Topolánek nesmí na Hrad na konferenci o NATO? Někdo mě škrtnul. Asi za trest, postěžoval si

Na Pražském hradě se dnes koná konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Tu pravidelně od roku 2014 pořádá Sdružení Jagello 2000, z.s. Pravidelně se na ní setkávají špičky politické reprezentace a přední bezpečnostní experti. Jenže jak se zdá, najdou se i tací, kteří by tam sice být měli, ale kteří pozvánku vůbec nedostali.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Mirek Topolánek

Dnešní akce ve Španělském sále vyvolává mimořádnou pozornost, protože si Česko připomíná 20. výročí vstupu do Severoatlantické aliance. Účastní se jí nejen zástupci Česka, ale i prezidenti Polska, Maďarska a Slovenska či bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albright, které konferenci zahájila.

Záštitu nad 6. ročníkem konference převzali prezident České republiky Miloš Zeman, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra České republiky Jan Hamáček, ministr obrany České republiky Lubomír Metnar a ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček.

Jedna známá tvář ovšem pozvánku na Hrad nedostala. „Před téměř 20 lety jsem spoluzaložil sdružení Jagello2000, které mj. pořádá dny NATO v Ostravě. A také dnešní konferenci "Naše bezpečnost není samozřejmost", na kterou nesmím, protože je na Hradě. Někdo mě škrtnul. Asi za trest... Neva, jsem v dobré partě a venku je hezky,“ posteskl si expremiér Mirek Topolánek, který figuruje na seznamu členů sdružení

Účast na konferenci je totiž možná pouze na základě pozvánky - a tu rozesílá Kancelář prezidenta republiky, nikoliv spolek Jagello2000. 

Podle europoslance Pavla Teličky je takové jednání ze strany Hradu neomluvitelné. „Další velká ostuda Hradu. Ano, na Hrad mnozí z nás nesmějí, tam dnes projdou přes filtr jen vyvoleni, servilní a pro Hrad bezproblémoví. Většina těch, kteří přivedli ČR do EU a NATO, ne. Chudáci jsou však ti uvnitř,“ postěžoval si politik, který v době přístupových rozhovorů o vstupu ČR do EU vedl český vyjednávací tým a poté se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU.

Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gerloch ústavním soudcem nebude, Senát ho odmítl. Ovčáček skřípe zuby

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři dnes jeho kandidaturu v…

Topolánek zuří: Ze Zemana je mi na blití

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Expremiér Mirek Topolánek už sice vysokou politiku opustil, přesto ji dál sleduje a glosuje.…

Vyzvěte Čínu k dodržování lidských práv, vyzval Senát vládu

20.03.2019 22:09 Senátoři žádají český kabinet, aby vyzval čínskou vládu k zastavení pronásledování občanů kvůli…

Babiš kritizuje Británii za brexit. Počítá škody pro Česko

20.03.2019 21:56 Brexit je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) hlavně pro Česko velkou škodou. Velká Británie, jež…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama