Klaus mladší pryč z ODS? Vzpamatujte se, dokud je čas, volá matador Macek. Ozval se i Topolánek

Poslanec ODS Václav Klaus mladší, který v úterý ve Sněmovně přirovnal schvalování legislativy EU k vypravování židovských transportů, by měl opustit poslanecký klub ODS. Vyzvali jej k tomu včera jeho kolegové. Klaus to odmítl. K jeho možnému odchodu se vyjádřili i političtí matadoři ODS Mirek Topolánek a Miroslav Macek.

Přidejte svůj názor 144 komentářů

Mirek Topolánek
doporučujeme

K možnému odchodu Klause mladšího ze strany se vyjádřil například někdejší předseda ODS Mirek Topolánek. „Kdo říká, že kvůli VK ml. nemůže volit ODS, ve skutečnosti dávno volí Topku. Kdo říká, že pouze kvůli VK ml. ještě volí ODS, to ve skutečnosti stejně háže SPD. Přesto doufám, že tento radikální krok poslaneckého klubu někdo docení,“ vzkázal na twitteru.

Kritizovaného poslance se naopak zastal jeden ze spoluzakladatelů ODS Miroslav Macek. Ten cituje z prohlášení poslaneckého klubu strany. Nelíbí se mu přitom, že výzva k odchodu Klause je podepsána „stranou“. „Dodnes jsem netušil, že strana umí psát, je tedy více než pravděpodobné, že někdo konkrétní toto prohlášení zformuloval a navrhl a někdo konkrétní pro ně musel zvednout ruku. A velmi by mne zajímalo, coby jednoho z otců – zakladatelů, kdo to byl, abych jednoho každého z nich mohl osobně upozornit, že by si měl znovu přečíst Stanovy, a to zvláště Hlavní cíle a úkoly, které jsem měl tu čest před téměř třiceti lety napsat. A pak se podle nich začít chovat!

Přestože dnes již Macek není politicky aktivní a působí jako glosátor politického dění, poslal občanským demokratům vzkaz. „Vzpamatujte se, dokud je čas, pokud Vám ovšem nejde jen o to mít svých deset dvanáct procent a rochnit si za potlesku levicových pisálků v opozici!“ uvedl na sociálních sítích Macek.

Klaus ihned zdůraznil, že výzvu poslaneckého klubu vyslyšet nehodlá. Naopak se pustil do některých svých kolegů, které označil za zasloužilé funkcionáře, kteří ODS kdysi dovedli z 30 procent na pouhých 6 procent. Ti jej prý od počátku nenávidí a tak se jim jeho ostrý příměr hodil do karet.

Klaus mladší si také pochvaluje, že jej lidé prostřednictvím sociálních sítí podpořili. „Zdá se, že český lid má mučedníky stále ve velké oblibě. Děkuji za podporu!“ uvedl Klaus mladší, který svůj vzkaz doplnil smějícími se smajlíky.

Loading...
Vstupte do diskuze (144)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Automatické metro a odchod od operátora za dva dny. Zeman podepsal nové…

14.11.2019 18:13 Provoz metra bude možný i bez strojvůdců. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal drážní novelu…

O kolik se zvýší minimální mzda? Do sporu se vložil prezident Zeman

14.11.2019 16:49 Prezident Miloš Zeman podporuje navýšení minimální mzdy alespoň na 15.000 korun. Po dnešní schůzce…

"Rebel" Zimola zamotal ČSSD hlavu. Jak to bude s kandidaturou ve volbách?

14.11.2019 16:45 Aktualizováno Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola bude příští rok v krajských volbách kandidovat v…

Vzdá se komunista Ondráček titulu? Univerzita mu zaslala důrazný apel

14.11.2019 16:34 Univerzita Palackého vyzvala poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, aby rezignoval na svůj akademický titul…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama