Kalousek se z nemocnice vysmál Faltýnkovi: Kdybych ho musel poslouchat, bolelo by mě to víc

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek dnes před poslanci vysvětloval okolnosti kauzy kolem mýta a společnosti Kapsch. Řekl mimo jiné, že si mandát k jednání o mýtném vzal sám a že jde jen o politický boj. TOP 09 je ale vůči jeho slovům značně kritická.

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).
doporučujeme

Kalousek, který se zotavuje z operace kolene, dnes nemohl být přítomen v Poslanecké sněmovně. Dění kolem Faltýnka a společnosti Kapsch i z postele bedlivě sledoval. „Skvělý a empatický zdravotnický personál mi kroutí nohou a starostlivě se ptá, zda se to dá vydržet. Představím si alternativu (kdybych nebyl na léčení, poslouchal bych teď Faltýnka) a zvesela odpovídám, že mohou klidně přidat, že jsou mnohem bolestivější alternativy... " rýpnul si předseda poslaneckého klubu TOP 09.

Jeho strana je vůči Faltýnkově vysvětlení obecně skeptická. „Pan Faltýnek, pravá ruka premiéra Babiše, šéfa antikorupčního hnutí ANO, v praxi ukazuje, jak kluci z holdingu řídí tento stát - jako firmu. Svou firmu. V kolika podobných případech se pan Faltýnek pověřil řešením problému? A kdy se to dozvíme? Až zase u něj zaklepe policie?!“ zajímá místopředsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou.

Podle předsedy TOP 09 se pak místopředseda ANO před poslanci jen vymlouval. „Hnutí ANO dnes přišlo s novou pohádkou, jak vysvětlit další ze svých kauz. Nejdřív to byly účelovky opozice, dnes je to čisté samaritánství. Pan Faltýnek režíroval tendr na mýto, aby ušetřil na platy učitelů. Tomu se vyrovná snad jen David Rath a sedm milionů v krabici od vína,“ myslí si předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama