Klaus mladší pryč z ODS? Vzpamatujte se, dokud je čas, volá matador Macek. Ozval se i Topolánek

Poslanec ODS Václav Klaus mladší, který v úterý ve Sněmovně přirovnal schvalování legislativy EU k vypravování židovských transportů, by měl opustit poslanecký klub ODS. Vyzvali jej k tomu včera jeho kolegové. Klaus to odmítl. K jeho možnému odchodu se vyjádřili i političtí matadoři ODS Mirek Topolánek a Miroslav Macek.

Mirek Topolánek
doporučujeme

K možnému odchodu Klause mladšího ze strany se vyjádřil například někdejší předseda ODS Mirek Topolánek. „Kdo říká, že kvůli VK ml. nemůže volit ODS, ve skutečnosti dávno volí Topku. Kdo říká, že pouze kvůli VK ml. ještě volí ODS, to ve skutečnosti stejně háže SPD. Přesto doufám, že tento radikální krok poslaneckého klubu někdo docení,“ vzkázal na twitteru.

Kritizovaného poslance se naopak zastal jeden ze spoluzakladatelů ODS Miroslav Macek. Ten cituje z prohlášení poslaneckého klubu strany. Nelíbí se mu přitom, že výzva k odchodu Klause je podepsána „stranou“. „Dodnes jsem netušil, že strana umí psát, je tedy více než pravděpodobné, že někdo konkrétní toto prohlášení zformuloval a navrhl a někdo konkrétní pro ně musel zvednout ruku. A velmi by mne zajímalo, coby jednoho z otců – zakladatelů, kdo to byl, abych jednoho každého z nich mohl osobně upozornit, že by si měl znovu přečíst Stanovy, a to zvláště Hlavní cíle a úkoly, které jsem měl tu čest před téměř třiceti lety napsat. A pak se podle nich začít chovat!

Přestože dnes již Macek není politicky aktivní a působí jako glosátor politického dění, poslal občanským demokratům vzkaz. „Vzpamatujte se, dokud je čas, pokud Vám ovšem nejde jen o to mít svých deset dvanáct procent a rochnit si za potlesku levicových pisálků v opozici!“ uvedl na sociálních sítích Macek.

Klaus ihned zdůraznil, že výzvu poslaneckého klubu vyslyšet nehodlá. Naopak se pustil do některých svých kolegů, které označil za zasloužilé funkcionáře, kteří ODS kdysi dovedli z 30 procent na pouhých 6 procent. Ti jej prý od počátku nenávidí a tak se jim jeho ostrý příměr hodil do karet.

Klaus mladší si také pochvaluje, že jej lidé prostřednictvím sociálních sítí podpořili. „Zdá se, že český lid má mučedníky stále ve velké oblibě. Děkuji za podporu!“ uvedl Klaus mladší, který svůj vzkaz doplnil smějícími se smajlíky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyšší daně pro bohaté, navrhuje Schillerová. Pravicová opozice je striktně…

07.08.2020 14:12 Piráti podporují snížení zdanění práce, zachovali by solidární přirážku vzhledem k nastavení…

ČSSD nechce ve státním rozpočtu na rok 2021 škrty, priority naznačila i…

07.08.2020 12:06 Vládní sociální demokracie při koaličních jednáních o státním rozpočtu na příští rok nepodpoří…

Česko se chystá na návštěvu Pompea, budou krátkodobá dopravní omezení

07.08.2020 11:24 V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná…

Vláda vůbec není na skutečné krize připravená. Vojtěch už měl být odvolán,…

07.08.2020 10:10 ROZHOVOR - Jak si česká vláda poradila s epidemií koronaviru? Výkon kabinetu premiéra Andreje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama