Kalousek se z nemocnice vysmál Faltýnkovi: Kdybych ho musel poslouchat, bolelo by mě to víc

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek dnes před poslanci vysvětloval okolnosti kauzy kolem mýta a společnosti Kapsch. Řekl mimo jiné, že si mandát k jednání o mýtném vzal sám a že jde jen o politický boj. TOP 09 je ale vůči jeho slovům značně kritická.

Přidejte svůj názor 81 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).
doporučujeme

Kalousek, který se zotavuje z operace kolene, dnes nemohl být přítomen v Poslanecké sněmovně. Dění kolem Faltýnka a společnosti Kapsch i z postele bedlivě sledoval. „Skvělý a empatický zdravotnický personál mi kroutí nohou a starostlivě se ptá, zda se to dá vydržet. Představím si alternativu (kdybych nebyl na léčení, poslouchal bych teď Faltýnka) a zvesela odpovídám, že mohou klidně přidat, že jsou mnohem bolestivější alternativy... " rýpnul si předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Jeho strana je vůči Faltýnkově vysvětlení obecně skeptická. „Pan Faltýnek, pravá ruka premiéra Babiše, šéfa antikorupčního hnutí ANO, v praxi ukazuje, jak kluci z holdingu řídí tento stát - jako firmu. Svou firmu. V kolika podobných případech se pan Faltýnek pověřil řešením problému? A kdy se to dozvíme? Až zase u něj zaklepe policie?!“ zajímá místopředsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Podle předsedy TOP 09 se pak místopředseda ANO před poslanci jen vymlouval. „Hnutí ANO dnes přišlo s novou pohádkou, jak vysvětlit další ze svých kauz. Nejdřív to byly účelovky opozice, dnes je to čisté samaritánství. Pan Faltýnek režíroval tendr na mýto, aby ušetřil na platy učitelů. Tomu se vyrovná snad jen David Rath a sedm milionů v krabici od vína,“ myslí si předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Loading...
Vstupte do diskuze (81)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama