozvánku na Hrad nedostala. „Před téměř 20 lety jsem spoluzaložil sdružení Jagello2000, které mj. pořádá dny NATO v Ostravě. A také dnešní konferenci "Naše bezpečnost není samozřejmost", na kterou nesmím, protože je na Hradě. Někdo mě škrtnul. Asi za trest... Neva, jsem v dobré partě a venku je hezky,“ posteskl si expremiér Mirek Topolánek, který figuruje na seznamu členů sdružení

Účast na konferenci je totiž možná pouze na základě pozvánky - a tu rozesílá Kancelář prezidenta republiky, nikoliv spolek Jagello2000. 

Podle europoslance Pavla Teličky je takové jednání ze strany Hradu neomluvitelné. „Další velká ostuda Hradu. Ano, na Hrad mnozí z nás nesmějí, tam dnes projdou přes filtr jen vyvoleni, servilní a pro Hrad bezproblémoví. Většina těch, kteří přivedli ČR do EU a NATO, ne. Chudáci jsou však ti uvnitř,“ postěžoval si politik, který v době přístupových rozhovorů o vstupu ČR do EU vedl český vyjednávací tým a poté se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama