Sněmovní interpelace skončily po pěti minutách. Babiš nedorazil, chybělo i 40 poslanců

Dnešní sněmovní písemné interpelace na předsedu vlády netrvaly ani pět minut. Interpelace směřovaly na omluveného premiéra Andreje Babiše (ANO) a bez jeho přítomnosti je nebylo možné projednat, protože poslanci jejich projednávání už dříve přerušili do jeho přítomnosti. Poslanci tak dnes neprojednali ani jednu.

Přidejte svůj názor

Andrej Babiš, premiér ČR a předseda hnutí ANO

Jednání Sněmovny skončilo po osmi minutách a pokračovat bude až od 11:00. Poslanci by se měli zabývat podezřeními z ovlivňování tendru na výběr dálničního mýta. V případu figuruje i předseda poslanců vládního hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, jenž chce ve Sněmovně svou roli popsat.

Babiš se z pracovních důvodů omluvil na dopoledne. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) načetl omluvy čtyř desítek poslanců. V jednacím sále jich bylo ráno přihlášeno sedm desítek.

"Všem přítomným obzvlášť děkuji za přítomnost, že jste se dostavili. Mimořádné pracovní nasazení jste předvedli, ti, kteří jste tady, děkuji," komentoval to Vondráček.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gerloch ústavním soudcem nebude, Senát ho odmítl. Ovčáček skřípe zuby

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch nebude ústavním soudcem. Senátoři dnes jeho kandidaturu v…

Topolánek zuří: Ze Zemana je mi na blití

20.03.2019 22:11 Aktualizováno Expremiér Mirek Topolánek už sice vysokou politiku opustil, přesto ji dál sleduje a glosuje.…

Vyzvěte Čínu k dodržování lidských práv, vyzval Senát vládu

20.03.2019 22:09 Senátoři žádají český kabinet, aby vyzval čínskou vládu k zastavení pronásledování občanů kvůli…

Babiš kritizuje Británii za brexit. Počítá škody pro Česko

20.03.2019 21:56 Brexit je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) hlavně pro Česko velkou škodou. Velká Británie, jež…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama